09.08.2019, Redakce

Vítězství v ligovém šlágru zajistila trefa Standy Klobásy!

Vítězství v ligovém šlágru zajistila trefa Standy Klobásy!Očekávaná bitva dvou ofenzivních celků a aspirantů na postup přinesla velký boj o každý metr hřiště. Nechyběly ani gólové šance, ovšem těch vyložených bylo jen minimum. Nad střelci a útočnými akcemi kralovaly spíše pozorné obrany a výborní brankáři. Vysočina byla v poli horším celkem, ale měla více brankových příležitostí a nakonec jednu dokázala proměnit! V 88. minutě se parádně trefil kanonýr Standa Klobása – 1:0 (0:0)!

4.kolo, pátek 9.8.2019, 18:00, sestřih
1:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Gól: 88. Klobása.
ŽK: 15. Novotný, 45+1. Vaculík, 79. Klobása, 90+2. Fortelný – 34. Doumbia, 65. Piroch.
Rozhodčí: Petřík – Dobrovolný, Dohnálek.
Diváci: 1139
FC Vysočina: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný – Vaculík, Fortelný – Javůrek (77. Mikuš), Rezek (65. Lacko), Smejkal (90. Křivánek) – Klobása. Náhradníci: Veselý – Vedral, M.Pavlík, Beltrán.
Dukla Praha: Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Kovaľ, P. González (85. Ayong), Doumbia, Preisler (70. D. Souček) – Tetour – Holík, Hadaščok (46. Krunert)

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil jednu změnu, když na křídle místo Mikuše nastoupil Javůrek. Na lavičce poprvé figuroval Beltrán.

Do první nebezpečné příležitosti se dostal Fortelný, ale místo střely volil kličku, která jej vyhnala do zámezí. V 17. minutě ke střele za vápnem napřáhl Smejkal, ale Hruškovu branku přestřelil. Ve 23. minutě dokázal dobře presující Klobása obrat o míč hostujícího gólmana, ale zády k brance nezvládl zakončit ani přesně najít některého ze spoluhráčů. Po půlhodině hry se do zakončení po centru Novotného tlačil Klobása, ale na dlouhou nohu pálil nad. V 37. minutě poslal před branku přetažený centr González, našel Preislera, ale ten z úhlu pálil nad břevno. Chvíli poté Novotný hezky uvolnil do vápna Rezka, který však místo nahrávky pod sebe na nabíhajícího Klobásu volil prudkou střelu z úhlu, která však napnula jen boční síť. Největší šance první půle se narodila v poslední minutě, kdy zleva odcentroval Javůrek a na malém vápně našel velmi dobře hlavičkujícího Rezka, kterého však skvěle vychytal Hruška.

Dukla do druhého dějství vstoupila hned dvěma šancemi Holíka v 50. minutě. Při první se po centru Preislera vyznamenal Vejmola a prakticky vzápětí hostující útočník hlavičkoval z ideální pozice vedle tyče. Na druhé straně v 59. minutě odpověděl rychlým kontrem Javůrek, který ve vápně našel Fortelného, ale ten z úhlu získal jen roh. V 61. minutě se do kličky uvolnil González, ale našel jen připravenou náruč Vejmoly. Dukla byla v této fázi hry častěji na míči a velmi dobře kombinovala. V 64. minutě po centru Tetoura hlavičkoval v nadějné pozici Holík, ale Vejmola byl opět na správném místě. V 66. minutě Vysočina odpověděla standardní situací, kdy Klobása balón připravil na střelu Tijanimu, ale ten pálil vedle. V 69. minutě Vaculíkem rozehraný roh ve vápně zakončoval Fortelný, ale Hrušku z úhlu nepropálil. V 72. minutě se do míče z dvaceti metrů hezky opřel Smejkal, ale Hruška jeho přízemní ránu lapil u své pravé tyče. V 77. minutě po standardce hlavičkoval Piroch, ale branka byla pro jeho pokus příliš nízká. V 87. minutě mohl skóre otevřít Mikuš po centru Smejkala. Branku však přestřelil. Vysočina se však přesto dočkala! V 88. minutě Smejkal chtěl vyslat do vápna nabíhajícího Mikuše, ovšem jeho úmysl vystihl obránce Dukly. Jenže natolik nešťastně, že na vápně „namazal“ ke střele kanonýru Klobásovi, jenž se levačkou trefil parádně k tyči – 1:0! Závěr duelu nabídl velký boj a řadu faulů. Vysočina však za podpory skvělých fanoušků a obrovské bojovnosti výborný výsledek dokázala udržet!

4.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:0
18.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 2:1