25.02.2006, Redakce

Vezeme velmi cenný bod z Liberce!

Vezeme velmi cenný bod z Liberce!Vysočina veze nesmírně cenný bod z horké půdy vedoucího Liberce! Naše obrana po celý zápas dokázala vzdorovat tlaku domácího favorita, který postupně slábl a k šancím se dostali i hráči Vysočiny. Gól však v zápase nepadl a tak Vysočina i ve druhém jarním duelu získala bod za remízu 0:0! Stínem utkání jsou čtvrt žluté karty pro obránce základní sestavy Michala Kadlece, Pavla Vojtíška a Jiřího Lišku, které znamenají stop pro domácí duel se Spartou. Navíc je ještě minimálně 14 dní mimo hru další stabilní defenzivní hráč Michal Demeter.

LiberecLiberec
17.kolo, sobota 25.2.2006, 17:00
0:0
(0:0)

ŽK: Janů, Abrahám - Vojtíšek, Kadlec, Liška. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Košec.
Diváci: 5144
Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Papoušek (54. Zb. Pospěch), Hodúr (63. Hochmeister), Matula, Pudil - Dort (82. Radzinevičius), Holenda. Trenér: Lavička.
FC Vysočina: Rzeszoto - Bartoš, Vojtíšek, Kadlec, Liška - Svoboda (60. Šourek), Zúbek, Vladyka, Lovětínský, Malínek (77. Pacholík) - Kaplan (90. Perniš). Trenér: Večeřa.

Liberečtí fotbalisté důležitý krok k titulu neudělali. Ač mohli v čele první ligy zvýšit náskok na druhé Teplice na sedm bodů, nedokázali doma porazit Jihlavu. Pro Liberec, který před týdnem vyhrál na Spartě, je to třetí remíza doma. Jihlava získala desátý bod venku, kde je lepší než doma. Favorit poznal, že tažení za ligovým titulem nebude snadné. Přestože od první minuty soupeře svíral do kleští, které se rozevíraly jen výjimečně, neměl dostatek klidu, aby řadu slibných šancí zakončil. "Je to pro nás velké zklamání. Nepotvrdili jsem vydřenou výhru ze Sparty," litoval liberecký kouč Vítězslav Lavička. "Potýkali jsme se s nervozitou a proti dokonalé jihlavské obraně jsme se nedokázali prosadit," poznamenal Lavička. První šance přišla už v sedmé minutě, kdy Holenda nedokázal správně usměrnit přihrávku Dorta, podobně dopadla o deset minutu později akce v opačném gardu. Hosté svým rozestavením, ale také soustředěním na defenzivu dávali najevo, že jejich cílem je odvézt bod za bezbrankovou remízu. Jejich taktika však na domácí platila, akce končily vesměs na hranici šestnáctky, přes níž se Liberečtí nedokázali prosadit. V úvodu měli ještě dostatek aktivity, ale jak se blížil poločas, jejich sebevědomí se vytrácelo a na jejich hře byla čím dál víc zřejmá nervozita. Až Košťál ve 39. minutě naznačil, že cesta k překonání brankáře Rzeszota by mohla vést přes střely ze střední vzdálenosti, ale ránu domácího stopera jihlavský gólman kryl.

I druhý poločas začali lépe nabuzení domácí fotbalisté, ale Holendova hlavička brankou opět neskončila, stejně jako táhlá střela Papouška o chvíli později. Hosté se snažili o útočení ojediněle, ale Vladykova střela v 50. minutě domácího gólmana Čecha hodně vyděsila. Domácí hra sklouzávala ke stereotypu, a tak se trenér Lavička snažil hru změnit střídáním. V 67. minutě se mu mohly změny vyplatit, ale střídající Pospěch nakonec svoji hlavičku mezi tyče nevtěsnal. Liberečtí se dál trápili, hosté jejich nervozitu vycítili a při nečekaném výpadu v 74. minutě musel střelu Lovětínského likvidovat Čech. Ani příchod litevského reprezentanta Radzinevičiuse remízu nezměnil. V závěru začala docházet trpělivost nespokojeným fanouškům a Slovan za jejich pískotu dokloplýtal k remíze, která pro něho může být varováním pro zbytek soutěže. "Podali jsme taktický kolektivní výkon a hlavně v první půli dokázali eliminovat velký liberecký tlak," řekl jihlavský trenér Karel Večeřa. "Jsem spokojen i s tím, že jsme každou příležitost využili k brejkům. Liberci jsme až do konce nenechali vydechnout." "Obranná fáze Vysočiny byla opravdu výborná. A přitom jsme si museli pořád dávat pozor na jejich nebezpečné brejky," řekl po utkání defenzivní záložník Liberce Tomáš Abrahám. Útočník Jan Holenda ještě dodal: "Moc a moc jsme chtěli, jenže jsme na ně nic nevymysleli. A ve druhé půli jsme pak znervózněli a zbytečně míče ztráceli."

4.kolo | FC Vysočina - Liberec | 0:2
17.kolo | Liberec - FC Vysočina | 0:0