11.07.2018, Miroslav Fuks

Vysočina proti Velkému Meziříčí zaznamenala výrazné vítězství

Vysočina proti Velkému Meziříčí zaznamenala výrazné vítězstvíK předposlednímu duelu letní přípravy si Vysočina pozvala třetiligové Velké Meziříčí. To vyhovělo jihlavské žádosti a k utkání proti měsíc trénujícímu soupeři nastoupilo po pouhých třech dnech přípravy. Naopak Vysočina, která už tři duely čekala na vstřelení branky, si s chutí zastřílela. Konečné skóre se tak vyšplhalo na málo vídaný stav 10:0.

přát., středa 11.7.2018, 17:00, Jiráskova
10:0
(6:0)
Velké MeziříčíVelké Meziříčí

Góly: 2. Levin z pen., 18. Turyna, 23. Nerad, 29. Štěpánek, 33. a 45. Votava, 46. Urblík, 57. Novotný, 64. Čáp, 74. Klíma
Rozhodčí: Mikyska – Hájek, Podaný
Diváci: 100
FC Vysočina: Vejmola (46. Sváček) - Vaculík, Vedral, Štěpánek, Dujmović (46. Schumacher) – Matulka (46. Fulnek), Nerad (46. Urblík), Levin, Čáp (46. Novotný) – Turyna (55. Zoubele), Votava (55. Klíma).
Velké Meziříčí: Kruba - Šimáček, Chalupa, Kriegsmann, Bouček, Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal, Demeter, Komínek. Náhradníci: Mezlík, Crkal, Polanský, Mucha, Dufek.

Velké Meziříčí do Jihlavy přijelo v úvodním týdnu letní přípravy s mnoha exjihlavskými fotbalisty a mělo to s měsíc trénující Vysočinou složité. Navíc do utkání velmi špatně vstoupilo, neboť už ve 2. minutě prohrávalo, když penaltu proměnil Levin – 1:0. Stalo se tak poté, co Nerad ideálně vysunul Votavu, jehož ve vápně fauloval gólman Kruba. Ve 13. minutě vysoko přestřelil Bouček a vzápětí se nahrávce Vaculíka pálil vedle tyče Votava. V 18. minutě Levin ideálně vysunul Turynu, jenž se sám proti gólmanovi nemýlil – 2:0. Ve 22. minutě se Votavovi málem vyplatil pressink, po němž si hosté málem vstřelil vlastní branku. Kruba v poslední moment kulatý nesmysl vytáhl na roh. Ve 23. minutě zvýšil na 3:0 Nerad, když ve skluzu z malého vápna usměrnil za Krubovy záda přesnou přihrávku Turyny. O tři minuty mohli hosté snížit. Matulka ve vápně zbytečně fauloval Demetera a Dolejš se postavil k penaltě. Na Vejmolu však nevyzrál! Místo toho se zhruba po půlhodině hry mohl radovat Štěpánek, který natáhl zhruba ze čtyřiceti metrů a fantastickou ránou trefil šibenici – 4:0. O zajímavou odpověď se o dvě minuty později pokusil Robin Demeter, ale jeho technická střela branku o půl metru minula. Pátou branku zaznamenal v 33. minutě Votava, k němuž se po ráně Čápa odrazil gólmanem vyražený balón – 5:0. Poločasový půltucet stanovila poslední minuta prvního poločasu. Nejprve Votava po centru Matulky z pravého křídla neuspěl, ovšem vzápětí zleva odcentroval Čáp a nejlepší kanonýr uplynulého ročníku Juniorské ligy pohodlně skóroval – 6:0.

Jak Vysočina začala první dějství, tak vstoupila i do toho druhého – brankou. Fulnek vpravo zatáhl míč, dal ho pod sebe na Urblíka a ten zhruba z deseti metrů zvýšil na 7:0. Urblík byl při chuti, ovšem jeho technický pokus v 52. minutě lapil Kruba. V 57. minutě se ke střele uvolnil Fulnek, Kruba míč dokázal vyrazit, ovšem pouze před dobíhajícího Novotného, jenž neměl problém do odkryté branky zvýšit na 8:0. Na druhé straně znovu nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti po rychlém kontru Demeter, ale Sváček jeho pokus vyrazil na roh. V 57. minutě spálil loženku Zoubele po ideální přihrávce Klímy. Chvíli poté na druhé straně spálil velkou šanci Polanský, jenž si vylámal zuby na Sváčkovi. Ofenzivní festival pokračoval a na druhé straně nabídl velkou šanci Klímy po vybídnutí Novotného. Klíma však gólmana neprostřelil. Mnohem lépe se v 64. minutě vedlo Čápovi, který Krubu prostřelil po přistrčení Novotného – 9:0. Chvilku poté napřáhl Klíma a tečovaná rána cinkla o tyč. Blízko branky byly i hosté, ovšem Sváček skvěle vyrazil dobře mířenou Šutovu hlavičku po centru Mezlíka. V 74. minutě se diváci dočkali už desáté trefy, když se Klíma nadechl k parádnímu průniku a podél vyběhnuvšího Kruby skóroval – 10:0. Chvilku poté zajímavě pálil Fulnek, ale jeho přízemní střela minula pravou tyč. Jihlavský pravý záložník se nedočkal ani o minutu později, když po přihrávce Schumachera trefil z hranice vápna břevno. Hosté se čestného úspěchu nedočkali ani v poslední minutě, kdy vedle z šestnáctky pálil Šuta.

V rámci přípravného utkání s Velkým Meziříčím jsme pořídili obsáhlý rozhovor se staronovou tváří v dresu FCV - gólmanem Luďkem Vejmolou.