14.07.2007, Miroslav Fuks

Vysočina dostala lekci z produktivity

Vysočina dostala lekci z produktivityVysočina v přípravném utkání proti 3. celku loňské ČFL vyhořela v koncovce. Místy drtivou převahu s řadou šancí nedokázala využít a naopak hned třikrát inkasovala ze smrtících brejků. Varnsdorf tak Vysočinu v Nymburce zdolal 3:1, když jedinou branku favorita vstřelil Michael Rabušic.

VarnsdorfVarnsdorf
přát., sobota 14.7.2007, 10:30
3:1
(1:0)

Branka Vysočiny: 68. Rabušic
FC Vysočina: Tulis – Bartoš (55. Rabušic), Alemio (65. Wasserbauer), Kadlec, Drga – Veselý, Lovětínský (65. Pacholík), Marcelo (46. Gebreselassie), Čermák – Faldyna (70. Kozár), Zedníček (46. Vácha).

Jihlava do utkání vstoupila velmi aktivně a v prvních dvaceti minutách si dokázala vytvořit řadu brankových šancí. Na úvod neproměnil samostatný nájezd kanonýr Faldyna a v zahazování svých gólovek pokračoval i v průběhu zápasu. Vzápětí se navíc Varnsdorf ujal vedení, když se jeho hráč trefil z přímého kopu. V 17. hlavičkoval Faldyna z rohu nad, tentýž hráč v 18. minutě nezamířil do branky z malého vápna a o chvíli později Čermák neproměnil svůj samostatný průnik. V 28. minutě trefil Ivan Čermák břevno a v závěru poločasu letěly nad střely Lovětínského a Faldyny.
Tentýž obraz hry pokračoval i ve druhé části. Na výraznou převahu Vysočiny odpovídali Severočeši velmi dobře organizovanou defenzívou a občasnými brejky, které však byly velice nebezpečné. Poločas zahájila šance Drgy, ovšem v 52.minutě se ujal brejk Varnsdorfu – 0:2. V 67. minutě spálil obrovskou šanci Rabušic, který však své zaváhání velmi brzy napravil gólem po přihrávce Gebreselassieho. Bohužel, ani následný tlak alespoň k vyrovnání nevedl. Neujala se například krásná kombinace tria Veselý – Kozár – Rabušic v 75. minutě nebo několik závarů po standardních situacích. Přišel tak tradiční trest – v 90. minutě završil černý den Vysočiny další brejk, který stanovil konečné skóre na 1:3.
Doplňme, že střední záložník Tomáš Večeřa nenastoupil kvůli nataženému stehennímu svalu a Rostislav Šamánek zítra posílí juniorku v rámci letního turnaje v Tisu.