25.08.2023, Miroslav Fuks

Vysočina dvakrát vyrovnala, sahala po výhře, ale brala jen bod

Vysočina dvakrát vyrovnala, sahala po výhře, ale brala jen bodV Jihlavě se fanoušci při zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozhodně nenudí. Domácí tým opět vsadil na ofenzívu, ovšem první dvě branky vstřelila Chrudim. Vysočina ale dokázala ještě do půle díky Araujo-Wilsonovi a Filovi vyrovnat. I ve druhém dějství šli do vedení Východočeši, jenže hlavička Vedrala se postarala o další vyrovnání. V nervózním závěru sahali po výhře oba celky, zajímavý duel nakonec skončil remízou 3:3 (2:2).

7.kolo, pátek 25.8.2023, 18:00
3:3
(2:2)
ChrudimChrudim

Branky: 40. Araujo-Wilson, 43. Fila, 77. Vedral – 20. Kesner, 29. Huf, 60. Záviška
ŽK: Lacko, 78. Vedral – 29. Jan Řezníček, 87. Kesner, 88. Floder
Rozhodčí: Adámková – Líkař, Pospíšil
Diváci: 667
FC Vysočina: Soukup – Chytrý, Vedral, Tonbul, Farka – A.Pešek (75. Franěk), Lacko – Křehlík (67. Ogiomade), Selnar, Fila – Araujo-Wilson (67. Tall). Náhradníci: Jágrik – Tureček, T.Svoboda, Piško.
Chrudim: Floder – Kesner, Toml, Skwarczek, Borkovec – Jan Řezníček (72. Bauer), Záviška (90+1. Kutík), F. Novotný, Langhamer – Huf, Látal (68. Vrána). Náhradníci: Šerák – Kosek, Jurčenko, Hájek.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil dvě změny v sestavě oproti duelu na Dukle Praha. Místo stálic – obránce Svobody a středopolaře Turečka - nastoupili mladíci Chytrý a Křehlík.

První střela už v 1. minutě patřila hostům, ovšem Látal si ji za rámeček rozhodně nedá. Vysočina se prezentovala aktivní hrou se snahou o kombinace a přečíslování soupeře zejména v křídelních prostorech. První ránu vyslal v 6. minutě z 20 metrů Křehlík, ale Floder s jeho přízemním pokusem neměl problém. Jarní jihlavský objev se v podzimní základní sestavě s ohledem na zranění objevil poprvé. V 9. minutě si ve vápně rychle vyměnili míč Fila a Selnar, který stříleným centrem hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů. Jenže do prudké přihrávky se vložil jeden z hostujících beků, takže nechybělo moc, aby tečovaný míč skončil v brance. Naštěstí pro Chrudim z toho byl jen roh. Ve 13. minutě znovu střílel Látal, když se šikovně uvolnil na hranici vápně, ale ani jeho přízemní pokus gólmana nezaskočil. V 16. minutě uvolnil Lacko do levého křídla Farku, který ve vápně našel střelce Filu. Ten vystřelil pohotově a přesně k zadní tyči, Floder však jeho přízemní pokus lapil. Ve 20. minutě se na levém křídle prosadil Látal, v šestnáctce oslovil Závišku, ovšem exjihlavský křídelník vyslal svůj pokus vysoko nad. Ve 21. minutě už byli chrudimští mnohem přesnější. Kesner si ve vápně narazil s Hufem a hostující kapitán balón uklidil přesně k levé tyči Soukupovy branky – 0:1. Vysočina zintenzivnila své útočné snažení a ve 24. minutě měla dobrou příležitost ze standardní situace. Tonbulova hlavička po centru Fily mířila k tyči, ale k té se výborně vymrštil Floder. Po občerstvovací pauze, která ve velkém vedru přišla rozhodně vhod, se ve 28. minutě po akci Látala dostal ke střele z hranice vápna Langhamer, ale ta letěla vysoko nad. Soukup tak rozehrával od branky, chtěl oslovit Peška, jenže na něj míč poslal nepřesně. Dříve u něj byl presující Huf, který v rozhozené obraně zachoval klidnou hlavu a střílel přesně k pravé tyčce – 0:2. Ve 33. minutě mohl Huf znovu využít špatné jihlavské rozehrávky, tentokrát však jeho technická rána branku minula. Vysočina byla v těchto pasážích v křeči a přestala se jí dařit kombinace. V 39. minutě středem hřiště elegantně prošel Selnar, posunul míč do vápna na Filu, který se uvolnil ke střele, ale tu mu Borkovec skluzem stihl zablokovat na roh. A z něj Vysočina vstřelila důležitý kontaktní gól! Selnar centr posadil na hlavu Araujo-Wilsona, který míč z těžké pozice uklidil obloučkem do sítě – 1:2! Chvíli poté Vysočině skvěle vyšel brejk po ose Selnar – Křehlík, jehož finální řešení však vydařené nebylo. Ani následná technická střela Araujo-Wilsona však neměla potřebné parametry. Zato ve 43. minutě diváci viděli parádní vyrovnání! Lacko dlouhým míčem chytře vysunul Filu, který míč potáhl na hranici vápna, uvolnil se do středu a skrytou přízemní střelou přes clonící beky nedal Floderovi šanci – 2:2!

Vysočina i do druhého poločasu vlétla na ofenzivní vlně. Už ve 46. minutě na hranici vápna ke střele z první natáhl Pešek a Floder měl hodně práce, aby kulatý nesmysl vyrazil do bezpečí. V 50. minutě se o překvapivou střelu z úhlu pokusil Lacko, ale jeho oblouk skončil nad břevnem. Ale útočili i hosté, kteří v 51. minutě zahrozili nepříjemnou tečovanou hlavičkou, která vedla jen k rohovému kopu. V 57. minutě se na pravém křídle přes Tonbula prosadil agilní Látal, tísněn však vystřelil metr nad. A dobrá chrudimská pasáž pokračovala i do 60. minuty, kdy Látal navedl míč na střed, vybídl Závišku a jeho tečovaná střela zapadla za záda bezmocného Soukupa – 2:3. Vysočina byla i nadále v útlumu, což dokumentovaly nebezpečné útočné akce hostí, z nichž nejvíce zahrozil průnik a centr exjihlavského Novotného v 64. minutě. V 70. minutě po rohu zahrávaném Skwarczkem hlavičkoval Huf, ale míč nevměstnal mezi tři tyče. Na druhé straně po delší odmlce zahrozili i žlutí. Selnar se po rychlém kontru odhodlal k technické ráně z dvaceti metrů, která však končila jen ve Floderových rukavicích. V 75. minutě se do přímého kopu nebezpečně opřel Bauer a přestřelil jen těsně. V 76. Ogiomade vybojoval roh a z něj Vysočina podruhé v zápase dokázala vyrovnat! Selnar centr posadil přesně na hlavu Vedrala, jenž zhruba z penalty vyslal nechytatelný oblouk pod zadní šibenici – 3:3! V 81. minutě se hlavičkou připomenul Huf, ale jeho pokus byl příliš slabý. V 86. minutě si na malém vápně našel Selnarův centr zcela volný Vedral, ale jeho zakončení dokázali hosté vykopnout z brankové čáry. V 90. minutě Chrudimi vyšel brejk, naštěstí pro domácí bylo méně podařené zakončení Vrány. Nervózní závěr nabídl několik závarů, ale už bez gólových šancí. Oba celky se tak po zajímavé partii rozešli s remízou.

7.kolo | FC Vysočina - Chrudim | 3:3
21.kolo | Chrudim - FC Vysočina | 2:1