26.09.2015, Miroslav Fuks

Vysočina si v Příbrami po dvou letech zopakovala výbuch

Vysočina si v Příbrami po dvou letech zopakovala výbuchVysočina dala v Příbrami vzpomenout na památný debakl 5:0, který se zrodil v listopadu 2013. Nezvládla úvodní nástup domácího celku, byla u většiny míčů pozdě a už ve 23. minutě prohrávala 3:0. Ve druhém dějství doznal jihlavský výkon zlepšení, ovšem vedl pouze ke zkorigování výsledku na konečných a hodně trpkých 4:1. Jedinou branku hostujícího celku zaznamenal v 69. minutě Muris Mešanović.

Diváci: 1984
Příbram: Hruška - Sus, Zápotočný, Dosoudil, Končal – Hnaníček, Krameš (83. Suchan) – Pilík (75. Hadaščok), Barák, Štípek (70. Mareš) - Rezek. Náhradníci: Švenger – Brandner, Januška, Tregler. Trenér Pavel Tobiáš.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek (72. Demeter), Jánoš (46. Dvořák) – Fulnek, Šulek, Vaculík (82. Jungr) – Mešanović. Náhradníci: Rakovan - Batioja, Opluštil, Přeučil. Trenér Milan Bokša.

Kvalitní výkon v posledním ligovém kole proti Dukle se promítl i do sestavy FC Vysočina v Příbrami. Přestože se Jihlava ve výborném světle představila v pohárovém duelu ve Znojmě, tak úvodní jedenáctka nedoznala změny.

K první střele se ve 3. minutě odhodlal Fulnek po přihrávce Šulka, ovšem jeho spíše technická rána Hruškovi nenadělala mnoho práce. Bohužel, nakonec to byla jediná jihlavská přímá střela na branku v první půli! Před brankou totiž hrozila jen Příbram. V 5. minutě Barák dobře potáhl míč, uvolnil Pilíka a Hanuš jeho tvrdou střelu vyrazil na roh. Ty nakonec domácí zahrávali v krátkém čase hned čtyři, ale žádný z nich přímé ohrožení branky nepřinesl. Domácí, kteří se museli obejít bez kanonýra Bednáře a na hrotu nastoupili se záložníky Pilíkem a Rezkem, byli nadále aktivnější, vyhrávali většinu osobních soubojů a už v 15. minutě zahrávali šestý rohový kop. A ten jim přinesl vedení v utkání. Centr Pilíka na přední tyči prodloužil do sítě Hnaníček – 1:0. Ve 20. minutě zprava odcentroval Štípek a Barák v dobré šanci hlavičkoval nad břevno. O minutu později to už 2:0 bylo, neboť Rezek do vápna uvolnil Pilíka, který z úhlu levačkou propálil Hanuše. Míč byl pravděpodobně lehce tečován Kryštůfkem, tudíž Hanušovi na přední tyči proletěl přes rukavice do sítě. Defenzíva Vysočiny byla v troskách, což potvrdila 23. minuta, kdy vpravo lehce pronikl Sus a posadil centr na hlavu skórujícího Pilíka – 3:0! Vysočina poté přidala na pohybu a aktivitě, ale nadále jí trápila nepřesnost přihrávek a obrovské nasazení domácího celku. V 35. minutě se zrodil náznak šance, když Fulnek zleva poslal střílený centr, který si zády k brance zpracoval Mešanović, ovšem nedokázal ani vystřelit, ani nahrát spoluhráči ve střelecké pozici. Ve 43. minutě Vaculík kopal první roh Vysočiny, který si však Hruška lehce stáhl do rukavic. Do kabin se tak šlo za stavu, který z jihlavského pohledu představoval zlý sen.

Hosté do druhé půle učinili jednu změnu, kdy středopolaře Jánoše nahradil útočník Dvořák. V 51. minutě se na pravém křídle prosadil Vaculík a do vápna prostrčil míč na Mešanoviće, který však Hrušku z úhlu neprostřelil. V 52. minutě Pilík obral o míč Krejčího, do vápna ideálně nahrál Štípkovi, ten však nastřelil jen hostující obránce. V 58. minutě v rozehrávce chyboval Marek, když nahrál do ideální střelecké pozice Pilíkovi, který se z hranice vápna trefil přesně k levé tyči Hanušovy branky – 4:0. V 64. minutě si Hanuš zahrával před Rezkem a nakonec musel být rád, že výsledkem byl jen domácí roh. V 66. minutě se přes několik hráčů dostal Dvořák, do vápna uvolnil Mešanoviće, jenž ten, na rozdíl od Pilíka, gólmana neprostřelil. O tři minuty si po akci Marka a centru Vaculíka vedl o mnoho lépe, když míč usměrnil z ideální pozice do sítě a snížil na 4:1. V 71. minutě se po rychlém kontru Rezka dostal ke střele Pilík, ale tentokrát jeho rána neměla gólové parametry. V 85. minutě Vysočina zahrávala přímý kop po faulu na Dvořáka. Parádně jej vystřihl Kukoľ, ovšem Hruška vytasil ještě lepší zákrok a balón vytěsnil na roh. Z něj měl velkou příležitost Mešanović, jenž z první prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V samotném závěru domácí mohli docílit pětigólové normy. V 87. minutě dostal dobrou přihrávku Rezek, nahrál Suchanovi, ale ten zakončoval nepřesně. V poslední minutě domácím vyšel signál ze standardní situace, ovšem méně úspěšný byl Barák při zakončení. Za konečného stavu 4:1 se však na něj v Příbrami nikdo nezlobil.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Muris Mešanović 38%, 2. Jan Hanuš 15%, 3. Milan Mišůn 15%, 4. Lukáš Vaculík 8%, 5. Lukáš Kryštůfek 8%, 6. Adam Jánoš 4%, 7. Tomáš Marek 4%, 8. Vladimír Kukoľ 4%, 9. Jiří Krejčí 4%.

8.kolo | Příbram - FC Vysočina | 4:1
22.kolo | FC Vysočina - Příbram | 1:3