06.04.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina si v těžkém duelu poradila s Mladou Boleslaví

Vysočina si v těžkém duelu poradila s Mladou BoleslavíVelmi dobře zaplněný stadión FC Vysočina byl svědkem výborné partie dvou týmů, které se na jaře pyšní skvělou formou. Vítězem těžkého klání se stali domácí fotbalisté, kteří tak uťali jarní sérii neporazitelnosti Mladé Boleslavi, čímž se po 23 odehraných kolech dostali k zisku 29 bodů! Nesmírně cenné vítězství 2:1 (1:0) se zrodila po brankách Marka Jungra a Harise Harby. Půl hodiny před koncem duel zdramatizoval Štěpán Koreš.

23.kolo, neděle 6.4.2014, 17:00
2:1
(1:0)
Ml. BoleslavMl. Boleslav

Góly: 33. Jungr, 50. Harba – 61. Koreš.
ŽK: Jungr, Hanuš – Dosoudil, Štohanz, D. Jarolím.
Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Pospíšil.
Diváci: 3638
FC Vysočina: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek – Kukoľ (66. Kosak), Jánoš (75. Karlík), Jungr, Kučera, Vaculík – Harba (89. Přeučil). Náhradníci: Vejmola – Mešanović, Koloušek, Josl.
Ml. Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Bořil – Zahustel (75. Bartl), D. Jarolím, Koreš, Ščuk (64. Magera), Štohanzl (71. Chramosta) – Šultes. Náhradníci: Miller – Vraštil, Štajner, Eliáš.

Kouč Petr Rada se obával rozšíření marodky svého týmu, ovšem nakonec mohl vyjít ze soupisky, která před týdnem uspěla proti Olomouci. Jednu změnu však učinil. Místo Josla postavil na levého beka Vepřeka.

První minuty zápasu dávaly jasně tušit, že půjde o velmi kvalitní a vyrovnaný duel s obrovským nasazením a důrazem všech aktérů. V první velké šanci se v 8. minutě ocitl střelec Ščuk po rohovém kopu Jarolíma. Jeho hlavičku však Hanuš dokázal vyrazit. Středočeši měli více ze hry, územní převahu, ale Vysočina spoléhala na rychlé brejky. Jeden takový mohl do úspěšného konce dotáhnout ve 21. minutě kapitán Vaculík po přihrávce Harby, ale trefil jen vybíhajícího brankáře Diviše. Ve 26. minutě měla obrovskou šanci Mladá Boleslav, když domácí Mikula poslal Hanušovi krátkou malou domů, míče se zmocnil jihlavský odchovanec v dresu Středočechů Štohanzl, který šel sám na branku. Rychlý Hanuš mu ale dovolil jen přihrát na Koreše, jehož hlavičku zneškodnil na brankové čáře Mikula, který tak napravil svou chybu. Místo toho v 33. minutě udeřila Jihlava, když Jungr dokázal ve vápně špičkou kopačky přehodit Diviše po přihrávce Vaculíka – 1:0! Vzápětí Vysočina předvedla parádní brejk, kdy Kučera vysunul Jungra a ten před brankou našel ve vyložené šanci Harbu. Bosenský kanonýr však z první střílel vedle pravé tyče. Ve 40. minutě mohl vyrovnat Šultes, ale z malého vápna přestřeli bránu.

Mladá Boleslav do druhého dějství vstoupila velmi aktivně a vytvořila si hned několik nebezpečných standardních situací a závarů. Po jednom z nich však paradoxně zahřmělo na druhé straně. To v 50. minutě postupoval Jungr z poloviny hřiště sám na dva obránce Boleslavi, v útoku jej doplnili Vaculík a Harba. Jungr ve vápně přihrál Harbovi, který elegantním lobem překonal vyběhnutého Diviše – 2:0! O pět minut později to už mohlo být 3:0, neboť po rohu Vaculíka hlavičkoval zcela volný Šourek jen do gólmana Diviše. V 60. minutě se pokoušel o odpověď hlavičkující Ščuk, ale nezamířil přesně. Zápasové drama se zintenzivnilo v 61. minutě, kdy po Jarolímově přihrávce snížil přesně střílející Koreš – 2:1. O minutu později mohl vyrovnat Ščuk, ale Hanuš dobře zasáhnul. V dalších minutách se Vysočina vrátila do zápasu. Dokázala udržet míč, kombinovat a zahrozit v útoku. Další šance favorizovaných hostí tak dlouho nepřicházely. V 76. minutě se do šance prodral Chramosta, ale jeho zakončení bylo pod tlakem obránců slabé a Hanuš jeho pokus lapil. V 78. minutě aktivní Kosak přihrál na hranici vápna z levé strany Kučerovi, který se odhodlal ke střele a Diviš musel na zem. Neujaly se ani střely Jungra v 86. minutě a chvíli poté ani rána Harby. Vyrovnat mohl v nastaveném čase Magera, ale do jeho střely se ve vápně vrhl Mikula a jeho pokus zblokoval. Vysočina se tak mohl radovat z nesmírně cenného vítězství!