29.05.2020, Redakce

Vysočina utrpěla první domácí ztrátu v sezóně – podlehla Varnsdorfu

Vysočina utrpěla první domácí ztrátu v sezóně – podlehla VarnsdorfuVysočině se po jarním restartu fotbalových soutěží nedaří. Po prohře na Dukle utrpěla první domácí ztrátu v soutěžním ročníku, když se v Jihlavě z překvapivé výhry radoval 14. celek tabulky - Varnsdorf. Přitom Vysočina šla do vedení díky trefě Stanislava Klobásy, ovšem Kouřil záhy z penalty vyrovnal a tři body pro severočeský celek strhl Novák.

19.kolo, pátek 29.5.2020, 16:00, záznam
1:2
(0:0)
VarnsdorfVarnsdorf

Góly: 67. Klobása – 75. Kouřil (pen.), 80. D. Novák.
ŽK: 30. Javůrek, 81. Mucha, 90+2. Fortelný – 57. Bláha, 71. D. Novák, 90+6. Lehoczki .
ČK: 74. Pojezný
Rozhodčí: Dorušák – Horák, Kříž.
Diváci: 150
FC Vysočina: Vejmola – Javůrek, Diouf, Tlustý (15. Pojezný), Novotný (84. Vaculík) – Fortelný, Lacko – Smejkal (46. Arroyo), Zoubele, Rezek (57. Svoboda) – Klobása (84. Koubek). Náhradníci: Veselý – Shudeiwa.
Varnsdorf: Samoel – D.Novák, Kouřil, Lehoczki, Barac – M. Kubista, Bláha – D.Breda (68. L. Novák), Kocourek (89. Heppner), Rudnytskyy – Ondráček (84. Šimon)
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Radim Kučera učinil hned tři změny oproti duelu na Dukle Praha. Místo Pojezného, Křišťála a Arroya nastoupili Fortelný, Diouf a Klobása

V první zajímavé situaci zápasu se v 7. minutě ocitl pronikající Fortelný, ale uvnitř vápna napálil pouze blokujícího Kouřila. V 10. minutě musel domácí gólman Vejmola na zem, aby zneškodnil pokus Rudnytskyyho zpoza velkého vápna. A hostující kapitán se střelecky neprosadil ani o osm minut později. Ve 27. minutě Klobása přihrál Smejkalovi, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně do třetice pálil Rudnytskyy, ale trefil jen boční síť. Po půlhodině hry prokázal přehled Fortelný, když zkoušel vyběhnuvšího gólmana Samoela překonat ze čtyřiceti metrů. Branku však minul. V 33. minutě Rudnytskyy centroval z pravé strany, ve vápně si na hlavičku naběhl Kocourek a Vejmola se překvapit nenechal. Vysočina s první půli rozhodně nemohla být spokojená.

Znatelné zlepšení však nenastalo ani ve druhém dějství. Varnsdorf nadále koncentrovaně bránil a umně kombinoval, zatímco žlutí marně hledali okénka v obraně severočeského celku. Nadějná byla šance Klobásy v 54. minutě, kdy Klobása dostal míč za obranu, byl u něj dříve než gólman Samoel, ale svůj pokus z první poslal vedle levé tyče. Vysočina se přeci jenom dočkala v 67. minutě, kdy Fortelný našel ve vápně rychlou narážečkou Lacka, který zpětnou přihrávkou oslovil střelce Klobásu, jenž z malého vápna neměl problém trefit odkrytou branku – 1:0! V 72. minutě Vysočina zahrozila ze standardky z pravé strany, ale ze závaru ve vápně Varnsdorfu vytěžila jen rohový kop. O dvě minuty za domácí obranu do vápna pronikl hostující hráč a byl faulován mladým stoperem Pojezným. Ten obdržel červenou kartu a hosté kopali penaltu, z níž se Kouřil tvrdou ránou nemýlil – 1:1. V 80. sudí chybně posoudil údajný faul na varnsdorfského hráče a chvíli poté šli hosté do vedení, když nedůraz v jihlavském vápně potrestal Novák – 1:2. Vysočina se i v deseti snažila alespoň o vyrovnání, přičemž nejblíže byla v 90. minutě po standardní situaci, kdy Fortelný uvnitř šestnáctky nastřelil pouze blokujícího beka. Tři šokující body tak putují do Šluknovského výběžku.