29.01.2019, Miroslav Fuks

U19: Na úvod soustředění na Slovensku prohra s Nitrou

Starší dorost FCV tradičně v zimním období na Slovensko, kde nalézá dobré tréninkové podmínky a silné soupeře, kteří jej kvalitně prověří. To rozhodně platilo v úvodním duelu, kdy Jihlava podlehla Nitře 3:1 (1:1) a připsala si tak první porážku v probíhající přípravě.

NitraNitra
přát., úterý 29.1.2019, 17:30, sestřih
3:1
(1:1)
FC Vysočina U19FC Vysočina U19

Branky: 18., 59., 82. – 28. Trinh
FC Vysočina U19: Jágrik (46. Doležal) – Havlín, Pojezný, Mikuška, Lokvenc (63. Svoboda T.) – Trinh (45. Vraspír) – Buttler Cole David, Jones Niall Owen (45. Shudeiwa), Ritter (63. Jones Niall Owen), Křivánek (63. Růžička) – Belshaw Samuel James (55. Šrámek).

„V prvních dvaceti minutách jsme byli pod velkým tlakem. Domácí byli rychlejší, agresivnější a přesnější v kombinacích. Naprosto zaslouženě tak šli do vedení, kdy jsme vyrobili hrubou individuální chybu na naší pravé straně. Následně se hra začala vyrovnávat a nám se podařilo po nechytatelné střele Trinha vyrovnat. V úvodu druhé půle jsme „přežili“ střelu domácích, která skončila na tyči. Následně jsme mohli jít do vedení po akci Havlína, po jehož centru byl ke vstřelení gólu velmi blízko Lokvenc. V 59. minutě se domácím povedla rychlá přesná akce středem hřiště po níž jsme opět prohrávali. V 82. minutě nám nevyšla brejková situace a potvrdilo se tzv. nedáš-dostaneš. Z následného kontru a krásné střele domácí pečetili svoji zaslouženou výhru. V utkání jsme zkoušeli tři hráče z fotbalové akademie z Anglie. Ti budou na testu pokračovat do konce tohoto týdne a zasáhnou ještě do utkání U19 se Senicí a U18 s Petržalkou," okomentoval úvodní duel v rámci soustředění na Slovensku kouč Kamil Průša.