15.08.2021, Michal Růžička

Vysočina prohrála v Brně o 4 branky

Vysočina prohrála v Brně o 4 brankyZbrojovka Brno ve Fortuna národní lize doma jasně přehrála Jihlavu 4:0. Hrdinou zápasu se stal Jakub Řezníček, který vstřelil všechny branky svého týmu. Jihlavští se v koncovce po celý zápas trápili a pro domácí nebyli rovnocenným soupeřem.

BrnoBrno
4.kolo, neděle 15.8.2021, 20:00
4:0
(2:0)

Gól: 13. Jakub Řezníček, 29. Jakub Řezníček, 50. Jakub Řezníček, 70. Jakub Řezníček
ČK:
ŽK: 42. Jan Moravec (BNO) – 89. T. Vlček (JIH)
Rozhodčí: Ginzel – Melichar, Kubr
Brno: Berkovec – Hrabina (27. Bariš), Endl, Štěrba, Jan Moravec – Zavadil (C) (65. A. Fousek), Ad. Čermák – Hladík (73. Štepanovský), Ševčík (65. Texl), Přichystal (73. Zikl) – Jakub Řezníček. Náhradníci: Floder – Kryštůfek, Bariš, Texl, Štepanovský, A. Fousek, Zikl.
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál (82. Štefánek), T. Vlček, Pojezný, T. Svoboda – Tureček, Shudeiwa (46. Ritter) – Selnar (67. Franěk), Lacko (C), Křivánek (58. Peřina) – Vedral (82. Araujo-Wilson). Náhradníci: Janota – Fila, Franěk, Štefánek, Peřina, Araujo-Wilson, Ritter.

Oba týmy se v týdnu představili na Vysočině a svá utkání v rámci MOL Cupu zvládly. Jihlava nadělila čtyři branky Polné, Zbrojovka porazila také 4:0 Žďár nad Sázavou. Hosté se museli obejít bez svého nejzkušenějšího hráče, kapitán Lukáš Zoubele nebyl ani na lavičce.

Aktivnější byli od úvodu domácí, kteří si vytvořili i několik příležitostí. Z té největší otevřel skóre ve 13. minutě zkušený útočník Řezníček, když na přední tyči usměrnil míč pod břevno po rohovém kopu Michala Ševčíka. Další šanci měl o šest minut později Jakub Přichystal, který šel sám na brankáře Luďka Vejmolu, jeho branku ovšem přestřelil. Ve 29. minutě využil opět Řezníček chybu obrany hostů a zvýšil na 2:0. Snížit mohl ve 41. minutě Tomáš Vlček, ale nevyšel mu první dotek a Martin Berkovec si s jeho zakončením poradil. O dvě minuty později mohl zkompletovat hattrick Řezníček, jenže po Přichystalově přihrávce trefil pouze tyč.

Také po změně stran pokračovali brněnští fotbalisté v aktivitě a v 50. minutě dokázali využít další standardní situaci. Řezníček si opět našel míč po rohu zahraném Ševčíkem a zkompletoval tak svůj hattrick. Na druhé straně našel v 64. minutě Vojtěch Křišťál centrem Jakuba Selnara, který hlavičkou těsně minul branku, střelecká štěstěna se tak Jihlavským stále vyhýbala. O šest minut později si Řezníček naběhl na centr Jiřího Texla a vstřelil svou čtvrtou branku v utkání. V závěru se Řezníček prosadil také popáté, branka však pro těsný ofsajd neplatila a skóre tedy zůstalo 4:0.

Svěřenci Richarda Dostálka se výhrou posunuli na druhé místo, Vysočina Jihlava se po první prohře v sezoně ustálil na šesté příčce. Napravit reputaci si Vysočina může 20. srpna, kdy v páteční předehrávce přivítá Vlašim.

4.kolo | Brno - FC Vysočina | 4:0
18.kolo | FC Vysočina - Brno | 0:3