29.09.2018, Miroslav Fuks

Vysočina otočila duel v Třinci a veze cenné tři body!

Vysočina otočila duel v Třinci a veze cenné tři body!Fotbalisté FC Vysočina vezou velmi cenné tři body z horké půdy v Třinci! Přitom první půle jim nevyšla, čelili dvěma penaltám a zaslouženě prohrávali 1:0. Ve druhém dějství však šel jihlavský výkon nahoru a promítl se do zvratu utkání! Na 1:1 vyrovnal v 53. minutě po rohovém kopu Jiří Klíma a vítězství strhl na stranu Vysočina v 69. minutě podařenou střelou Vladislav Levin, který zaznamenal vůbec první trefu v jihlavském dresu.

TřinecTřinec
10.kolo, sobota 29.9.2018, 10:15
1:2
(1:0)

Góly: 45+2. Kušnír (pen.) – 53. Klíma, 70. Levin
ŽK: 72. Weber, 81. Kušnír, 90+3. Vaněk - 45+1. Jiří Klíma, 64. Machuča, 90. Štěpánek
Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Vodrážka
Diváci: 521
Třinec: Adamuška – Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Janošík (78. Dedić, 89. Reintam), Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta – Hejný. Náhradníci: Bárta – Samiec, Klec, Mravec, Schwendt.
FC Vysočina: Vejmola – Fulnek, Štěpánek, Tlustý (46. Vedral), Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (34. Preisler), Javůrek - Klíma (81. Šlein). Náhradníci: Vízek – Vaculík, Šefčík, Turyna.

Kouč Martin Svědík vsadil na stejnou základní sestavu, která zvládla domácí duel proti Vlašimi. Na lavičce poprvé figurovala nová posila – slovenský záložník Samuel Šefčík.

V první šanci utkání se zjevil v 5. minutě Zoubele, před vápnem převzal míč a utaženou střelu poslal těsně vedle tyče. Další minuty však patřily třineckým hráčům, kteří si kolem 10. minuty vytvořili několik závarů a rohových kopů. Vedle skončila Kušnírova střela po odraženém balónu a hradbu jihlavských těl z malého vápna nepropálil ani Hejný. Mezi tyto nebezpečné situace se vměstnala obrovská šance domácích – pokutový kop za faul Levina na Webera. K míči se postavil Bedecs, ale Vejmola se skvěle natáhl k pravé tyči a překonat se nenechal! Pořádně živo před jihlavskou brankou opět bylo po půlhodině hry. Do míče se zpoza šestnáctky opřel Vaněk a jeho ránu z šibenice vyrazil Vejmola. Ve 24. minuty zleva do vápna pronikl Klíma, ale Adamuška jeho tvrdou střelu na zadní tyč dokázal vytěsnit na roh. V 38. minutě Kušnírův centr nezužitkoval v ideální pozici Šumbera, jenž hlavičkoval nad břevno. Když už se zdálo, že první dějství branku nenabídne, tak sudí odpískal druhou penaltu pro Třinec! Klíma se při rohovém kopu nechal rozhodit, v souboji ve výskoku zahrál rukou vysoko nad hlavou. K míči se postavil Kušnír a elegantním „panenkovským“ dloubákem otevřel skóre duelu – 1:0.

Do druhého poločasu Vysočina nastoupila s vynucenou změnou na stoperském postu, kde Tlustého nahradil Vedral, a hlavně s výrazně větší aktivitou. V 53. minutě Javůrkův roh našel Machuču, od nějž se míč odrazil na malé vápno ke Klímovi, který neměl problém odčinit penaltovou situaci a střelou mezi nohy vyrovnal – 1:1. O deset minut později znamenal další Javůrkův roh velké nebezpečí pro třineckou branku. Novotný si naběhl na přední tyč a hlavou těsně minul tyč! V 67. minutě po Weberově centru hlavičkoval vedle branky Bedecs. V 69. minutě odčinil svůj penaltový hřích i Levin! Pohrál si s třineckými hráči ve vápně a tečovaný míč zapadl krásně k tyči – 1:2! Vyrovnat mohl v 78. minutě Kušnír, k němuž propadl přímý kop Webera. Blokujícího obránce však z úhlu nepropálil. Nervózní závěr přinesl mnoho soubojů, faulů, závěrů před gólmanem Vejmolou a jihlavských pokusů o rychlý kontr. A došlo i na jednu velkou šanci domácích - přímý kop Webera hlavou prodloužil Čelůstka a míč se odrazil od břevna zpět do hry! Vysočina se poté mohla radovat z velmi cenného tříbodového zisku!

10.kolo | Třinec - FC Vysočina | 1:2
24.kolo | FC Vysočina - Třinec | 2:1