30.04.2017, Juniorskaliga.cz

V Brně góly padaly ve druhé půli a Vysočina prohrála

V Brně góly padaly ve druhé půli a Vysočina prohrálaBrněnská juniorka si ve slunném odpoledni na Srbské upevnila druhou příčku v tabulce. Nad mladíky FC Vysočina zvítězila 4:1, přičemž všechny góly padly až po změně stran. Jedinou jihlavskou branku zaznamenal v závěru duelu Tomáš Duba.

BrnoBrno
26.kolo, neděle 30.4.2017, 13:00
4:1
(0:0)

Góly: 47. Rybička, 55. Lutonský, 58. Buchta, 76. Vintr - 80. Duba
Diváci: 40
Brno: Veselý - Vraštil, Gáč, Buchta, O. Vintr - Koláčný (65. Kříž), Sedlák - Sedláček (73. Jambor), M. Vintr, Lutonský (59. Praks) - Rybička (83. Moučka).
FC Vysočina: Kolář – Kryštůfek, Pedro, Rychetník (55. Včelka), Hron (72. Kafoněk) – Vitásek - Záviška (70. Pěnkava), Sargsyan, Svatík (70. Vašíček), Fiala (65. Beseda) – Duba.

V utkání druhého celku tabulky se čtrnáctým tahala prakticky od úvodu za delší konec Zbrojovka. Ta zahrávala jeden roh za druhým, z dálky pálil Lutonský, z blízkosti pak Rybička - Kolář ale jakoukoliv změnu skóre nedovolil. Hosté zahrozili v první půli jednou - Záviška postupoval sám na Veselého, bránu ale přestřelil. Do pauzy tak diváci gól neviděli.

Vše se poměrně razantně změnilo ve druhém dějství. Pár minut po úvodním hvizdu odvrátil Gáč útok Jihlavy a prakticky vzápětí udeřilo na druhé straně. Jarní střelec Zbrojovky Rybička dostal trochu prostoru a jedenáctým letošním gólem poslal domácí do vedení - 1:0. Za chvilku přidali Brňané druhý gól, radost Marku Vintrovi ale sebral praporek pomezního. Vzápětí se ovšem po další akci dostal ve vápně k míči Lutonský a svou možnost bez váhání využil - 2:0. Za další čtyři minuty už to bylo o tři góly. Po faulu na Vintra zahrávali Brňané přímý kop. K míči si stoupl právě Vintr, spolu s ním také kapitán Buchta. Ten se ujal role exekutora a povedenou ranou překonal Koláře potřetí - 3:0. Odpovědět mohl Duba, který se ocitl sám před Veselým, ten ale jeho ránu bravurně vyrazil. Na druhé straně pálil Vintr, o dorážku se snažil jeho bratr, Kolář odolal. V 73. minutě už se ale aktivní Marek Vintr zaslouženě radoval, nádherným gólem upravil na 4:0. Duel se pak v poklidu dohrával, rozkouskován řadou střídání. Konečnou podobu dal výsledku hostující Duba, který kosmeticky upravil skóre a připravil Veselého o čisté konto - 4:1.

12.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Brno | 3:0