11.08.2024, Miroslav Fuks

Vysočina ani ve druhém venkovním duelu nebodovala

Vysočina ani ve druhém venkovním duelu nebodovalaVysočina se z Olomouce vrací s prázdnou. Silná sestava Sigmy šla v první půli do vedení, které však po hodině hry vymazal přesnou trefou Miroslav Křehlík. Domácí si vzali vedení zpět za sedm minut, když Muritala proměnil penaltu. Skóre dal konečnou podobu smolnou vlastní brankou Hošek - 3:1 (1:0).

Diváci: 239
Olomouc B: Koutný – Křišťál, Matys, Beneš, Elbel (46. Bednár) – Amasi, Langer (69. Jalovičor), Israel (69. Proniuk), Šíp (82. A.Uriča) – Pospíšil (86. Coufal), Muritala. Náhradníci: Digaňa – Stryk, Huňa, Kramář, Ikugar, Cahel.
FC Vysočina: Soukup – Chytrý, Štětka, Labaran (46. Hošek), Boussou – A.Čermák, Lacko (55. Vítek), Šancl (81. Pešek), Selnar (55. Křehlík) – Franěk (72. Smutný), Křivánek. Náhradníci: Jágrik – Sládek, Haala, Abdulfatai.

Kouč David Oulehla sáhl k jedné změně v základní sestavě, když místo Farky nastupuje na levém beku po uplynutí karetního trestu Labaran. Krom Farky nebyli ani na lavičce Araujo-Wilson a Záhradník. V silné sestavě Olomouce nescházel jihlavský odchovanec Křišťál a stejně tak hráči, kteří v sobotu večer nastoupili v Edenu – Elbel, Israel, Langer a Muritala.

Úvodní čtvrthodina byla oboustranně aktivní, běhavá a agresivní, ovšem šance nenabídla. Týmy hrozily ze standardních situací, ovšem v těch dominovaly defenzívy. Až v 18. minutě došlo na první zakončení, když po Elblově centru z levé strany hlavičkoval metr nad břevno Křišťál. Žlutí se dostali k zakončení až ve 28. minutě, kdy se vpravo prosadil Franěk a ve vápně našel Křivánka. Ten trochu podklouzl, takže střílel na dlouhou nohu a Koutný si s jeho přízemním pokusem poradil. Ve 33. minutě Vysočina ztratila míč ve středu pole, míč se na levém křídle dostal k Šípovi, který poslal „do kapsy“ ideální přízemní centr a ten do odkryté branky na zadní tyči zakončil Amasi – 1:0. Ve 42. minutě po standardce hlavičkoval zkušený stoper Beneš, ale branku minul. V nastaveném čase první půle mohl po rychlém kontru vyrovnat Selnar. Doleva jej vysunul Šancl a Selnar pálil levačkou z šestnácti metrů. Zadní tyč Koutného branky však těsně minul.

Do druhého dějství nenastoupil Labaran, kterého nahradil Hošek. Ten se postavil na pravého beka a vlevo se posunul Chytrý. Zároveň se na hrot vysunul Franěk a Křivánek šel na pravé křídlo. Zkraje půle zahrozil Křišťál, který zakončoval po závaru při standardní situaci. Naštěstí pro Jihlavu ani nadvakrát neprocpal míč přes Soukupa. Jihlavský odchovanec mohl zvýšit olomoucké vedení i ve 48. minutě, kdy tísněn pálil z malého vápna z první po přihrávce Muritaly, ale nad břevno. V 56. minutě se na levém křídle až do vápna prosadil přes Křišťála Franěk, oslovil střídajícího Křehlíka, ale ten ve velké šanci z první pouze nastřelil jednoho z blokujících obránců. V 60. minutě se Vysočina dočkala zaslouženého vyrovnání. Boussou vysunul do pravého křídla Křivánka, který poslal před branku přízemní centr a ten z první nezadržitelně zakončil Křehlík – 1:1! O dvě minuty později roh Sigmy přizvedl Muritala a na zadní tyči se snažil posunout míč do sítě Křišťál. V těžké pozici však trefil jen boční síť. Modří zvýšili obrátky a v 66. minutě vybojoval Langer pokutový kop po faulu Chytrého. Míč si vzal Muritala a s dávkou štěstí odrazem o pravou tyč vrátil olomoucké juniorce vedení zpět – 2:1. V 70. minutě po nahrávce Jalovičora střílel na dlouhou nohu Šíp a Soukup musel vytáhnout vydařený zákrok. V 71. minutě po jihlavském rohu napálil Vítek odražený míč, který po několika odrazech skončil na dalším rohu. Z něj se do střely krásně položil Křehlík, ale blok Sigmy byl proti letu míče do sítě. V 73: minutě domácí podnikli rychlý kontr, při němž Proniuk hledal lépe postaveného Šípa. Do přihrávky se na penaltě vložil skluzující Hošek a kulatý nesmysl tečoval do sítě – 3:1. V 78. minutě se po levé straně prokličkoval do vápna Křehlík, našel Smutného, ale i jeho střela do branky přes blok obránců nedoputovala. V 84. minutě mohl snížit Čermák, když Smutný udržel na vápně přihrávku Chytrého, posunul míč na Čermáka, ale ten pálil těsně vedle levé tyče Koutného branky. V 88. minutě se Muritala třemi zasekávačkami zbavil dvou bránících hráčů a technickou ranou na zadní tyč z pravé strany jen těsně minul. Skóre mohl dát konečnou podobu Amasi, který přes otevřenou defenzívu dosprintoval s míčem až před Soukupa, který však jeho gólovou střelu vytěsnil na roh. Na výhře domácí juniorky se nic nezměnilo.

5.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 3:1