21.04.2016, Redakce

U17: O vítězství proti Frýdku-Místku rozhodli po půli

U17: O vítězství proti Frýdku-Místku rozhodli po půliMladší dorost sehrál proti Frýdku-Místku vydařené utkání, i přesto že se v první půli žádný ze střelců nedokázal prosadit. V 58. minutě se ale dokázal prosadit Chlumský, poté zneškodnil penaltu Duba a nasměroval svůj tým k výhře, kterou potvrdili svými góly nejprve Bence a hned po něm znovu Chlumský. Utkání tak skončilo 3:0 (0:0).

25.kolo, středa 20.4.2016, 12:00
3:0
(0:0)
Frýdek-MístekFrýdek-Místek

Góly: 56., 68. Chlumský, 66. Bence.
Diváci: 50
FC Vysočina: Duba - Bence, Trojánek (68. Sibera), Křišťál, Řezáč - Matulka, Šteffl, Urbánek, Bartl (50. Polcar) - Lorenc (61. Rážek), Chlumský

"Jsem nesmírně rád, že jsme konečně Frýdek-Místek porazili, protože pro mě jako trenéra byl tento tým jako noční můra. Během sezóny, když jsem nastoupil k tomuto mužstvu, tak jsme zažili společně v mistrovských zápasech jen dvě prohry a zrovna byly s Frýdkem-Místkem. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a snažili jsme se o kombinace na jeden dotek a drželi jsme míč. Dvě gólové šance si vytvořil Lorenc, ale selhal na brankářovi. Poté poslal Řezáč z PVK střelu na bránu, ale míč orazítkoval jen břevno. Ve druhém poločase jsme se konečně dočkali gólu, když Šteffl vyslal míč na nabíhajícího Chlumského mezi obránci a ten na dvakrát dopravil míč do brány. Hned na to po chybě Trojánka fauloval brankář Duba ve vápně útočníka a následnou penaltu fantasticky vyrazil Duba nohou. Tento moment byl zlomový, protože jsme postupně diktovali tempo hry a ovládli jsme hřiště. Po krásné křídelní akci Chlumského s Rážkem se prosadil nabíhající Bence. Tečku za zápasem udělal Chlumský, který dostal křižný míč před malé vápno od Rážka. Dnes nás podržel v bráně Duba a velmi dobře hru oživili náhradníci. Soupeř hrál na rychlé protiútoky, protože měl vpředu velmi rychlé hráče." řekl po utkání trenér Libor Smejkal.