05.04.2019, Miroslav Fuks

Vysočina byla za výborný výkon odměněna výhrou!

Vysočina byla za výborný výkon odměněna výhrou!Vysočina v důležité bitvě proti Varnsdorfu předvedla svůj nejlepší jarní výkon a zcela po zásluze z něj vytěžila tři body! Svému sokovi tak v tabulce odskočila o šest bodů. Dvě branky vstřelili hráči FCV na konci prvního poločasu, kdy se prosadil Petr Breda a po něm z penalty Lukáš Vaculík. Hosté sice na začátku druhého poločasu z brejku snížili, ale dvougólové vedení vrátil FCV zpět Pavel Šulc - 3:1 (2:0).

21.kolo, pátek 5.4.2019, 18:00, sestřih
3:1
(2:0)
VarnsdorfVarnsdorf

Góly: 38. Breda, 44. Vaculík (pen.), 62. Šulc – 54. Dordić.
ŽK: 26. Tijani, 90+1. Klíma – 35. Kocourek, 37. Kodeš, 43. Zbrožek, 64. Bláha.
Rozhodčí: Klíma – Pelikán, Šimáček.
Diváci: 1187
FC Vysočina: Vejmola - Breda, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Vaculík – Javůrek (85. Klíma), Zoubele, Preisler (68. Šefčík) - Klobása (89. Šumský). Náhradníci: Veselý – Vedral, Šlein, Jawo.
Varnsdorf: Porcal – Heppner, Kubista, Zbrožek, Richter – Kodeš, Bláha – Dordić, Kocourek (61. Schön), Rudnytskyy (C) (83. Novák) – Ondráček (56. Barac). Náhradníci: Samoel – Zezula, Schön, Votava.

Kouč Radim Kučera oproti utkání s Vítkovicemi sáhl ke dvěma změnám, když místo Petra a Klímy nasadil Novotného a Javůrka.

Vysočina do utkání vtrhla s velkou vervou a snahou. Už v 6. minutě si ochozy žádaly pokutový kop za sražení Novotného. Sudí však jejich přání nevyslyšel. V 13. minutě poslal do ohně parádní střílený centr Javůrek, ovšem Zoubele jej do branky nedokázal usměrnit. Ve 28. minutě poslal centr do vápna Breda a Klobásovi scházelo velmi málo k tomu, aby otevřel skóre zápasu. FCV tlačil, byl lepším celkem, dominoval na míči a v 38. minutě šel zaslouženě do vedení. Po standardní situaci, následném odraženém míči a centru Javůrka vznikl ve vápně závar, při němž kulatý nesmysl propadl na malém vápně k Bredovi, jenž míč uklidil do sítě – 1:0! Hned z rozehrávky se Vysočina hnala za druhým gólem. Zoubele vybojoval míč, Javůrek vyslal mezi stopery Klobásu, jenž však Porcala neprostřelil. K odraženému míči se dostal pohotový Šulc, ale ani on neuspěl. Nakonec ale domácí byli za svoji aktivitu odměněni i druhou trefou. Javůrkův roh vedl k závaru a faulu jednoho z fotbalistů ve žlutém uvnitř vápna na Chlumeckého. Ve 44. minutě se k penaltě postavil Vaculík a bezpečně proměnil – 2:0.

Hosté do druhé půle vstoupili aktivně a dočkali se rychlého snížení stavu. V 54. minutě Vysočina zahrávala roh, ovšem z něj vzešel rychlý brejk hostí, který přesně mezi Vejmoly nohy zakončil Dordić – 2:1. Jihlavská odpověď naštěstí byla rychlá. V 61. minutě Zoubele vysunul do křídla Preislera, jenž poslal zleva přetažený centr na Javůrka, který hlavou oslovil Šulce a ten pálil z první nechytatelně – 3:1! V 67. minutě se po Novotného centru do voleje položil Breda, ale z vápna o dva metry přestřelil. V 68. minutě Javůrek našel ve vápně Zoubeleho, jenž se krásně zbavil obránce, ale svoji střelu prováhal. V 72. minutě v rozmezí sekund zazdil na malém vápně dvě velké šance Klobása po oslovení od Novotného. V 82. minutě si míč ke střele z osmnácti metrů posunul Javůrek, ale vysoko přestřelil. V 87. minutě byl Šefčíkem krásně uvolněn mezi obránce Klíma, postupoval sám na Porcala a překonal jej elegantním obloučkem. Bohužel, trefil jen tyč a z následné dorážky už Zoubele pod tlakem hráčů Varnsdorfu neuspěl. Vysočina každopádně po velmi dobrém výkonu zcela zaslouženě brala 3 body!

7.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 1:0
21.kolo | FC Vysočina - Varnsdorf | 3:1