11.10.2009, Jaroslav Frühbauer

Vysočina na Hlučín nestačila

Vysočina na Hlučín nestačilaJihlavské holky na domácí půdě utržily debakl 1:7 (0:4) proti druhému celku tabulky Hlučínu. Nedokázaly zúročit své šance a především propadly v obraně. Navíc od 39. minuty hrály pouze o deseti. Čestný úspěch FC Vysočina zaznamenala Zdeňka Žampová v 74. minutě.

8.kolo, sobota 10.10.2009, 11:00
1:7
(0:4)
HlučínHlučín

Branky: 74. Z.Žampová - 4. a 24. Křečková, 40. a 89. Hlavenková, 42. a 46. Stanjurová, 70. Antalíková
ŽK: 19. Čurdová
ČK: 39. Pojezná
Diváci: 50
FC Vysočina: Pojezná - Křížová, M.Žampová, Čurdová (39. S.Vrzalová), Jančíková - B.Pavelcová, Dibelková (87. Ryšavá), D.Procházková (64. Nováková), Z.Žampová – Šerá (66. Lačná), K.Pavelcová.
Hlučín: Blahová - K. Kaňová, Hlavenková, E.Schwarzerová (J.Schwarzerová), Stanjurová, L.Schwarzerová, Krzikalová (46. Mojková), V.Káňová, Piskunová, Antalíková, Křečková (63. Kalvarová)

Během první půlhodiny měli územní převahu jihlavské hráčky. Paradoxně ve 4. minutě utekla hostující  Křečková a nemýlila se - 0:1. Ve 14. minutě byla v pokutovém území faulována Šerá. Na penaltu šla Krystýna Pavelcová, pokutový kop však neproměnila. Ve 24. minutě opět utekla hostující hráčka ze středu domácí obrany, Pojezná dobře vyběhla, ale v nouzi odvrátila míč jen na kopačky Křečkové a ta se opět nemýlila. Ve 39. minutě už poněkolikáté utekla hostující hráčka domácí obraně, Pojezná vyrazila proti ní, byla překonána a faulovala. Po zásluze viděla červenou kartu. Do brány musela náhradní brankářka, která vystřídala Čurdovou, které se dnes utkání nepovedlo. Hned z přímého kopu překonala nerozchytanou Sabinu Vrzalovou hostující Hlavenková. Do poločasu hosté přidali ještě jednu branku a tak se odcházelo do kabin s hrozivým skórem 0:4. Do druhého poločasu nastoupily jihlavské hráčky se snahou odčinit špatný herní projev z první půlky. Hned po minutě hry opět udeřili hosté - 0:5. V 70. minutě to už bylo 0:6, když se prosadila Antalíková. V 74. minutě přidala čestný úspěch Zdeňka Žampová. V 89. minutě se podruhé v utkání prosadila Hlavenková a utkání skončilo hrozivým výsledkem 1:7.

Asistent Jaroslav Frühbauer: "Nepodařilo se nám pohlídat hostující hráčku Křečkovou, která rozhodla utkání. Zlom přišel po neproměněné penaltě a množství zahozených šancí. Červená karta byl už jen důsledek nedůslednosti obrany. Hosté ukázali jak se bojuje a zaslouženě vyhráli."