14.07.2018, Miroslav Fuks

Vysočina letní přípravu završila výhrou nad Vrchovinou

Vysočina letní přípravu završila výhrou nad VrchovinouLetní příprava FC Vysočina na výkop FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Tým kouče Martina Svědíka ji završil dnešním duelem proti nováčkovi MSFL – SFK Vrchovina. Jihlava v utkání byla dominantním celkem, ovšem v koncovce byla výrazně méně úspěšná, než ve středu. Zvítězila 3:0 (1:0), když branky zaznamenali Lukáš Zoubele, Jiří Klíma a Filip Novotný.

přát., sobota 14.7.2018, 11:00, Jiráskova
3:0
(1:0)
VrchovinaVrchovina

Góly: 13. Zoubele, 52. Klíma, 56. Novotný
Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Pfeiffer
FC Vysočina: Vejmola (60. Sváček) – Vaculík (60. Čáp), Vedral (75. Dujmović), Štěpánek, Schumacher – Nerad (46. Machuča), Urblík (60. Levin) - Fulnek, Zoubele (75. Turyna), Novotný (70. Matulka) – Klíma (65. Votava).
Vrchovina: Šmída – Rychetník, Chalupa, Smetana, Michal, Ošmera, M.Skalník, K.Skalník, Košík, Šandera, Wolker. Střídající: Bača, Vícha, Dočekal, Duda, Zbytovský, Duba, Dobrovolný, Boušek, Juran.

Mezi jihlavskými náhradníky figurovalo nové jméno – dvaadvacetiletý liberecký středopolař Ondřej Machuča. Ten má na kontě 12 prvoligových startů a v uplynulém ročníku odehrál 22 duelů za druholigové Znojmo. O jeho působení v FCV se nyní intenzivně jedná.

Domácí favorit byl od začátku utkání dominantním a aktivnějším celkem. Ovšem na rozdíl od středečního přípravného duelu proti Velkému Meziříčí mu zvlhl střelecký prach. Jedinou branku prvního dějství zaznamenal ve 13. minutě Zoubele, jenž si za obranu naběhl na ideální pas Vedrala a levačkou se trefil přesně k levé tyči Šmídovy branky – 1:0. Předtím byl v 6. minutě blízko branky Klíma, který dokázal přelobovat vyběhnuvšího brankáře, ovšem míč už do sítě nedotlačil. Ve 22. minutě hostující gólman dokázal vyrazit střelu Zoubeleho a o chvíli později lapil i ránu z přímého kopu v podání Štěpánka. Ve 29. se balón do sítě snažili dotlačit Novotný a po něm Zoubele, ovšem maximem byla nastřelená tyč. Na druhé straně vyslal technickou střelu Ošmera, ale Vejmola ji dokázal vyrazit na roh. V 31. minutě hlavičkoval Klíma vedle branky po Vaculíkově centru a o dvě minuty se podobně vedlo Neradovi po centru Fulneka. Ve 40. minutě gólman lapil Klímovu hlavičku po centru Zoubeleho. Ve 41. minutě mohl srovnat Ošmera, ale Vejmola jej vychytal.

Do druhé půle nastoupil novic Machuča a v bílém hrající Vysočina dokázala poměrně rychle přidat další dvě branky. Nejprve v 51. minutě gólman Vrchoviny vytěsnil technický pokus Levina, ovšem o dvě minuty později už byl krátký na ukázkovou kombinaci Jihlavy. Na jejím počátku byl roh na krátko rozehraný Levinem na Vaculíka, jenž do vápna uvolnil Fulneka a ten na malém vápně našel přesně zakončujícího Klímu – 2:0. V 54. minutě pálil Zoubele z osmnácti metrů, ale prostor tří tyčí netrefil. V 56. minutě našel Levinův pas za obranou nabíhajícího Novotného, jenž se levačkou trefil ukázkově k zadní tyči – 3:0. Další šance nabídla 71. minuta, kdy se hostující gólman zaskvěl při střele Zoubeleho a na druhé straně Vedralův skluz zabránil v možná gólové střele Dočekalovi. V 80. minutě se k nadějnému přímému kopu postavil Levin, míč kopl přes zeď, ale hostující strážce svatyně byl na místě. Když se v 90. minutě neujala ani dalekonosná střela Čápa, kterou gólman vyrazil na roh, utkání skončilo výsledkem 3:0.