17.03.2018, Redakce

Vysočina nestačila na Jablonec

Vysočina nestačila na JablonecAtraktivní duel dvou na jaře naplno bodujících celků se na sněhu stal jednoznačnou záležitostí Jablonce. Ten potvrdil nejen skvělou jarní formu, ale též fakt, že se mu proti Jihlavě v poslední době daří. O svém vítězství rozhodl prakticky už v první půli, kdy skórovali Doležal, Masopust a Holeš. Na konečných 0:4 (0:3) upravil svým druhým gólem v utkání výborně hrající jihlavský odchovanec Masopust.

21.kolo, sobota 17.3.2018, 15:00
0:4
(0:3)
JablonecJablonec

Góly: 9. Doležal (Jovović), 14. Masopust (Jovović), 41. Holeš, 59. Masopust.
ŽK: 76. Schumacher.
Rozhodčí: Proske – Myška, Horák.
Diváci: 2649
FC Vysočina: Rakovan – Nový (70. Popović), Tlustý, Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (57. Daníček), Holík – Dvořák, Ikaunieks (24. Klíma). Náhradníci: Valeš - Mara, Opluštil, Nerad.
Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Kubista – Masopust (88. Janković), Trávník (72. Považanec), Jovović (79. Matěj Hanousek) – Doležal, Chramosta

Kouč Martin Svědík byl nucen sáhnout ke dvěma změnám oproti duelu na Dukle, když místo Zoubeleho a Vaculíka nastoupili Nový a Holík.

Domácí měli první šanci utkání, když ve 2. minutě tečovaný centr před Hrubým tečoval Dvořák, ale jeho pokus na dlouhou nohu branku minul. Hosté šli do vedení v 9. minutě, kdy  Jovović z levé strany poslal míč do vápna, tečovaný centr si našel Doležal a bez problémů překonal zkoprnělého Rakovana. Domácí tak poprvé na jaře prohrávali – 0:1. Netrvalo dlouho a bylo to 0:2. Jovović se protáhnul po levé straně, ve vápně předložil míč Masopustovi, který neměl problém překonat Rakovana podruhé. V 16. minutě se o vyrovnání pokusil hlavou Dvořák, ale Fulnekův centr nedokázal jinak, než do náruče Hrubého. V 36. minutě se po Trávníkově rohu dostal k zakončení Chramosta, ale jeho střela letěla vedle tyče. Velmi dobrou šanci měl v 37. minutě Klíma, který si na malém vápně našel zajímavý centr Holíka, ale z první střílel nad břevno. Další ránu do jihlavského vazu přinesla 41. minuta, kdy si Nový ve vápně špatně zpracoval míč, propustil jej za sebe na Holeše, který střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 0:3. Minutu před koncem se ve vápně dostal ke střele Fulnek, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

Vysočina se zkraje druhého dějství snažila s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem něco udělat, ovšem Jablonec byl nad její síly. Naopak si stále museli dávat pozor na kontry zelenobílých. Ve 47. minutě nebezpečně vystřelil Trávník a Rakovana donutil k zákroku. Zvýšení skóre byl blízko Jovović, když se v 54. minutě prosmýkl před branku, ale z úhlu minul. To exjihlavský Masopust se v 59. minutě nemýlil a vydařený útok po předchozí ztrátě Klímy zakončil chladnokrevně – 0:4. Týmy ve své snaze pokračovaly až do konce, ovšem mnohem lépe se na kluzkém terénu dařily akce hostujícímu, než domácímu týmu. V 70. minutě tvrdě vystřelil velmi dobře hrající Doležal, ale branku minul. Vysočina toužila alespoň po čestném úspěchu, ale ten ji přán nebyl. Nejblíže byl minutu před koncem Dvořák, ale Hrubý jeho prudkou střelou dokázal vyrazit.

7.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 5:0
21.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 0:4