21.05.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina ani v 11. zápase nenašla přemožitele!

Vysočina ani v 11. zápase nenašla přemožitele!Skvělou jarní sérii FC Vysočina nezastavil ani Fotbal Třinec! Jihlava svého soupeře zlomila dvěma góly již v prvním poločase a nakonec se v ofenzivním představení po kvalitním výkonu radovala ze zasloužené výhry 4:2 (2:0). Pod málo vídané osmé vítězství v řadě se dvěma brankami podepsal kapitán Filip Dort a svými premiérovými trefami Karel Franěk a Robin Demeter. Uvarenkovo kouzlo odčaroval po neprůstřelných 602. minutách Martin Maroši. V poslední minutě upravil na konečný stav Lukáš Matůš.

28.kolo, pátek 21.5.2010, 19:00
4:2
(2:0)
TřinecTřinec

Branky: 6. Dort, 16. Franěk, 58. Dort, 86. Demeter - 76. Maroši, 90. Matůš.
Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Moudrý.
Diváci: 1190
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Görner, Gába, Dort (73. Kosak) - Dolejš (86. Demeter), Franěk (61. Simr), Krutý
Třinec: Lipčák - Hupka (46. Hrdlovič), Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř, Ceplák, Maroši, Eismann - Joukl (46. Szmek), Onuchukwu (75. Matůš)

Kouč Luboš Urban vítěznou sestavu z Čáslavi nezměnil. Pouze místo vyžluceného Karlíka postavil na pravý okraj Gabriela, který se do sestavy vrátil právě po uplynutí karetního trestu.

Tolik důležitý první gól vstřelili domácí hráči už v 6. minutě. Do třineckého vápna přes levého beka pronikl Dolejš a od brankové čáry dal přesný balón „pod sebe“ na nabíhajícího Dorta, kterýse z malého vápna nemýlil. Za deset minut už to bylo o dvě branky, když Krutý v levém rohu velkého vápna našel Fraňka, který se se střelou neukvapil, míč zasekl a pravačkou se trefil přesně k tyči třinecké branky. Vzápětí vlevo unikl Krutý, centroval na zadní tyč na Fraňka, ten vracel Dolejšovi, ale jeho teč skončila nad třineckou brankou.

Po přestávce dál diktovali tempo hry domácí a v 58. minutě se podruhé v zápase prosadil Dort. Na hranici vápna mu nahrál Krutý a kapitán mužstva se trefil přesně k pravé tyči. Na druhé straně mohl snížit Szmek, ovšem jeho tvrdou bombu vyrazil výborným zákrokem na roh Uvarenko. V 64. minutě po Malířově střele zakročil na brankové čáře za překonaného Uvarenka Gába. Jedinečnou šanci měl v 67. minutě Dolejš, který se řítil úplně sám na Lipčáka, ale místo kličky či nahrávky napálil pouze třineckého brankáře. V 76. minutě přišel Uvarenko o dlouhou sérii neprůstřelnosti, když se ve vápně k odraženému míči dostal Maroši a propálil vše před sebou. To už byl na hřišti střídající jihlavský osmnáctiletý debutant Jan Kosak. Gólům však ještě nebyl konec. V 86. minutě vlevo unikl Simr, před brankou našel na malém vápně Demetera, který skóroval překvapivou patičkou. Tím definitivně zlomil odpor Třince a ve svém třetím druholigovém startu zaznamenal premiérovou trefu. Stalo se tak pár vteřin po příchodu na hřiště! Gólový účet uzavřel v poslední minutě třinecký Matůš, jenž si ve vápně naskočil na prudký centr Eismana a míč poslal přesně k tyči.

14.kolo | Třinec - FC Vysočina | 0:0
28.kolo | FC Vysočina - Třinec | 4:2