17.02.2010, Miroslav Fuks

Vysočina nepřekvapila ani v další přípravě

Vysočina nepřekvapila ani v další přípravěSérie neúspěchů FC Vysočina v přípravných zápasech proti českým či slovenským ligovým týmům nabírá velkých rozměrů. Další špatný výsledek si svěřenci trenéra Luboše Urbana připsali ve středečním duelu v Hluboké nad Vltavou, kde bylo jejich soupeřem Dynamo České Budějovice. Jihlava do 42. minuty držela nerozhodný stav, ovšem nakonec favoritovi podlehla výrazně 4:1 (1:0), když jediný gólový úspěch hostujícího týmu zaznamenal Muris Mešanovič.

Č. BudějoviceČ. Budějovice
přát., středa 17.2.2010, 13:00
4:1
(1:0)

Branky: 42. Stráský, 53. Volešák, 55. vlastní Karlík, 61. Ondrášek - 59. Mešanovič
Č. Budějovice: I. pol.: Kučera - Leština, Horejš, Hunal, Krob - Otepka, Černák, Riegel, Krob - Sedláček, Stráský. II. pol.: Křížek - Laštovka, Horejš, Hunal, Krob - Hudson, Černák, Otepka, Volešák - Stráský, Ondrášek.
FC Vysočina: Uvarenko – Gabriel (65. Zelinka), Karlík, Šimáček, Cihlář (75. Gavrič) - Veselý, Görner (65. Gába), Dort (80. Caha), Dolejš – Mešanovič, Franěk (65. Simr).

„V první půli se hrál kvalitní a vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Tuto část jsme sehráli dle našich představ. Vše zlomil gól, který nám Dynamo vstřelilo do šatny. V poločase došlo na straně domácího týmu k výraznějšímu prostřídání sestavy a byli to právě náhradníci, které jsme v úvodních minutách druhé půli nebyli schopní pokrýt. Budějovice nás ve druhé části přehráli a po gólově plodné úvodní čtvrthodině druhé půle zápas kontrolovaly,“ řekl k utkání sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch.

Jeho komentář rozšířil trenér Luboš Urban: „V prvním poločase jsme nastoupili v konsolidované sestavě, v níž scházel zraněný Tlustý a nemocný Krutý. Troufnu si říci, že jsme byli lepším týmem. Ovšem ve 42. minutě jsme nedokázali uhlídat prudký centr ze strany, z něhož domácí vytěžili vedení. V poločase Budějovice výrazně prostřídaly a během úvodu druhé části rozhodly. Nejprve jsme inkasovali velmi laciný míč po rohu, když jsme nepokryli přetažený centr. Třetí gól v naší síti si připsal Karlík, který špatně odvrátil prudký centr z křídla. Vzápětí snížil Mešanovič, který nejprve mířil do tyče, ale z dorážky se už nemýlil. Poté jsme měli tři velké šance, z nichž jsme mohli snížit na 3:2. Mešanovič, Görner ani Simr však nebyli úspěšní. Naopak při pokrytí útočníka chyboval Šimáček a Dynamo vstřelilo čtvrtý gól. Bohužel, přes veškeré trénování, upozorňování a kreslení situací se stále opakují naše chyby. Po prvním inkasovaném gólu poté těžko hledáme odpověď. Přesto, konečný výsledek je skutečně velmi krutý. Odehráli jsme utkání, na které se dalo dívat. Do startu ligy nás však ještě čeká mnoho práce.“