19.01.2013, David Zeman & Miroslav Fuks

Vysočina porazila Znojmo a postupuje mezi elitu Tipsport ligy

Vysočina porazila Znojmo a postupuje mezi elitu Tipsport ligyVysočina neprohrála ani čtvrtý zápas v Tipsport lize a po výhře 2:1 (1:1) nad Znojmem postupuje do semifinále tohoto zimního poháru. O jihlavské góly se postarali David Vaněček a Jan Kosak z penalty.

Turnaj, sobota 19.1.2013, 11:00
2:1
(1:1)
ZnojmoZnojmo

Góly: 8. Vaněček, 61. Kosak (pen.) - 37. Yonov (pen.).
ŽK: - Buchta
Rozhodčí: Adámková - Peřina, Dobrovolný
Diváci: 50
FC Vysočina: I. půle: Hanuš - Marek, Šourek, Gavrić, Josl - Kučera, Karlík - Vaculík, Ovseannicov, Tomeček - Vaněček. II. půle: Hanuš - Obert, Tlustý, Kopic, Leibl - Rada, Jungr - Kliment, Vašíček, Kosak - Kroupa.
Znojmo: Doleček - Zečevič, Yonov (K), Cihlář, Ševčík, Helísek, Lacko, Heinz, Hříbek, Lukáš, Hnaníček.

Kouč František Komňacký i do posledního duelu základní skupiny Tipsport ligy nasadil dvě rovnocenné jedenáctky. Pouze v brance odchytal celou devadesátiminutovou porci gólman Hanuš. Scházeli někteří nemocní či lehce zranění hráči včetně Václava Kolouška, který ještě do zápasů není plně připraven.

První jihlavský tým začal hodně aktivně. Po několika nadějných situacích přišel v 8. minutě roh Tomečka a hlavička Vaněčka, kterou Doleček dokázal vyrazit na další roh. Z něj už gólově zahřmělo po spolupráci stejných hráčů a předchozím prodloužení míče ze strany Karlíka – 1:0. O minutu později vysunul Tomeček moldavského útočníka Ovsannicova, které z pravé strany postupoval na brankáře, kterého však propálit nedokázal. Znojmo se poprvé osmělilo v 16. minutě, kdy vypálil ze střední vzdálenosti exjihlavský středopolař Helísek, jehož rána proletěla vedle tyče. O tři minuty se do velké šance dostal Ševčík, který však branku netrefil a na dorážku nedosáhl dobíhající Zečevič. Na druhé straně ve 20. minutě vybídl Ovsannicov ke střele Kučeru, který však pálil nad branku. Mimo tři tyče pálil po nadějném brejku o tři minuty později Vaněček. Znojmo po inkasované brance přidalo, dobrý výkon odváděl testovaný exreprezentant Heinz a ve 36. minutě se dočkalo vyrovnání. Hanuš ve vápně fauloval Ševčíka a nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Yonov – 1:1. Vysočina opět ožila a chtěla strhnout vedení na svoji stranu ještě do půle. Ve 40. minutě šel Vaněček zcela sám na gólmana, ale svoji střelu umísil podél Dolečka i branky. Ve 43. minutě na levém křídle šikovně zakombinovali Tomeček a Josl a šanci nabídli Kučerovi, který opět pálil nad břevno. Poslední zajímavý brejk ideálně ve 44. minutě nevyřešil Tomeček.

Do druhého dějství oba celky zcela proměnily sestavu. Zatímco Jihlava na kvalitě neztratila, tak u Znojma došlo k  oslabení. Vysočina měla územní převahu, ovšem mnoho šancí si nevytvořila. V 51. minutě tvrdě za šestnáctkou vystřelil Rada a gólmanem Š.Yonovem vyražený míč nedokázal do branky dopravit Vašíček. O chvíli později centroval zprava Kliment a Kroupa hlavičkoval vedle. Jihlava se zaslouženého vedení dočkala v 60. minutě, kdy byl Vašíček u kolmice do vápna dříve, než gólman Yonov, který ho fauloval. Nařízenou penaltu o břevno proměnil Kosak – 2:1. Znojmo mělo možnost vyrovnat v 79. minutě, kdy druhému celku II. ligy vyšla kombinace na pravém křídle a před branku přiletěl nadějný centr na útočníka Nworaha. Ten však míč mezi tři tyče neumístil. Vysočina duel bez větších problémů kontrolovala a v samotném závěru byla blízko třetí branky z kopačky Kroupy po nahrávce Jungra.