01.10.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina doma poprvé ztratila

Vysočina doma poprvé ztratilaVe šlágru 10. kola přivítala Vysočina Viktorku Žižkov. Hrál se oboustranně výborný fotbal, který nabídl velké drama, enormní nasazení, šest branek a remízové vyústění. Do vedení šli jako první hosté, o minutu později s přispěním obránců hostí vyrovnal Peter Krutý. Domácí se dostali do vedení ve 22. minutě zásluhou střely z otočky v podání Arnolda Šimonka. Hosté se však v 39. minutě dočkali vyrovnání. Ve druhém poločase se však jako první radovala Viktorka. O zasloužené vyrovnání na 3:3 se z penalty postaral kapitán týmu Filip Dort.

10.kolo, pátek 1.10.2010, 18:00
3:3
(2:2)
ŽižkovŽižkov

Branky: 10. Krutý, 22. Šimonek, 84. Dort (p) - 9. Procházka, 39. Bořil, 63. Markovič.
ŽK: Gabriel, Gavrić - Súkenník, Procházka, Klimpl.
Rozhodčí: Hrubeš - Slavík, Gallo.
Diváci: 2150
FC Vysočina: Rožník - Gabriel (76. Tecl), Tlustý, Šimáček, Gavrić - Dort (87. Halama), Karlík (76. Bača), Görner - Dolejš, Šimonek, Krutý
Žižkov: Vaclík - Šťastný (68. Kučera), Klimpl, Bodeček, Mójta (46. Zawada) - Folprecht, Procházka, Súkenník (82. Houžvička), Čermák - Markovič, Bořil

Kouč Luboš Urban dal důvěru stejné sestavě, která před týdnem po velmi dobrém výkonu zdolala Kladno.

Úvod se jí však příliš nepovedl. Hosté byli aktivnější a už v 9. minutě šli do vedení, Folprecht z rohu odcentroval na Bořila, který hlavou přihrál na Procházku a ten skóroval – 0:1. Domácí však vzápětí odpověděli. Z rohu se za přispěním některého z obránců hostí bezvadně trefil Krutý. Vysočina se výrazně probrala a útočila na druhý gól. V 16. minutě byl blízko Dolejš po centru Krutého, ovšem vyražený míč napálil těsně nad. Snaha Vysočiny byla odměněna ve 22. minutě, kdy kombinace dua Dort - Dolejš skončila ve vápně u Šimonka, který z otočky poslal domácí do vedení – 2:1. Vysočina se poté více stáhla a čekala na šanci k třetí brance. Nesmírně blízko byl ve 32. minutě Šimonek po nádherném průniku Dolejše, ovšem ve vyložené šanci hlavičkoval mimo. O 5 minut později vystihl aktivní Dolejš rozehrávku hostí, u míče byl dříve než gólman a přehodil ho. Jeho lob však skončil vedle pravé tyče Vaclíkovy branky. Nedáš – dostaneš zase platilo o 2 minuty později. Zleva odcentroval volný Mójta, který ve vápně našel hlavu Bořila, který mířil přesně k tyči. Rožník neměl šanci. Vedení mohl na jihlavskou stranu strhnout Görner, ale jeho technická střela jen těsně minula branku. Neujala se ani standardka Krutého, jenž ve vápně svým centrem hledal Šimáčka, ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

V úvodu druhé půle byl Žižkov lepší. Jihlava se nedokázala dostat ke své hře. Když už se zdálo, že je hra znovu v její režii, přišla v 63. minutě velká rána. Čermák dostal ve vápně příliš mnoho prostoru, kanonýr Markovič se jednoduše odpoutal od svých strážců a přesnou k tyči vstřelil 9. podzimní branku. Snaha Jihlavy o vyrovnání byla velká, ale proti zformované defenzivě Viktorky se domácí ofenzíva dlouho nemohla prosadit. Vysvobození přinesl pokutový kop po faulu zkušeného Klimpla na Tecl. V 84. minutě se z penalty nekompromisně trefil kapitán Dort. Na konečné remíze 3:3, která byla pro oba celky první plichtou v sezóně, se už nic nezměnilo.

10.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 3:3
25.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:0