27.10.2007, Miroslav Fuks

Vysočina přišla o cennou výhru v nastavení

Vysočina přišla o cennou výhru v nastaveníFotbalisté FC Vysočina nezvítězili ani ve čtvrtém utkání v řadě, když po dramatickém průběhu remizovali 3:3 na půdě čtvrtého celku tabulky Bohemians Praha. Přitom ještě v 86. minutě drželi hosté nadějné vedené 1:3 a vyrovnávací gól inkasovali ze sporného přímého kopu ve 2. minutě nastavení. Po třech zápasech procitli i jihlavští kanonýři, neboť dvakrát skóroval Simr a jednou Faldyna.

Diváci: 550

Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer (22. Birhanzl), Lukeš, Hajník (46. Galbavý) - Fenyk (83. Jandzik), Kwame, Šisler, Zoubek - Brzezina, Ibe.
FC Vysočina: Macháček - Bartoš, Šedivý, Suchý, Cihlář (90. Bayer) - Veselý, Mezlík (66. Lovětínský), Sviták, Vepřek - Simr (77. Rabušic), Faldyna.

Trenér Marko oproti domácímu výbuchu proti Čáslavi pozměnil sestavu, když na lavičce ponechal Drgu, Rabušice a Lovětínského, a rozestavení se blížilo klasickému 4 – 4 – 2. D“věru v základní sestavě nově dostali Vepřek, Cihlář a Bartoš.
Bohemians po překvapivé výhře v Hradci Králové tentokrát nepřesvědčili zejména v úvodní části. Vlažným výkonem umožnili Jihlavě už v páté minutě získat vedení. Faldyna přihrál volnému Simrovi a ten po zaváhání obrany otevřel skóre. Vedení však Jihlavě dlouho nevydrželo. V 11. minutě po Fenykově centru vyhrál pravděpodobně díky faulu Brzezina souboj s brankářem Macháčkem a hlavou vyrovnal. V jedenadvacáté minutě musel odstoupit kvůli zranění ramene Obejmajer a jako by to byla zlá předzvěst pro obranu Bohemians.
Hosté byli v dalším průběhu velmi zajímavé první půle aktivnější a vyplatilo se. Ve 33. minutě obránce Bartoš unikl po pravém křídle, odcentroval před branku a Simr vstřelil svůj druhý gól. Jihlava byla při chuti, ve 41. minutě po akci a centru Veselého se trefil do šibenice za Wintrova záda z 18 metrů volný Faldyna.
Do druhého poločasu se rozhodl trenér Urban zariskovat, když obránce Hajníka nahradil útočník Galbavý. Bohemians zlepšili kombinační hru, častěji stříleli a postupně si vytvořili územní převahu. Své šance však nedokázali využít a nebo naráželi na výborně chytajícího Macháčka. Naopak Vysočina vycházela ze zabezpečené a pozorné obrany, ze které vyrážela do rychlých brejků. Zejména akce Simra volala po skórování a za stavu 1:4 mohlo být rozhodnuto. Místo toho přišel hektický závěr s enormní snahou a tlakem domácích, který nejprve vedl v 86. minutě ke snížení stavu, když prostřelil chumel hráčů před sebou Šisler. V nastavení pak sudí odpískal velmi sporný přímý kop zhruba z dvaceti metrů, který Šisler přetavil v alespoň bod pro Střížkov.