16.04.2016, Miroslav Fuks

Vysočina v Liberci na půdě favorita neuspěla

Vysočina v Liberci na půdě favorita neuspělaFotbalová Vysočina svoji příznivou bilanci v Liberci nepotvrdila. Zatímco ze čtyř dosavadních duelů na stadiónu U Nisy dokázala třikrát remizovat, tak nyní na půdě favorita tahala za kratší konec provazu. Rozhodně ostudu neudělala a předvedla bojovný výkon, ale v přímém přenosu ČT Sport po zásluze prohrála 2:0 (2:0), když dvakrát skóroval albánský reprezentant Shala.

Rozhodčí: Jílek – Hájek, Pochylý
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht – Bartl (71. Jefremov), Shala (78. Pulkrab), Vůch - Bakoš (87. Obročník). Náhradníci: Hladký – Sackey, Machuča, Bartošák.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Šourek, Krejčí, Urdinov - Šulek, Kučera - Bazal, Hronek (62. Nerad), Vaculík (81. Fulnek) - Dvořák (62. Voltr). Náhradníci: Rakovan – Kryštůfek, Jungr, Mišůn.

Kouč Michal Hipp oproti poslednímu duelu učinil jedinou vynucenou změnu, když zraněného stopera Tlustého nahradil Šourek.

Liberec v honbě za pojištěním tabulkové pozice, která zajišťuje start v kvalifikaci Evropské ligy, potřeboval zvítězit, ovšem v úvodu utkání se jen těžko prosazoval do šancí. Z bitvy o střed pole vykoukly jen střely Folprechta a Kučery ze střední vzdálenosti, které však gólmany neohrozily. Ve 23. minutě se do střelecké pozice po rychlé kličce dostal Shala, ale trefil jen náruč připraveného Hanuše. Na druhé straně vzápětí neměl Koubek problém s pokusem Bazala, jenž pálil z úhluz. První velká šance vzrušila diváky ve 27. minutě, kdy Vůch posunul míč Folprechotvi, který ale z dobré pozice branku Vysočiny jen těsně minul. To ve 34. minutě už byl jeho spoluhráč Shala přesnější. Breite krásnou mu patičkou přiťukl balón, Shala se zbavil Krejčího a pak přesnou ranou k tyči rozvlnil jihlavskou síť – 1:0. Na druhé straně se o rychlou odpověď pokusil Hronek po přihrávce Kučery, ale s jeho tečovanou ránou si Koubek poradil. Druhá pohroma pro jihlavskou branku přišla ve 44. minutě. Vůch přichystal ideální pozici pro Shalu, který se nemýlil ani podruhé – 2:0. V závěru půle se křížnou střelou snažil snížit Urdinov, ale pálil vedle tyče.

První gólovka druhého dějství se zrodila ve 49. minutě, kdy se přes Vaculíka dostal do šance Vůch, ale Hanuš byl z branky včas a jeho střelu vytěsnil na roh. V 52. minutě se po rychlé jihlavské kombinaci dostal k centru z pravé strany Vaculík, jenže Koubkovy rukavice byly u kulatého nesmyslu dříve, než Bazalova hlava. V 57. minutě se do hlavičky položil Folprecht, ale jihlavského gólmana nepřekvapil. V 60. minutě se po rychlém kontru dostal do ideální střelecké pozice Vůch, ale Hanuše příliš neprověřil. V 64. minutě posunul Bazal míč do dobré střelecké pozice střídajícímu Neradovi, jenž Koubka z osmnácti metrů donutil k robinzonádě. O minutu později hosté zahrávali přímý kop z dvaceti metrů. Vaculík prostor branky trefil, ale libereckého brankáře nepřekonal. V 79. minutě Šulek ztratil míč v nebezpečném prostoru, jeden z domácích hráčů vystřelil a tečovaný míč dopravil do sítě Pulkrab. Jenže skóroval z ofsajdového postavení. Vysočině nebylo možné upřít snahu, ovšem po zbytek zápasu se už k vážnému ohrožení branky Slovanu nedostala. Navíc v nastaveném čase ještě mohl skórovat Jefremov, ale sám před Hanušem branku minul. V průběhu druhé půle tak gól nepadl a Liberec se radoval ze zasloužené výhry 2:0.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Jan Hanuš 26%, 2. Ondřej Šourek 14%, 3. Tomáš Kučera 14%, 4. Lukáš Vaculík 12%, 5. Josef Bazal 9%, 6. Yani Urdinov 5%, 7. Peter Šulek 5%, 8. Jiří Krejčí 5%, 9. Petr Nerad 5%, 10. Radek Voltr 4%, 11. Petr Hronek 1%, 12. Vladimír Kukoľ 1%.

11.kolo | FC Vysočina - Liberec | 1:1
25.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:0