15.10.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina přišla o výhru v posledních vteřinách...

Vysočina přišla o výhru v posledních vteřinách...Vysočina na domácí půdě proti Baníku Most zklamala. Chtěla odčinit nezdar v Třinci, čemuž šla naproti úvodní brankou Petra Tlustého z 11. minuty. V dalším průběhu zápasu se jí tolik nedařilo, přesto měla několik možností na zvýšení vedení. To se jí však nepodařilo, v závěrečné dvacetiminutovce hrála velice ustrašeně a nakonec byla tvrdě potrestána v závěrečných vteřinách utkání, kdy měl po centru příliš volného prostoru k vyrovnání na 1:1 Zoran Danoski.

12.kolo, pátek 15.10.2010, 18:00
1:1
(1:0)
MostMost

Branky: 11. Tlustý - 90. Danoski.
ŽK: Görner, Gavrić, Bača - Lafrance, Onyango, Jendruščák, Schut, Danoski.
Rozhodčí: Bílek - Čecháček, Santarius.
Diváci: 950
FC Vysočina: Rožník - Tlustý, Halama, Šimáček, Gavrić - Dort (56. Bača), Gába, Görner - Dolejš (76. Tecl), Šimonek, Krutý (89. Veselý)
Most: Paleček - Knakal, Lafrance, Bohata, Jendruščák - Schut - Rusetski (56. Rosendo), Hofmann, Christof, Onyango- Franěk (70. Danoski)

Kouč Luboš Urban po nejtěsnější prohře v Třinci nepostavil Tecla a místo něj hrál Krutý. Navíc těsně před utkáním musel sáhnout k vynucené změně, kdy zranění zad nepustilo do hry Karlíka a musel nastoupit Gába.

Jihlava začala výrazně aktivněji, než soupeř. Hned v úvodu vyzkoušel Palečkovu pozornost střelou z hranice velkého vápna Dort. V 10. minutě rozehrál standardku přesně Krutý na Šimonka, který balón ve vápně směřoval směrem k tyči, ale gólman Paleček jeho pokus vyškrábl na roh. Ten kopl opět  Krutý, míč ve vápně propadl k Tlustému a ten míč pohotově napálil do sítě. Domácí měli hru pod kontrolou, Mostr nebyl příliš nebezpečný a ve vzduchu visel druhý gól. Ve 27. minutě se vpravo krásně uvolnil Dolejš, před brankou našel zcela volného Krutého, jenž místo středy z první míč zpracoval a poté tváří tvář Palečkovi přestřelil. Most mohl vyrovnat v 38. minutě, kdy se po nedorozumění jihlavské obrany mohl do šance dostat Franěk, ale gólman Rožník byl s odkopem rychlejší.

Druhou půli začala Vysočina aktivně, ovšem postupně začala uvadat. V 51. minutě se v nadějné možnosti objevil Görner, ale nezvolil správnou střelu ani přihrávku. Do gólovky se v 61. minutě dostal po přihrávce Gáby Šimonek, jenž svá mířidla po souboji neseřídil přesně. Poté už Jihlava hrozila jen ze standardních situací a její hra začala postrádat přesnost, klid a pohyb. Mostečtí vycítili šanci na cenný bod a první varování vyslali v 81. minutě, kdy se ve velké šanci se ocitl Danoski, jeho střelecký pokus však Rožník reflexivně vyrazil. Tentýž vzrůstem malý hráč se radoval v posledních vteřinách duelu. Přesně si ho našel centr z levé strany, Danoski zachoval klid, zpracoval míč a šikovně skóroval na 1:1. Rozhodčí ho poté odměnil žlutou kartou za enormní gólovou radost a ihned po jihlavské rozehrávce ukončil utkání.

12.kolo | FC Vysočina - Most | 1:1
27.kolo | Most - FC Vysočina | 1:0