10.04.2009, Miroslav Fuks

Vysočina na Dukle ztratila vedení a prohrála

Vysočina na Dukle ztratila vedení a prohrálaDůležitý „šestibodový“ zápas na pražské Julisce fotbalisté FC Vysočina. Po velmi dobré první půli, v níž si vytvořili více gólových příležitostí a díky trefě Michala Veselého vedli 0:1, nezvládli první čtvrthodinu druhé části a nechali Duklu zvrátit skóre. Domácí tak zvítězili 2:1 a snížili jihlavský náskok v tabulce na 3 body.

Diváci: 1300
Dukla Praha: Svoboda - Kučera (46. Šiml), Vorel, Šmíd, Mlčic - Svatonský, Kolomazník (86. Chigou), Gedeon, Malý - Blaha, Kulvajt (76. Laczkovich).
FC Vysočina: Winter – Gabriel (73. Kaplan), Tlustý, Gába, Vepřek - Veselý, Karlík, Urban (64. Vydra), Lovětínský, Štohanzl – Simr (64. Faldyna).

Domácí trenér Bittengel se musel obejít bez zkušené dvojice vykartované dvojice Zelenka – Novotný, ovšem hostující kouč Marko též řešil velké problémy se sestavou. Pro nemoc nemohl nastoupit zkušený stoper Kadlec, které nahradil neméně ostřílený Gába, a zdravotní problémy na hřiště nepustili ani Cihláře, místo kterého na levém beku hrál Vepřek. Vzhledem k taktickému záměru zůstal jen na lavičce kanonýr Faldyna a záložní řadu vyztužil Veselý.
Do první šance se dostali ve 2. minutě domácí, ale Blahovu střelu ve třetí minutě chytil Winter. Ve 21. minutě se prezentoval parádní ranou z otočky Lovětínský a z dobrých dvaadvaceti metrů mířil těsně vedle horního rohu branky hájenou Svobodou! Po půlhodině hry zaspala defenziva Dukly, kapitán Veselý si naběhl na dlouhý pas za obranu a nedal brankáři Svobodovi šanci. Těsně před přestávkou ještě zahrozila Dukla, když šance po Kolomazníkově centru, kdy Blaha zakončoval bez přípravy, hrozila vyrovnáním. Wintera však dokázal jeho příležitost zneškodnit
Domácí se dočkali v 50. minutě. Malý poslal mezi obránce Kolomazníka a ten šikovnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči vyrovnal. V 59. minutě šel Kolomazník na hranici pokutového území do souboje, míč se šťastně odrazil od jihlavského obránce k volnému Kulvajtovi, který dal vedoucí branku Dukly. Vysočina poté držela míč více na svých kopačkách, ale do tlaku se nedostala. Naopak domácí hrozili z nebezpečných brejků. Přesto mohlo být v závěru srovnáno. Faldyna však z hranice pokutového území těsně přestřelil.