01.09.2024, David Kavka

U17: Vysoká porážka s Baníkem

U17: Vysoká porážka s BaníkemAni jihlavský mladší dorost nedokázal uchránit na domácím hřišti body před ostravským Baníkem a prohrál vysoko 1:5 (1:2). Začátek utkání ale pro Vysočinu vypadal slibně, kdy v 5. minutě utkání otevřel střelecký účet zápasu Šimon Krahula, ale stejně jak u staršího dorostu od té doby převzal otěže hostující tým a zcela otočil skóre utkání.

Diváci: 40
FC Vysočina: Kadlec - Kasáček (27. Pelikán), Hnízdil, Říha, Tlačbaba - Ritter, Liška (64. Boháček), Novotný (71. Pospíchal) - Tomek (71. Pojman), Moravec (64. Maděra), Krahula

"Od úvodního hvizdu nasadila obě družstva vysoké tempo. Hned první zaváhání soupeře jsme potrestali. Důrazné napadání mělo za následek ztrátu balónu a ze strany se nám podařilo propálit brankáře. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. Chybu v rozehrávce Baník využil k rychlému kontru a milimetrový centr uklízel hráč na zadní tyči do protipohybu brankáře. Opět nás zradila koncovka - samostatnými nájezdy jsme nechali vyniknout hostujícího brankáře. Střelu uvnitř pokutového území jsme zakopli neznámo kam. Přišel tedy trest. Naši dobře rozjetou akci jsme zadrbali a rychlíci z Ostravy neváhali. Precizní zakončení na zadní tyč nemělo chybu. I přes několik neproměněných šancí jsme dostali dárek v podobě pokutového kopu. Skvělou akci, znovu díky skvělému presinku, hasil na poslední chvíli čaroděj z Ostravy. Čaroděj z toho důvodu, že i penaltu bravurně vychytal.
Ze začátku druhé půle jsme se dostali za soupeřovu obranu do dobré šance, ale špatné řešení ve finální fázi nabídlo baníkovcům opět rychlý protiútok, který skončil brankou. Poté se naše hra totálně rozpadla. Chyběl pohyb, agresivita a upustili jsme od naší taktiky. Skvěle hrající Baník si dělal, co chtěl a konečné skóre se zastavilo na číslovce pět ku jedné.
Znovu jsme doplatili na naší neefektivnost v zakončení. Neproměnit v 1. poločase pět vyložených šancí proti TOP soupeři jako je Baník, považuji za velký luxus. Takticky to bylo do poločasu velice dobře odpracované. Nicméně kluci se zápas co zápas přesvědčují, že každé zaváhání dokáže soupeř potrestat. Nezbývá nám než dále usilovně pracovat a být maximálně koncentrovaný při všech činnostech již na tréninku, což se pak odráží v utkáních." neskrývalo zklamání trenérské duo Benda, Kavka.

Hodnocení trenéra Davida Holiše, Luboše Kováře a Reného Vichera: Odehráli jsme sedmý zápas ve dvanácti dnech, kluci tohle období zvládli skvěle. I tentokrát pracovali velmi dobře a utkání zaslouženě zvládli. Jsme rádi, jak jsme v tomto cyklu byli úspěšní, je třeba se stále zlepšovat.