před 2 dny, Miroslav Fuks

Vysočina se z půdy překvapení podzimu vrací s prázdnou

Vysočina se z půdy překvapení podzimu vrací s prázdnouVysočina se na půdě druhého celku tabulky prezentovala kvalitním bojovným výkonem, přesto se z Chrudimi vrací s prázdnou. Domácí totiž v klíčových gólových situacích podržely chybné verdikty sudího a umění kanonýra Látala. Na úvodní branku zápasu náš tým dokázal odpovědět přesnou hlavičkou Michala Smutného, ovšem na penaltu ve druhé půli už nikoli – 2:1 (1:1).

ChrudimChrudim
14.kolo, sobota 26.10.2024, 10:15
2:1
(1:1)

Branky: 45. Látal, 55. Látal (pen.) – 45+4. Smutný
ŽK: 33. Kutík, 57. Toml, 86. Hrubeš, 89. Shobowale, 90+2. Šerák, 90+5. Kejř – 45+2. Smutný, 70. Pešek, 90+3. Jarolím, 90+5. Hošek
Rozhodčí: Volek – Žuroec, Beneš
Diváci: 835
Chrudim: Šerák – Kozojed, Toml, Kutík, Leitner – Jan Řezníček, Šimek, Bauer (81. Kejř) – Hrubeš (90+2. Holub) – Černý (74. Shobowale), Látal (74. Kosek). Náhradníci: L.Číž – Borkovec, Lang, Wehowský, Skwarczek, Vácha.
FC Vysočina: Jágrik – Chytrý, Štětka, Čermák, Farka (71. Hošek) – Pešek, Lacko – Křivánek (30. Křehlík), Šancl (71. Vítek), Selnar – Franěk (38. Smutný). Náhradníci: Soukup – Boussou, Fugas, Sládek, Haala, Araujo-Wilson, Záhradník.

Kouč Marek Jarolím oproti duelu ve Zlíně učinil dvě změny v základní jedenáctce, když místo Hoška a zraněného Beneše nastoupili Farka a Křivánek.

Vysočina do utkání vyběhla aktivněji, lépe kombinovala a častěji držela míč na svých kopačkách. Náznak šance v podání průniku Chytrého nebo nebezpečný centr Selnara k ohrožení branky nevedly. Stejně tak v 9. minutě neuspěl po centru z pravé strany kanonýr Látal, kterého stačil odclonit Chytrý. Ve 12. minutě dopadl podobně zkušený Černý po centru z levé strany a zodpovědné práci Štětky. V 15. minutě balón potáhl Šancl, za vápnem našel Fraňka a jeho střela měla velmi nebezpečné parametry. Bohužel skončila na těle jednoho z blokujících stoperů Chrudimi. Ve 20. minutě Bauer připravil střele z hranice vápna Hrubešovi, ale ten pálil placírkou hodně mimo. Ve 22. minutě šel sám na gólmana Křivánek, Šerák proti němu vyběhl a náš útočník zvolil něco mezi střelou a lobem, takže domácí brankář jeho zakončení zlikvidoval. V 30. minutě naše Selnar na zadní tyči Lacka, ten vrátil míč do vápna na Chytrého, jenž stříl z první metr nad břevno. Vzápětí na druhé straně technicky střílel Řezníček, jeho technický pokus letěl na branku, ale hlavou se do ní vložil Čermák a odclonil ji nad břevno. V 38. minutě hosté museli už podruhé střídat. Pravděpodobně vlivem svalových zranění museli v rychlém sledu odstoupit Křivánek a Franěk, které nahradili Křehlík a exchrudimský Smutný. V první minutě nastavení sudí neodpískal jasný faul na Lacka, domácí vyrazili do brejku, při němž Černý vysunul za obranu Látala, který vstřelil svoji osmou branku v sezóně – 1:0. Vysočina však dokázala v posledních vteřinách nastaveného času po zásluze vyrovnat! Selnar rozehrál standardku do strany na Šancl, který poslal ideální centr na malé vápno, kde nerušeně hlavičkoval do sítě exchrudimský Smutný – 1:1!

Zajímavý ofenzivní fotbal pokračoval i ve druhém dějství. Chrudim byla nebezpečnější, což dokumentovala 49. minuta, kdy Kutík našel zpětnou přihrávkou ve vápně Látala, který však ve své šanci střílel nedůrazně a ještě před k tyči skákajícím Jágrikem stihl míč odehrávat Čermák. V 52. minutě zakončoval chrudimský závar Bauer, ale ani on neměl seřízená mířidla. V 54. minutě znovu úřadoval sudí Volek, který penaltově posoudil čelní souboj Štětky s Látalem o míč, přestože náš stoper kulatý nesmysl odehrál dříve a rozhodně neměl nohu vysoko. Látal nařízený pokutový kop s dávkou štěstí proměnil – 2:1. Po hodině hry si na zadní tyč a centr Hrubeše naběhl Kozojed, ale z úhlu z první trefil jen boční síť. Vzápetí protáhl Jágrika technickou střelou Hrubeš, ale náš gólman vytáhl perfektní zákrok. V 65. minutě zahrozila Vysočina a Křehlíkův střílený přízemní centr z pravé strany málem skončil tečován v chrudimské síti. V 68. minutě nejprve Jágrik včasným vyběhnutím mimo šestnáctku zmařil samostatný postup Bauera, následně Látal svůj průnik z pravé strany zakončil ze střední vzdálenosti jen do boční sítě. V 76. minutě hlavičkoval Štětka Selnarův roh z levé strany metr nad břevno. V 79. minutě se k zakončení z úhlu dostal Kosek, ale i v jeho případě se třepetala pouze boční síť. V 83. minutě rohový kop z pravé strany zakončoval Toml, ale po teči získal jen další standardku od rohového praporku. V 85. minutě zleva pronikl do vápna Kutík a jeho střílený centr nadělal Jágrikovi i defenzívě v modrém hodně práce. V 86. minutě pálil po zemi z pětadvaceti metrů Křehlík, ale jeho rána levačkou letěla těsně vedle levé tyče. V 87. minutě se za přihlížení sudího šlapákem prosadil do šance Ademola, ovšem svoji velkou příležitost poslal levačkou sám před Jágrikem vedle tyče. Vysočina se v závěrečných minutách snažila protlačit do šancí, ale před koncentrovanou a takticky hrající domácí obranu se jí nedařilo. Nevydařená byla i střela Selnara ve 2. minutě nastavení z dvaceti metrů.

14.kolo | Chrudim - FC Vysočina | 2:1