16.07.2024, David Kavka

U17: Výhra v prvním přípravném utkání

U17: Výhra v prvním přípravném utkáníJihlavský mladší dorost dokázal v prvním přípravném zápase zdolat Hradec Králové 3:1 (3:0). Domácí skórovali pouze v 1. poločase a to poprvé zásluhou Šimona Hnízdila na kterého dokázal navázat ve 34. minutě Šimon Krahula a ve 44. minutě uzavřel gólový účet Vysočiny Matyáš Tomek.

Diváci: 40
FC Vysočina U17: Kadlec (45. Pavlík) - Urbánek (45. Pojman), Hnízdil, Hanus (30. Pelikán), (70. Maděra), Tlačbaba - Ritter, Liška (45. Pospíchal), Novotný (70. Liška) - Kasáček (45. Boháček), Tomek (45. Pokorný), Krahula (45. Zvolánek), (70. Moravec)

"Na první přátelské utkání v kategorii U17 k nám přijeli Votroci z Hradce Králové. Svižný úvodní poločas byl jasně v naší režii a hosté se k nám na půlku dostali až okolo 25. minuty. To už ale prohrávali, když po rohovém kopu a velké skrumáži ve vápně skončil míč v pravé šibenici. Agresivní napadání dělalo hostům pod taktovkou ligového trenéra Luďka Klusáčka veliké problémy a do poločasové hvizdu inkasovali ještě dvakrát. Nejdříve po krásné individuální akci a parádní střele k tyči. Následně se propadený míč po nepovedené střele z 35 metrů objevil ve vápně a zakončení již nemělo chybu. Druhý poločas nabídl doslova válku. Hra se přelévala, ale povedených kombinací moc k vidění nebylo. My jsme sice drželi balón, ale díky nepřesnostem jsme soupeři nabídli několik možností. Tu první ve formě pokutového kopu ještě na dvakrát brankář bravurně zneškodnil. Druhá šance se od tyčky odrazila k osamocenému hráči a ten upravil konečný výsledek.
První zápas, dva rozdílné poločasy, každý hráč dostal potřebnou minutáž. Tak asi k hodnocení, výsledek nás samozřejmě těší. Čekají nás další přípravná utkání a budeme hráče sledovat, jak pracují a následně budeme muset vybrat ty, kteří v momentálně širokém kádru zůstanou. Nyní se tým přesouvá na týdenní soustředění, kde budeme nabírat kondici a dále pilně trénovat." zhodnotil vstup do sezóny 24/25 trenér Pavel Benda.