20.06.2018, Miroslav Fuks

Vysočina se na úvod přípravy rozešla smírně s Trnavou

Vysočina se na úvod přípravy rozešla smírně s TrnavouFotbalová Vysočina zajela k prvnímu přípravnému duelu do obce Rakvice na Břeclavsku. Narazila zde na silného soupeře, který se připravuje na kvalifikaci o Ligu mistrů – Spartak Trnava. Čerstvý slovenský šampion byl v utkání aktivnějším a nebezpečnějším celkem, ovšem výsledkem duelu byla remíza 1:1 (1:1), pod níž se brankami podepsali Erik Jirka a Lukáš Zoubele.

TrnavaTrnava
přát., středa 20.6.2018, 16:00, Rakvice
1:1
(1:1)

Góly: 26. Jirka - 9. Zoubele
Diváci: 200
Trnava: Rusov (69. Urminský) - Kadlec (45. Gombala), Godál (76. Tóth), Tóth (45. Hladík), Čonka (45. Janso) - Sloboda (64. Mihálik), Oravec (45. Greššák) - Diarra (45. Brigant), Vlasko (69. Bogdanovski), Čanturišvili (64. Čeredničenko) - Jirka.
FC Vysočina: I. půle: Sváček – Vaculík, Tlustý, Mikuška, Schumacher – Matulka, Svatík, Nerad, Zoubele – Klíma, Dabove. II. půle: Sváček (62. Šampalík) – Fulnek, Štěpánek, Vedral, Novotný – Javůrek, Smejkal, Daníček, Čáp (81. Schumacher) – Turyna, Svoboda.
Stanice TV prenosu: přenos

Vysočina se v utkání musela obejít bez trojice stabilních středních záložníků. Urblík a Levin ještě nejsou fit a Mara se po prodloužené svatební dovolené do Česka vrací až ve čtvrtek. Pouze trénink v Jihlavě podstoupili Kolář, Řezáč, Dujmović a Mašić.

Kouč Svědík kádr rozdělil na dvě vyrovnané jedenáctky. Té úvodní vyšel vstup do zápasu a už v 9. minutě se mohla radovat z úvodní branky. Vaculíkem zahraná standardka se ve vápně odrazila k Zoubelemu, jehož nepříliš důrazná střela zapadla přesně k pravé tyči – 0:1. Vyrovnáno bylo ve 26. minutě, kdy sedmnáctiletý stoper Mikuška hrubě chyboval v rozehrávce a nabídl tak lacině velkou příležitost Jirkovi, jenž byl u míče dříve, než gólman Sváček, obešel jej a pohodlně skóroval do prázdné branky – 1:1. Trnava se poté dostala do územního tlaku, z nějž však nic nevytěžila. Velkou šanci na otočení skóre měla v 34. minutě po akci Kadlece, ovšem Slobodovu nepříliš povedenou střelu dokázal Sváček zneškodnit. Aktivnější Trnava si další šanci připsala ve 40. minutě, kdy v dobré pozici přestřelil Vlasko. Na druhé straně to se střelou ze střední vzdálenosti zkoušel Schumacher, ale gólmana nepřekonal.

Na hřišti v Rakvicích se během poločasové přestávky zcela obměnila jihlavská sestava a k řadě změn došlo i na straně Trnavy. Za vyrovnaného stavu se tak vlastně začalo od znova. Trnava mohla skórovat v 50. minutě, kdy se technická střela jednoho z hráčů v bílém odrazila od tyče Sváčkovi branky zpět do hřiště. Po hodině hry měl Spartak hned dvě brankové příležitosti, ale střelu Gombaly z hranice vápna lapil Sváček a druhou šanci spálil Bogdanovski. Vzápětí pak jihlavského gólmana Sváčka vystřídal Šampalík. V 66. minutě vysoko přestřelil Brigant. V další velké příležitosti Briganta se v 68. minutě vyznamenal Šampalík. V 69. minutě se ke střele dostal Fulnek, ale trnavského gólmana nepřekonal. V 76. minut výrazně minul břevno Greššák. V 83. minutě se do šance uvolnil Novotný, ovšem jeho střela z hranice vápna branku minula. V 88. minutě pálil agilní Fulnek, ale hradbu těl hráčů v bílém neprostřelil. Duel tak dospěl k remíze 1:1.

„Zápas splnil z hlediska herního a kondičního svůj účel. V nepříjemném horku dostali příležitost noví a mladí hráči, které jsme tak mohli konfrontovat proti kvalitnímu soupeři. Dobře jsme do úvodního duelu letní přípravy vstoupili a ujali jsme se poměrně rychlého vedení. Jenže zhruba po pětadvaceti minutách soupeř velice lacině vyrovnal po naší chybě v rozehrávce. Od té doby byl aktivnějším týmem. Neproměnil několik šancí, ovšem i my jsme tam měli nějaké příležitosti. Prezentovali jsme se organizovanou obranou a snažili jsme se o rychlé kontry. Duel nakonec dospěl k remíze, kterou snad lze hodnotit jako zaslouženou,“ řekl po utkání kouč Martin Svědík.