19.03.2023, Miroslav Fuks

Vysočina bere i do třetice jarní bod - za remízu v Táboře

Vysočina bere i do třetice jarní bod - za remízu v TábořeVysočina nadále drží svoji jarní neporazitelnost, ovšem stále čeká na první vítězství. Ano, i její třetí jarní představení skončilo remízou. Na půdě FC SILON Táborsko však lze hovořit o plusovém bodu, neboť domácí šli do vedení a byli v utkání aktivnějším celkem. Jihlavské vyrovnání zařídil bezpečně proměněnou penaltou Jakub Selnar.

Diváci: 895
Táborsko: Pastornický – Navrátil, Novák (52. Sojka), Kosek, Plachý – Koné, Alexandr, Dordić, Kronus – Kateřiňák (88. Oloko), Mach (81. Sylla). Náhradníci: Kerl – Šašinka, Varačka, Mezera.
FC Vysočina: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko (55. Vítek), Tureček - Ogiomade (90+2. Křehlík), Selnar, Fila (46. Peřina) - Araujo-Wilson (66. Zoubele). Náhradníci: Trešl – Záhradnik, Tall.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Smetana učinil jednu změnu na postu levého beka, kde Peřinu nahradil uzdravený Křišťál. Při absenci Soukupa plnila roli náhradního gólmana teprve šestnáctiletý Matyáš Trešl!

Po opatrném úvodu přišlo první nebezpečí v 6. minutě, kdy se mezi obránci Táborska šikovně prosadil Ogiomade a poměrně z úhlu zkusil ohrozit branku Pastornického. Pálil však vedle, navíc jeho pokus nenašel ani dobíhajícího Selnara. Domácí o sobě dali pořádně vědět až v 16. minutě, kdy po rychlém brejku domácí Svoboda nedůrazně odkopl balón jen na Dordiće, který si jej posunul do vápna a z úhlu vypálil. Trefil naštěstí jen vnější stranu spojnice Jágrikovy branky. O sedm minut později však byl domácí střelec přesnější. Po centru zleva se odražený míč dostal k Machovi, jenž z úhlu po zemi trefil přesně zadní kout Jágrikovy branky, jenž se po míči natahoval marně – 1:0. V 29. minutě opět z úhlu prověřil Jágrikovu pozornost a pevnost rukavic Dordić. V 34. minutě Vysočina po akci Turečka s Araujo-Wilsonem vybojovala roh, po němž Pastornický neudržel centr v rukavicích, došlo k závaru a při něm k faulu na jednoho z jihlavských hráčů. K pokutovému kopu se postavil Selnar a nedal Pastornickému šanci – 1:1. Ve 43. minutě Silon zahrozil po rohovém kopu, při němž na zadní tyči v nelehké pozici pohotově zakončoval Kronus, ale Jágrik kulatý nesmysl usměrnil nad břevno. V nastaveném čase první půle se ke krásnému úniku po pravém křídle nadechl Kronus, předložil před branku nebezpečný centr, který však jeden z domácích usměrnil zhruba z penalty jen do clonícího Svobody. První půle tak svého vítěze nenašla.

Vysočina do druhého dějství nasadila na levé křídlo Peřinu místo Fily, a od úvodních minut si počínala o poznání aktivněji. První velkou šanci však měli domácí v 53. minutě, kdy se na levém křídle prosadil Kateřiňák a předložil před branku střílený centr, jenž odvrátil Jágrik. Jeden z hráčů Táborska balón směřoval z vápna na branku, ale jihlavští stopeři už jej dokázali odvrátit do bezpečí. V těchto chvílích se už aktivita přelila znovu více na kopačky domácích. V 62. minutě se na levém křídle prosadil Kateřiňák a zkoušel z velkého úhlu prostřelit Jágrika. Míč poslal jen podél brankové čáry, kde jej vybojoval Kone a vykoledoval si faul nebezpečně blízko velkému čtverci. Z následné standardky trefil Kosek jen blokujícího Ogiomadeho. V 65. jsme byli svědky zmatků a nedůrazu ve vápně FCV, po nichž se do odraženého míče opřel Plachý. Jágrik však jeho střelu u tyče lapil. V 71. minutě se na levé straně šikovně proháčkoval Křišťál, posunul si míč do středu ke střele pravou a jeho technický pokus skončil tečovaný rohem pro Jihlavu. O chvíli později žlutí dobře zakombinovali na pravé straně a v dobré pozici z úhlu pálil Ogiomade. Trefil však jen boční síť. V 86. minutě byli domácí blízko vedoucí brance. Zprava přišel nepříjemný centr, který chtěl Svoboda uklidit do bezpečí Jágrikovy náruče, ovšem vzešla z toho nebezpečná hlavička k pravé tyči, kterou Jágik s námahou vyrazil na malé vápno, kde dorážel Kronus, ale blok žlutých neprostřelil! Závěr nabídl ještě jednu domácí šanci, kterou před hlavičkujícím Olokem skvěle odvrátil na roh Gabriel. S bodem musela být více spokojena Vysočina.

5.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 3:0
19.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 1:1