22.11.2019, Miroslav Fuks

Vysočina se ve Vítkovicích musela spokojit s bodem

Vysočina se ve Vítkovicích musela spokojit s bodemAni druhý letošní výjezd FC Vysočina do Vítkovic neskončil potřebnou výhrou. Ostravský celek opět potvrdil, že to doma na Jihlavu umí. Předposlední celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, jenž poprvé vedl nový kouč Lubomír Luhový, šel do vedení, které srovnal premiérovou trefou Jan Fortelný. V bojovném druhém dějství už branka přes řadu šancí nepadla, tudíž Vysočina ve čtvrtém venkovním duelu v řadě uhrála remízu 1:1.

Diváci: 498
Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák – Motyčka – Stříž (66. Matoušek), Bzirský (81. Kania), Zorvan, Buchvaldek (74. Matěj) – M.Kovařík.
FC Vysočina: Vejmola – Novotný, Tlustý, Tijani, Javůrek (87. Pavlík) – Vaculík, Lacko - Rezek, Fortelný, Smejkal (46. Klobása) – Koubek (69. Svoboda). Náhradníci: Veselý – Pojezný, Vedral, Ritter.

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil tři změny oproti duelu s Vlašimí, když místo Vedrala, Mikuše a Zoubeleho nastoupili Tijani, Novotný a Koubek.

Vysočina do utkání vstoupila aktivně a měla územní převahu. Jenže první střelu na branku si v 7. minutě připsal exjihlavský Klusák po přihrávce Zorvana. A zatímco Vysočina stihla během úvodní desetiminutovky kopat čtyři rohy, tak domácí hned z toho prvního udeřili. Ve 13. minutě si na centr Bzirského naskončil Cverna – 1:0. První velkou šanci Vysočiny měl ve 26. minutě po jednom z rohů Tijani, který svoji hlavičku po centru Fortelného poslal vedle tyče. Vzápětí zakombinovali domácí, přičemž na konci snažení byla střela Kovaříka, s níž měl Vejmola minimum práce. Ve 32. minutě se žlutí dočkali zaslouženého vyrovnání. Vyrazili do brejku, který výborně vyřešil Koubek ideálním uvolnění Fortelného, jenž propálil Květoně – 1:1. Vstřelil tak první branku v dresu FCV. O pět minut později si míč ve vápně zasekl na levačku Novotný, ale utaženou placírkou zadní tyč o metr minul. Ve 42. minutě si Rezek naběhl za obranu na přesný pas Vaculíka. Míč v těžké pozici dokázal trefit z první a Květoň měl hodně práce, aby balón vyrazil na roh. Chvíli poté se rozehraný roh dostal zpět do křídla, odkud nacentroval Javůrek na volného Tijaniho. Ten však míč netrefil ideálně a poslal jej mimo tři tyče. První půle tak svého vítěze nenalezla.

Kouč Kučera do druhé půle nasadil uzdraveného Klobásu místo Smejkala. Vysočina se však dlouho herně hledala. Naopak domácí dokázali několikrát nebezpečně udeřit z rychlých kontrů po zisku míče. Ve 49. minutě nebezpečně pálil Zorvan, ale napálil jen Tijaniho záda. V 57. minutě po sérii přihrávek tvrdě stříle Buchvaldek a Vejmola musel boxovat kulatý nesmysl pryč. V 62. minutě nepříjemně zleva odcentroval Stříž a tečovaný míč skončil na horní síti Vejmolovy branky. Vítkovice byly i nadále nebezpečnější, což v 73. minutě dokumentovala překvapivá rána Cverny z dvaceti metrů, která těsně minula pravou tyč. V 77. minutě se hosté konečně dostali do velké šance. Na hranici vápna se uvolnil Rezek a našel volného Svobodu, ten si ve vápně zasekl míč, ale trefil jen jednoho z obránců. Vzápětí si odražený balón na vápně našel Vaculík a svoji technickou střelu poslal těsně vedle šibenice. V 86. minutě to z obdobné parkety zkoušel po rohovém kopu Fortelný, ale Květoň byl u levé tyčky včas. Nadále hrozili i domácí, když v 88. minutě vyslal štiplavou střelu z úhlu Kania a jeho tečovaná rána skončila na rohu. V nastaveném čase měl obrovskou šanci Matoušek, který šel prakticky od půlky sám na Vejmolu, ale jihlavský gólman jej vychytal. Na druhé straně na sebe vzal zodpovědnost Fortelný, ale z osmnácti metrů branku minul. A když v nastaveném čase Květoň skvěle lapil gólovou hlavičku Klobásy po centru Novotného, duel skončil zaslouženou remízou 1:1.

2.kolo | FC Vysočina - Vítkovice | 3:0
16.kolo | Vítkovice - FC Vysočina | 1:1