23.03.2012, Jaroslav Wollmann & Miroslav Fuks

Vysočina na utkání s Čáslaví nenavázala

Vysočina na utkání s Čáslaví nenavázalaFotbalisté FC Vysočina na domácí představení s Čáslaví nenavázali a naopak protáhli své ofenzivní trápení ze Znojma. Varnsdorfu tak stačila jediná vydařená akce a trefa Melunovice ze 17. minuty k hodně překvapivému tříbodovému zisku. Domácí ani jednou nenašli recept na pozornou obranu hostí a v zápase odešli poražení po výsledku 0:1.

Diváci: 1890
FC Vysočina: Blažek - Obert, Halama, Komárek, Karlík - Helísek (81. Gabriel), Jungr (61. Sedláček), Velický, Kučera - Mešanović, Tecl
Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Filip, Stehlík, Hozda - Martan (90. Pimpara), Breite (86. Hikspoors), Kotiš, Cana - Melunovič (61. Chod), Rudnytskyy

Kouč Roman Pivarník se oproti duelu ve Znojmě odhodlal ke změně na levém okraji obrany, kde Gavriće nahradil defenzivní univerzál Karlík. Alespoň na lavičce byl uzdravený Gabriel, který naskočil do závěru utkání. Ve varnsdorfském dresu odehrál velmi dobrý zápas stoper Petr Filip hostující z Jihlavy.

Vysočina do zápasu vstoupila energicky a se snahou vstřelit úvodní branku. Její aktivita však postupně uvadala a růžky začali vystrkovat i uvolněné hrající hosté. V 17. minutě dostal Martan přesný míč na levé křídlo za pravého beka Oberta, předložil ho na malé vápno mimo dosah stopera Halamy na Melunoviče a ten zakončil rychlý brejk vedoucím gólem. Domácí se poté do konce poločasu snažili vyrovnat, ale varnsdorfská obrana byla pozorná, navíc jihlavské akce neměly potřebnou kvalitu ve finální fázi.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Jihlava se sice snažila, ale její úsilí přišlo i díky výborné obraně hostí vniveč. V 54. minutě se sice Karlík trefil z přímého kopu zhruba z dvaceti metrů mezi tři tyče, ale Kovář jeho pokus v pohodě lapil do své náruče. O pět minut později zkoušel střelecké štěstí i obránce Obert, ale i jeho ránu k tyči hostující gólman nadvakrát zneškodnil. Varnsdorf se s přibývajícím časem soustředil už většinou pouze na bránění, výjimkou bylo zakončení Rudnického, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký na to, aby nadělal Blažkovi nějaké starosti. V 82. minutě hlavičkoval z rohového kopu nad Sedláček a na druhé straně v 85. minutě protáhl Blažka z přímého kopu Breite. Závěr přinesl křečovitou snahu Vysočinu, několik závarů před hostující brankou a nevyužitou příležitost Mešanoviće z 88. minuty.

Jihlava sice držela po většinu zápasu míč na svých kopačkách, ale v koncovce byla naprosto bezzubá a už potřetí ze čtyř jarních střetnutí vyšla střelecky naprázdno. Varnsdorfu navíc Vysočina nevstřelila branku ve třetím utkání v řadě.

6.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 4:0
20.kolo | FC Vysočina - Varnsdorf | 0:1