20.11.2015, Redakce

Vysočina slaví veledůležitý zisk tří bodů

Vysočina slaví veledůležitý zisk tří bodůFanoušci FC Vysočina si alespoň na týden mohou oddychnout. Jejich tým zvládl veledůležitý domácí duel proti Brnu a potvrdil, že na Zbrojovku v Jihlavě umí. Za vytrvalého deště se na promočeném trávníku odehrával velký boj, který se na stranu FC Vysočina převážil ve druhé půli, kdy Lukáš Vaculík dokázal proměnit pokutový kop za faul na Murise Mešanoviće. Chvíli poté Vaculík předložil gólovou přihrávku Augustu Batiojovi, který upravil na konečných 2:0 (0:0).

14.kolo, pátek 20.11.2015, 18:00
2:0
(0:0)
BrnoBrno

Góly: 60. Vaculík (pen.), 71. Batioja.
ŽK: Šourek, Nerad – P. Buchta, Melichárek, Lutonský.
Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Kříž.
Diváci: 2759
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Šourek, Krejčí, Šulek – Jánoš, Marek – Batioja (72. Fulnek), Nerad, Vaculík (87. Jungr) – Mešanović (89. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Přeučil, Demeter, Kryštůfek.
Brno: Melichárek – Keresteš, P. Buchta, Košťál, Lutonský (74. Vávra) – Zavadil, Malík – Lacko (82. Weber), Michal Škoda, Brigant (67. Zoubele) – Řezníček

Do základní sestavy FC Vysočina se po karetním trestu vrátil středopolař Jánoš a ve stoperské dvojici se v ligovém utkání po více než roční pauze objevuje Šourek.

Brno v Jihlavě ještě nikdy nezvítězilo, prohrálo zde už počtvrté za sebou. V první půli se však za vytrvalého deště hrál vyrovnaný bojovný zápas, v němž největší příležitost neproměnili právě hosté. Stalo se tak v 38. minutě, kdy Lacko z pětadvaceti metrů napálil břevno a Řezníček dorážku hlavou nevměstnal mezi tři tyče. Vraťme se však na začátek duelu, kterým měl pro Jihlavu punc obrovské důležitosti. První střelu vyslal v 6. minutě Šulek po zpětné přihrávce Mešanoviće, ovšem jeho pokus z dvaceti metrů se mezi tři tyče nevměstnal. Do mnohem větší možnosti vyslal Nerad v 11. minutě krásně Vaculíka. Ten však skvělou šanci prováhal, nedostal se ke střele ani přihrávce a pokus o kličku mu vystihl stoper Buchta. V 19. minutě vypálil z hranice vápna Mešanović, ale jeho rána letěla vysoko nad břevno. Ve 21. minutě míč propadl na levé straně na Briganta, který ze strany šel sám na Hanuše, ale domácí gólman byl pozorný. Chvíli poté se do velké šance dostal Škoda, ovšem před atakujícím Markem pálil těsně vedle. Ve 23. minutě zleva odcentroval Šulek, našel hlavu Jánoše, ale ten míč netrefil ideálně.

Druhá půle začala opatrně. Jihlava se chvíli nemohla dostat do potřebného tempa, ovšem nakonec udeřila prakticky hned z první šance. V 59. minutě Batioja hezky uvolnil do vápna Mešanoviće, který udělal kličku gólmanovi Melichárkovi, jenž jej fauloval – penalta! K důležitému pokutovému kopu se postavil Vaculík a znovu prokázal, že se v těchto těžkých chvílích nemýlí – 1:0. Vysočině poté narostla křídla a v utkání již nepřipustila komplikace. Navíc se domácí dostávali do dalších šancí. V 71. minutě na pravém křídle dobře zakombinovali Vaculík a Kukoľ, přičemž první jmenovaný poté předložil parádní střelenou přihrávku, kterou se na zadní tyči ve skluzu našel Batioja – 2:0! Ekvádorec tak zaznamenal svoji první branku v SYNOT lize. V 84. minutě se po centru Kukoľa a nepodařené střele Fulneka dostal k míči Vaculík, který ve skluzu nedokázal propasírovat míč do sítě. Poslední ohrožení brněnské branky přinesla první minuta nastavení, kdy se Jánoš odhodlal ke střele z hranice vápna, ale vytěžil jen rohový kop.

Hráči zápasu v utkání proti Brnu byli vyhlášeni Augusto Batioja a Pavel Zavadil. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Augusto Batioja 26%, 2. Lukáš Vaculík 22%, 3. Muris Mešanović 20%, 4. Petr Nerad 15%, 5. Jan Hanuš 9%, 6. Jiří Krejčí 4%, 7. Ondřej Šourek 2%, 8. Peter Šulek 2%.

14.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0
28.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1