23.02.2010, Miroslav Fuks

Vysočina si s chutí zastřílela

Vysočina si s chutí zastřílelaPřátelský zápas FC Vysočina proti týmu 1.FC Jemnicko, který nastupuje v krajském přeboru, jednoznačně splnil účel. Jihlavští hráči předvedli řadu pěkných kombinací, s chutí si zastříleli, vyzkoušeli standardní situace a snad nabrali střelecké sebevědomí před jarními druholigovými duely. Duel skončil vysokým vítězstvím 14:0 (9:0), když se pěti trefami zaskvěl středopolař Radek Görner.

přát., úterý 23.2.2010, 18:00
14:0
(9:0)
JemnickoJemnicko

Góly: 9., 15., 22., 39. a 85. Görner, 16. a 37. Dort, 29. a 57. Simr, 33. a 37. Mešanovič, 34. Franěk, 70. Demeter, 79. Caha, 87. Krutý
Diváci: 60
FC Vysočina: I. půle: Winter – Gabriel, Karlík, Šimáček, Cihlář – Dort, Gába, Görner – Franěk, Simr, Mešanovič. II. půle: Uvarenko – Veselý, Karlík, Gavrič, Caha – Görner, Gába, Krutý – Franěk (65. Cihlář), Simr, Demeter.

Kouč Luboš Urban postrádal lehce zraněné Dolejše, Tlustého, Zelinku a gólmana Matiáška.
Nekompletní Jemnicko odolávalo ofenzivním manévrům Vysočiny jen 9 minut, kdy vpravo unikl Simr a do vápna předložil přesný míč Görnerovi. Tentýž hráč pohotově zakončoval v 15. minutě po přihrávce Mešanoviče a též třetí gól Dorta měl základ v křídelní akci, když přihrával Franěk. Ve 22. minutě vyslal kolmici Karlík, kterou krásně pustil za sebe Simr a sprintující Görner se při samostatném postupu na gólmana nemýlil. Ve 29. minutě z křídla opět předložil míč aktivní Franěk a Simr protrhl své zimní střelecké trápení. Ve 33. Dort uvolnil Mešanoviče, který z křídla nekompromisně prostřelil gólmana. Těžké chvíle jemnické obrany pokračovaly v 34., kdy se jí samostatně proháčkoval Franěk. Ve 37. minutě vrátil Mešanovič gólovou přihrávku Dortovi a devítigólový účet první půle uzavřel nádherně kopnutým přímákem přímo do levé šibenice Görner.
Ve druhé části Vysočina prostřídala a chvíli jí trvalo, než našla klíč k jemnické defenzívě. Desátý gól tak padl až v 57. minutě, kdy ve vápně Veselý prudkým centrem trefil Simra a od něj se míč odrazil do branky. Zbývající branky si Jihlava nechala na poslední dvacetiminutovku – v 70. skóroval Demeter po centru Cahy, v 79. přesně hlavičkoval Caha po rohovém kopu Krutého, v 85. se k samostatné akci odhodlal Görner a vstřelil svůj pátý gól a na konečných 14:0 zvýšil v 87. minutě Krutý střelou z vápna.