03.02.2024, Miroslav Fuks

Vysočina Vlašim výrazně předčila v produktivitě

Vysočina Vlašim výrazně předčila v produktivitěFotbalisté FC Vysočina nepoznali hořkost porážky ani ve čtvrtém přípravném duelu. Svého druholigového soka z Vlašimi výrazně předčili v gólové produktivitě a na jihlavské umělce si připsali jasné vítězství 4:0 (2:0). Dvakrát se v první půli trefil Tomáš Franěk, po jedné brance přidali Jakub Selnar a Mame Tall.

Diváci: 150
FC Vysočina: 1. půle: Mastný – Chytrý, Piško, Tonbul, Farka – Tureček, Vítek – Křehlík, Lacko, Franěk – Araujo-Wilson. 2. půle: Soukup – Svoboda, Vedral, Sládek, Záhradnik – Shudeiwa, Vítek – Fila, Selnar, Fatai - Tall (72. Franěk).
Vlašim: Kolář – Pernica, Breda, Kulhánek, Heppner – Pikul, Nogha, Beran, Planka – Ndiaye, Toula. Střídali: Lacík, Musil, Beránek, Šubert, Biegon, Kareen, Dostál, Kurka.

Vysočina v aktuální zimní přípravě poprvé nasadila křídelníka Lukáše Filu a útočníka Justina Araujo-Wilson. Přes několik zdravotních absencí bylo k dispozici 21 hráčů, takže pouze středopolař Vítek odehrál celé utkání. V dresu Vlašimi nastoupili exjihlavští gólman Marek Kolář, obránce Petr Breda a záložník Lukáš Musil.

Na hřišti se odehrával vyrovnaný duel dvou druholigových celků, v němž však domácí Vysočina byla nesrovnatelně gólově efektivnějším týmem. Nepochybně jí pomohlo snadné vedení ve 13. minutě, kdy penaltu proměnil Franěk – 1:0. Sudí pokutový kop nařídili na základě laciného faulu hostujícího beka na Vítka. V 37. minutě šla Jihlava do dvoubrankového vedení, když dlouhý pas našel za obranou rychlíka Křehlíka, který pláchl po pravém křídle a na penaltu vyslal přesnou přihrávku na rozběhnutého Fraňka, který neměl těžkou úlohu skórovat do odkryté branky. Hosté se ve druhém dějství snažili o snížení, ale branky nadále padaly jen za Kolářova záda. V 63. minutě vyslal Fatai šťastnou dlouhou přihrávku za obránce na rozběhnutého Filu. Ten Koláře přehodit nedokázal, ale odražený míč sebral Selnar, vyhnul se vlašimskému brankáři a z menšího úhlu poslal do sítě nechytatelný oblouček – 3:0. Skóre dal konečnou podobu v 65. minutě, který důraznou hlavičkou zužitkoval křídelní průnik a přesný centr Záhradnika – 4:0.

Ježour TV: Nabízíme slova dvougólového střelce Tomáše Fraňka a asistenta trenéra Pavla Mazánka.

„Konečný výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti, protože soupeř dnes neproměnil několik vyložených šancí po našich chybách. Na druhou stranu je třeba upozornit, že zatímco my nasadili dvě odlišné jedenáctky, tak sestava soupeře se blížila složení pro ligu. Jsme samozřejmě velmi rádi za čtyři vstřelené branky, stejně tak i za nulu na kontě inkasovaných gólů. Vlastně pokračujeme ve slušné efektivitě, která nás zatím provází po celou zimní přípravu. Vidíme za tím klidnější dohrávání gólových příležitostí, na což jsme se v trénincích zaměřili,“ řekl k utkání asistent trenéra Pavel Mazánek .
Ten okomentoval i situaci v nabitém kádru: „Hráči si uvědomují, že v mančaftu panuje velká konkurence a přetlak na jednotlivých postech. Blížíme se k prvnímu mistráku, kluci makají naplno na trénincích i v zápasech. Bude zajímavé sledovat, kdo se do základní jedenáctky protlačí. A to do přípravy dosud nenastoupil středopolař Pešek, který je stále v péči fyzioterapeutů. Mimo hru je bohužel i Křivánek, kterému se vrátilo svalové zranění. Naopak trénovat již začal Peřina, který ale ještě potřebuje dohnat manko. Střední záložníci Miška a Šancl jsou nemocní, křídelník Ogiomade má lehké zranění,“ upřesnil Mazánek.