05.05.2023, Miroslav Fuks

Vysočina proti Třinci vydřela důležité vítězství!

Vysočina proti Třinci vydřela důležité vítězství!FC Vysočina bez řady zraněných hráčů zvládl veledůležitý duel proti Třinci! Premiéra kouče Davida Oulehly byla velmi bojovná a nervózní, přičemž šance se začaly rodit až v závěru první půle. A zkraje druhého dějství přišly i branky, které v rychlém sledu zaznamenali Justin Araujo-Wilson a Jakub Selnar. Velmi rychle snížil Holík, ale to bylo v záchranářské bitvě vše – 2:1 (0:0).

26.kolo, pátek 5.5.2023, 18:00
2:1
(0:0)
TřinecTřinec

Gól: 56. Araujo-Wilson, 62. Selnar – 64. Holík
ŽK: 19. Vedral, 36. Gabriel, 58. Křehlík, 79. T.Svoboda, 90+2. L.Fila – 21. Holík
Rozhodčí: Nehasil – Hurych, Líkař
Diváci: 749
FC Vysočina: Jágrik – T.Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko, Tureček – Křehlík (90+3. Šancl), Selnar (66. Zoubele), Záhradník (52. L. Fila) – Araujo-Wilson. Náhradníci: Soukup – Vlk, Tall, Miška.
Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák, Slaninka (86. Tandara) – Omasta, Gembický, Machuča, Hrdlička, Samiec (75. Turyna) – Holík. Náhradníci: Hasalík – Hýbl, Kania, Szewieczek.
Stanice TV prenosu: záznam

Nový kouč David Oulehla, kterému na lavičce asistoval zkušený trenér staršího dorostu Josef Vrzáček, učinil jednu vynucenou změnu v sestavě oproti duelu v Prostějově, když místo Piška nastoupil Záhradnik. Jihlavské rozestavení bylo klasické 4-2-3-1.

První centr letěl do vána ve 3. minutě zleva z kopačky Křišťála na nabíhajícího Araujo-Wilsona. Ten však v těžké pozici na první tyči zakončoval mimo tři tyče. Na druhé straně napřáhl po zisku míče z dobrých pětadvaceti metrů Hrdlička a našel „lepidlo“ na Jágrikových rukavicích. V 6. minutě poslal do třineckého vápna zajímavý míč Svoboda na Araujo-Wilson. Ten se nerozpakoval a pálil z první – metr nad břevno Adamuškovy branky. V 9. minutě už měl hostující gólman více práce po střele Selnara z dvaceti metrů, kterou skryl ve svém náručí. Červení kolem 12. minuty zahrávali tři nebezpečné standardní situace ze strany, s nimiž si však jihlavská defenzíva dokázala poradit. Třinec postupně zlepšil kombinaci a začal více hrozit. Ve 23. minutě pálil z dvaceti metrů nejlepší střelec hostí, zkušený Holík. I v tomto případě však měl navrch gólman, který předvedl bezproblémový zákrok. Ve 29. minutě se ke střele hezky prokličkoval Samiec, ale ze střední vzdálenosti poslal kulatý nesmysl dva metry nad. Ve 43. minutě měla Vysočina namále. Samiec zprava poslal nepříjemný centr, který lízal břevno, přelétl jej za druhou tyč, kde balón vracel do branky Slaninka. Poslal jej podél brankové čáry, kde jej včas zachytil Jágrik. Vzápětí na druhé straně poslal z pravého křídla nepříjemný centr Křehlík, hosté jej prudce odrazili na koleno Selnara, od nějž se balón snesl na břevno a poté už jej zpacifikoval Adamuška. V poslední minutě první půle se zrodila největší šance žlutých, když Selnar zleva našel ve vápně nabíhajícího Svobodu, jenž z penalty pálil pohotově, ale nad břevno.

Druhé dějství začalo opatrně, ovšem už ve 48. minutě se rozezvučela tyč před Adamuškou. To na Turečkův roh na přední tyč naběhl Gabriel a hlavou jej lízl takřka ideálně. Na druhé straně se v 50. minutě otočil s míčem do vápna a vystřelil Hrdlička, ale nepříliš tvrdou přízemní střelou našel jen připraveného Jágrika. V 52. minutě na hřiště vběhl Fila, jenž nahradil zraněného křídelníka Záhradnika. V 55. minutě šli po podklouznutí jednoho z jihlavských obránců hráči Třinci dva na Vedrala, který však vystihl pravý moment a rány Hrdličky se vrhl ukázkovým skluzem. A tak se gólová radost zrodila na druhá straně! Křišťál potáhl míč až k vápnu soupeře, vpravo našel volného Křehlíka, který mohl střílet, ale zvolil ještě lepší řešení – zpětnou přihrávku na Araujo-Wilsona, jenž placírkou skóroval do odkryté branky – 1:0! V 62. minutě bylo na jihlavském stadiónu ještě veseleji! Centr do vápna protečoval Křehlík na volného Selnara, který elegantně přeloboval vyběhnuvšího Adamušku – 2:0! Jisté uklidnění důležitého duelu trvalo jen chvilku. Už o dvě minuty později bylo sníženo, o což se po centru zleva postaral na malém vápně pohotově zakončující Holík – 2:1. V 67. minutě se k hlavičce po centru Turečka dostal k hlavičce Vedral, ale branku minul. V 71. minutě se k ráně zpoza vápna odhodlal Křišťál, ale našel jen rukavice Adamušky. V 77. minutě fanouškům FCV zatrnulo, když Jágrik střelu Omasty vyrazil jen před sebe, kde naštěstí žádný z hráčů Třince nedorážel. V 81. minutě poslal do vápna nepříjemný centr Hrdlička a exjihlavskému Turynovi scházelo jen málo, aby míč prodloužil do branky. Naštěstí si ho sebral do náručí Jágrik. V 83. minutě Araujo-Wilson vyslal do brejku Zoubeleho, ten míč posunul rozběhnutému Křišťálovi, který však uvnitř vápna šanci prováhal. Hrálo se nahoru-dolů, což dokumentoval průnik a nepřesné střela Hrdličky na druhé straně, která však Jágrikovu branku o dva metry minula. V 90. minutě skončil jihlavský závar střelou Araujo-Wilsona, která skončila tečovaná na rohu. Další šance už duel nenabídl, tři klíčové body zůstaly doma!

12.kolo | Třinec - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Třinec | 2:1