27.02.2016, Redakce

U19: Domácí remíza se Slavií

U19: Domácí remíza se SlaviíStarší dorost U19 se dostal proti Slavii Praha do vedení už ve 13. minutě, když se prosadil Kolčava. Hosté ale dokázali v průběhu utkání skóre otočit. V 68. minutě ale dokázal vyrovnat Svoboda. Utkání tak skončilo remízou 2:2 (1:1).

23.kolo, sobota 27.2.2016, 11:00
2:2
(1:1)
SlaviaSlavia

Góly: 13. Kolčava, 68. Svoboda – 30. Bucha, 58. Jakab.
FC Vysočina: Pokorný – Vitásek, Vedral, Beseda, Ločárek – Novotný (80. Vrzal), Malár (45. Kafoněk) – Smejkal (85. Časta), Kolčava, Sargsyan (70. Průša) – Mašić (45. Svoboda).
Slavia: Přibyl – Žárský (c), Vyskočil, Bucha, Pardubský, Veselý, Čermák, Vejvar, Jakab, Beňo, Vávra.

„Myslím, že prvních deset minut nebylo z naší strany špatných. Vyústěním byla naše vedoucí branka hlavou Kolčavy po Mašićově centru. Od této chvíle jsme přestali běhat, na hřišti byla pouze Slavia, která, naštěstí pro nás, stačila pouze srovnat. Do druhé půle jsme provedli dvě střídání a navíc jsme přesunuli Vitáska do středu hřiště. Všechny změny náš herní projev otočili k lepšímu. V 54. minutě jsme se již radovali z vedoucí branky, bohužel gól pro ofsajd neplatil. Jak to už bývá, chvíli na to šla do vedení Slavia, která se prosadila po rohovém kopu. Naštěstí jsme tyto dva psychicky těžké okamžiky zvládli a v 68. minutě srovnali díky Svobodovi, který byl ve správný čas na správném místě a usměrnil do prázdné branky Besedovu přihrávku. Musím uznat, že byla Slavia fotbalovější. Kolaps našich hráčů v první půli jsem asi ještě nezažil. Toto se nám již nesmí přihodit.  Vzhledem k našemu výkonu v první půli musíme být za dnešní bod rádi. Za týden přijede bojovná a velmi nepříjemná Opava, na kterou by naše dnešní hra určitě nestačila!“ řekl po utkání trenér Kamil Průša.