17.04.2011, Miroslav Fuks

Vysočina se v Čáslavi musela spokojit s bodem

Vysočina se v Čáslavi musela spokojit s bodemFotbalisté FC Vysočina do Čáslavi jeli s těžkým úkolem vybojovat tři body a snížit odstup druhé Viktorie Žižkov. Jihlavský tým proti houževnatému soupeři, který na jaře dosahuje velmi dobrých výsledků, předvedl velmi aktivní výkon. Ten však srazil úvodní gól ze standardní situace v 25. minutě. Bojující domácí pak úspěšně bránili nejtěsnější vedení. Jejich odpor zlomila až 85. minuta, kdy Filip Dort našel Murise Mešanoviće a ten šťastně vyrovnal na konečných 1:1 (1:0).

ČáslavČáslav
22.kolo, neděle 17.4.2011, 16:30
1:1
(1:0)

Góly: 25. Ptáček – 85. Mešanović
ŽK: Racko, Kotrba, Kunášek, Džafič (všichni Čáslav)
Rozhodčí: Ardeleánu – Čecháček, Santarius
Diváci: 600
Čáslav: Bárta – Kotrba, Ptáček, Růžička, Kunášek – Špidlen - Šturma, Racko (63. Prášil), Mojdl (82. FIkejz), Džafič – Sedláček (90. Hušťava).
FC Vysočina: Uvarenko – Veselý (78. T.Kučera), Tlustý, Halama, Cihlář - Karlík, Gába (59. Krutý) – Dolejš (70. Bača), Dort, Mešanovič - Šimonek.

Kouč Josef Vrzáček provedl v základní sestavě výrazné změny. Oproti utkání se Zlínem nehráli stoper Šimáček, levý bek Šilinger, záložníci Krutý a Kopic a též vyžlucený útočník Tecl. Místo nich se v úvodní jedenáctce objevili stoper Halama, střední záložník Gába, útočníci Mešanović a Šimonek a poprvé v tomto ročníku levý obránce Tomáš Cihlář.

První půli začala Vysočina aktivně a územní převaha jí vydržela po celou úvodní pětačtyřicetiminutovku. Už v 1. minutě se dostal po závaru ve vápně ke střele exčáslavský Dolejš, který však branku netrefil. V 5. minutě hlavičkoval Karlík nad břevno po standardní situaci zahrávané Dortem. Na druhé straně poprvé vypálil v 10. minutě zkušený Kunášek, ale jeho pokus k tyči Uvarenko bez problémů lapil. V 15. minutě centroval Gába, Šimonek dokázal být u míče dříve, než vybíhající gólman Bárta, ovšem skákající míč do sítě nikdo nedopravil. V téže minutě házel dlouhý aut do vápna Cihlář, míč pronikl až na zadní tyč k volnému Dolejšovi, který 5 metrů před brankou skákající míč vysoko přestřelil. Poté se hra vyrovnala a Čáslav se dočkala své silné stránky – standardních situací. A prakticky hned tu první domácí celek zužitkoval. Na centrovaný míč si zhruba na penaltu naběhl stoper Ptáček a nechytatelně hlavou skóroval – 1:0. 0 7 minut později se po obdobné akci dostal míč za vápno Rackovi, který ho převzal a vypálil v dobré pozici vedle tyče. Závěrečná desetiminutovka přinesla úpornou snahu hostí o vyrovnání a několik standardek před čáslavskou brankou. Gólová šance se však neurodila. Naopak v poslední minutě domácí nevyužili nadějný brejk 3 hráčů proti dvojici jihlavských obránců.

Druhá část přinesla na menším čáslavském hřišti velký boj ve středu hřiště a množství faulů. První šanci přinesla 56. minuta, kdy krásně vypálil Šturma – Uvarenko vyrazil na roh. Od 59. minuty Vysočina přešla na hru na 2 čisté hroty a v dalších minutách se do hry dostali i další útočníci Bača a Kučera. Přesto se hostující fotbalisté přes obranný val Čáslavi nedokázali dostat do gólových šancí. Navíc jim nevycházely ani standardní situace. Domácí dřeli, ale nakonec pod tlakem Vysočiny jednou kapitulovali. V 85. minutě vybojoval míč Kučera, nahrál Šimonkovi a ten mezi obránce uvolnil Dorta. Jihlavská kapitán zachoval chladnou hlavu, ve vápně se vyhnul dvěma hráčům a našel zcela volného Mešanoviće. Bosenský útočník do uvolněné branky mířil přesně, ale nepříliš důrazně. Naštěstí jeho pokus nikdo z dobíhajících hráčů nezasáhl a bylo vyrovnáno – 1:1. Hektický závěr už změnu nepřinesl, blízko gólu byl pouze průnik Kučery.