23.05.2016, Redakce

U17: V Olomouci přišli o vedení a prohráli

U17: V Olomouci přišli o vedení a prohráliMladší dorost U17 zvládl první půli v Olomouci velice dobře, když se dokázal těsně před přestávkou dostat do vedení díky proměněné penaltě Šteffla. Hned po přestávce ale stejnou výhodu měli i domácí a srovnali krok. Poté přidali ještě další dva góly a tři body za výhru 3:1 (0:1) tak zůstaly v Olomouci.

OlomoucOlomouc
30.kolo, sobota 21.5.2016, 10:15
3:1
(0:1)

Góly: 59., 72. Baďura, 42. Janša z penalty - 40. Šteffl z penalty.
FC Vysočina: Duba - Pavlík, Trojánek, Křišťál, Řezáč - Urbánek - Bence (66. Bartl), Matulka, Šteffl, Polcar - Lorenc.

"Do Olomouce jsme přijeli zodpovědně bránit v bloku a vyčkávat na rychlé protiútoky. Domácí si vytvořili několik nebezpečných šancí, ale naštěstí je nezužitkovali. Naopak jsme právě my mohli vstřelit z brejku gól, ale Lorenc mířil v samostatném úniku těsně mimo bránu. Celkově domácí hrozili ze standardních situací. V závěru poločasu byl ve vápně faulován Polcar a následnou penaltu proměnil bez problému kapitán Šteffl. Ve druhém poločase v 40. sekundě jsme při autovém vhazování nechali ve vápně úplně volného Baďuru, který byl faulován Pavlíkem a Janša poté proměnil penaltu. Byla to naprosto lacino darovaná penalta, protože se jednalo o nekoncentraci daných hráčů na autové vhazování. Tím jsme domácí nastartovali. V 59. minutě Jankovič prošel po lajně a následným centrem našel v malém vápně Baďuru, který se hlavou nemýlil. V 72. minutě dostal Baďura míč mezi obránci a nikým neatakovaný upravil skóre na konečných 3:1. Hlavní postavou zápasu byl reprezentant Baďura, který byl u všech třech gólů domácích. I když se jednalo o první celek tabulky, tak jsme mohli z Olomouce odvézt bod, protože na něj bylo. V úterý hrajeme doma ve 12. hodin s Baníkem Ostrava a já doufám, že to po všech stránkách zvládneme." řekl po utkání trenér Libor Smejkal.