21.01.2014, Miroslav Fuks

Vítěznou sérii z přípravy udrželi i v Myjavě

Vítěznou sérii z přípravy udrželi i v MyjavěFotbalisté FC Vysočina kráčí kalendářním rokem 2014 nadále na vítězné vlně. Naplno uspěli už v pátém přípravném utkání v řadě, když si pro výhru přijeli na půdu 5. celku slovenské Corgoň ligy – Spartaku Myjava. Pod výhru 1:2 (0:1) se podepsali jihlavští střelci Tomáš Marek a Muris Mešanović.

MyjavaMyjava
přát., úterý 21.1.2014,
1:2
(0:1)

Góly: 64. Šmahajčík – 28. Marek, 79. Mešanović
Myjava: I. půle: Solnička – Siva, Neoveský (30. Marček), Černáček, Beňo (42. Daniel) – Bruško T., Kováč, Kubica, Pekár, Šulek – Jorík. II. půle: Belic – Bruško L., Černáček, Marček, Šulek – Daniel, Duga, Urban, Vavák – Šmahajčík, Urgela.
FC Vysočina: I. půle: Hanuš - Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl - Masopust, Vaculík, Marek, Kukoľ - Harba, Přeučil. II. půle: Hanuš – Jánoš, Kryštůfek, Šourek, Šilinger – Marcin, Jungr, Karlík, Kosak – Teplý, Mešanović.

Kouč Petr Rada zápasovou zátěž rovnoměrně rozložil na dvě sestavy, pouze gólman Hanuš odchytal celý duel. Přitom ze zdravotních důvodů absentovala trojice Koloušek, Tomáš Kučera a Kliment. Naopak poprvé v zimní přípravě naskočil stoper Tlustý.

Vysočina byla v první půli lepším celkem a prezentovala se kvalitním výkonem. Myjavu nepustila do šancí a naopak hosté otevřeli skóre utkání. V 28. minutě unikl Masopust, zpětnou přihrávkou našel před brankou nabíhajícího Marka a ten placírkou mířil přesně k tyči – 0:1.

Ve druhém dějství měl opticky více ze hry domácí Spartak, který se tlačil za vyrovnáním. Jihlavský tým vycházel ze zajištěné obrany a z brejků byl velice nebezpečný. Myjava se v 64. minutě dočkala vyrovnání, když se po dravé akci Šuleka prosadil Šmahajčík. Hosté si přesto odvezli ze západního Slovenska vítězství, neboť v 79. minutě utkání zaznamenal svoji už pátou branku v zimní přípravě Mešanović. Skóroval po centru Kosaka, který na přední tyči usměrnil levačkou do branky – 1:2.

Komentář trenéra Petra Rady: „Cesta do Myjavy byla za stávajícího počasí poměrně náročná a dlouhá, tudíž jsme na místo zápasu dojeli až hodinu před utkáním. To bohužel mělo za následek, že předzápasové rozcvičení hráčů nebylo optimální a projevilo se to i na naší hře. Zejména se to podepsalo na jedenáctce, která nastoupila do druhé půle. Ta se do optimálního provozního tempa dostala až někdy po dvaceti minutách hry. Přesto mohu být s výkonem mužstva spokojen, zejména tedy s hrou v první půli. Hlavně mne ale těší, že všichni hráči odehráli stejnou porci minut a nikdo se nezranil. Po menší zápasové odmlce nastoupil stoper Šourek a vůbec poprvé hrál i jeho kolega Tlustý. Ten si v utkání vedl velmi dobře a už je zdráv. Jsem také rád, že jsem si některé fotbalisty mohl vyzkoušet na méně tradičních postech sestavy.“