13.09.2019, Redakce

Vysočina se na výhru proti Chrudimi pořádně nadřela

Vysočina se na výhru proti Chrudimi pořádně nadřelaDuel proti Chrudimi naplnil očekávání těžkého duelu proti houževnatému soupeři s výbornými standardkami. Favorizovaná Vysočina šla v utkání hned třikrát do vedení. Na premiérový gól Lamina Jawa i penaltovou trefu Lukáše Vaculíka však hráči MFK vždy dokázali odpovědět. Tři body přinesla až 74. minuta a v ní trefa Rajmunda Mikuše. Skóre dal definitivní podobu v nastaveném čase kanonýr Stanislav Klobása – 4:2 (2:2).

8.kolo, pátek 13.9.2019, 18:00, sestřih
4:2
(2:2)
ChrudimChrudim

Góly: 9. Jawo, 31. Vaculík (pen.), 74. Mikuš, 90+3. Klobása – 21. Dostálek, 44. Krčál.
ŽK: 45+2. Tijani – 30. Janoušek, 50. Sulík, 86. Sixta, 90+5. Ujec, 90+5. Vencl.
Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Hurych
Diváci: 1142
FC Vysočina: Vejmola – J. Pavlík, Vedral, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Vaculík (70. Rezek), Zoubele (70. Mikuš) – Klobása, Jawo (83. Lacko). Náhradníci: Veselý – Pojezný, Svoboda, Koubek.
Chrudim: Mrázek – Krčál, Sulík (66. Řezníček), Vencl, Hlavsa – Janoušek, Sixta – Kesner, Rybička (80. Ujec), Dostálek (72. Froněk) – Vašulín

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil dvě změny, když místo Lacka a Mikuše nastoupili Vaculík a Zoubele.

Vysočina od počátku utkání dávala najevo, kdo je doma a komu je přisuzována nálepka favorita. Už v 6. minutě se na pravém křídle do vápna elegantně zbavil beka Jawo, vyslal střelu na vzdálenější tyč, ale trefil jen tyč! Tentýž hroťák se přeci jenom dočkal své první gólové radosti v dresu FCV, když se o tři minuty později dostal k úniku z levé strany a tentokrát z úhlu našel kout u zadní tyče přesně – 1:0. V 17. minutě poprvé zahrozili i hosté. Kesner rozehrával zleva rohový kop, který zakončil Sixta, ale minul. To o 4 minuty později už vyrovnáno bylo, když se Dostálek dostal po chybě domácí defenzívy do vápna padajícího Vejmolu prostřelil mezi nohama – 1:1. v 19. minutě to znovu zkoušel Jawo, ale tentokrát se Mrázek překonat nenechal. Ve 27. minutě mohla jít Chrudim dokonce do vedení, když se do velkého čtverce prosadil Janoušek, ale svoji střelu z úhlu mezi tři tyče nestlačil. Proti nebezpečné hlavičce Vašulína zase výborně zasáhl Vejmola. Domácí šli znovu do vedení po půlhodině hry, když Javůrkův přímý kop srazil rukou ve zdi jeden z chrudimských hráčů a byla nařízena penalta. Tu Vaculík bezpečně proměnil – 2:1. Ve 43. minutě se domácí gólman zaskvěl při Kesnerově ráně po rozehraném rohovém kopu. Po dalším rohu však i on byl krátký na pohotový volej Krčála, kterým srovnal na 2:2. A byl pro zase Vejmola, který domácí zachránil v nastaveném čase první půle, když skvěle vyrazil Sixtovu střelu z přímého kopu a následně chytil i dorážku dobíhajícího útočníka.

I druhá půle začala jihlavským tlakem. Vysočina zahrozila z přímáku i rohového kopu, ale brankou Chrudimi doslova zatřásla vydařená střela Smejkala z hranice vápna, která orazítkovala břevno. V 57. minutě Zoubele vysunul za obránce Jawa, ale ten tísněn gólmana nepřekonal. V 63. minutě se nevedlo ani Zoubelemu, jenž se na dlouhou nohu snažil zakončit přetažený centr Smejkala. Chvíli poté mohl na druhé straně skórovat Rybička, ale Vejmola přízemní pokus lapil. V 65. minutě se ve vápně parádně uvolnil Jawo, ale Mrázka z úhlu nepřekonal. V 69. minutě po úniku Zoubeleho, přihrávce Klobásy a přiklepnutí Pavlíka střílel Fortelný, ale branku těsně minul. V téže minutě Vysočina provedla hned dvojí střídání a právě nastoupivší záložníci strhli vedení znovu na stranu žlutých. V 74. minutě se po křídelním průniku Rezka dostal k míči Mikuš a z malého vápna zavěsil pod břevno – 3:2! Za dvě minuty se po oslovení od Jawa dostal ke střele za vápnem Smejkal, ale přestřelil. V 80. minutě hráči v červeném rozehráli standardku z rohu velkého vápna, při níž po centru Froňka hned dvojici hráčů scházelo velmi málo k vyrovnání. V 87. minutě mohl rozhodnout Klobása, ale jeho volej po centru Smejkala z pravé strany letěl těsně vedle levé tyče Mrázkovy branky. V 89. minutě se nevedlo ani Mikušovi, který se po rozehraném rohu uvolnil ke střele do vápna, ale Mrázek jeho ránu vyrazil do bezpečí. V 1. minutě nastaveného času mohl z velkého úhlu srovnat Krčál, ale těsně minul. To kanonýr Klobása ve 3. minutě nastaveného času minout nemohl, neboť Rezkova nahrávka před prázdnou branku byla naprosto ideální – 4:2. Tři body zůstaly doma!

8.kolo | FC Vysočina - Chrudim | 4:2