27.09.2008, Miroslav Fuks

Vysočina v Třinci vyhrála boj o 2. příčku!

Vysočina v Třinci vyhrála boj o 2. příčku!Úžasná série FC Vysočina proti Třinci nadále pokračuje! I v sedmém vzájemném zápase jihlavští fotbalisté zvítězili a neinkasovali žádný gól. Výhra je o to cennější, že se urodila na půdě doposud druhého týmu tabulky! O velmi cenné a zároveň šťastné výhře Vysočiny rozhodla 4. minuta a gól Michaela Rabušice po přihrávce Rudolfa Urbana. Výsledek je tou nejlepší pozvánkou k pátečnímu domácímu duelu proti exligovému Mostu.

Diváci: 1700
Třinec: Lipčák - Martinčík, Hupka, Chlebek, Lisický - Malíř, Zítka (68. Szmek), Ďurica, Eismann (55. Joukl) - Doubek, Maceček.
FC Vysočina: Vojáček - Veselý, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Urban, Gába, Lovětínský (80. Schneider) – Rabušic (86. Dupal), Faldyna (46. Kaplan), Cihlář.

Kouč Marko se musel na pravém beku obejít bez vyžluceného Gabriela, kterého nahradil Veselý. Místo Dupala nastoupil Urban, což vedlo k praktikování pozměněného herního schématu 4 – 3 – 3.
Naprosto pohádkový vstup do utkání měla jihlavská jedenáctka. Již ve 4. minutě totiž Urban našel Rabušice, který střelou z voleje nedal Kopčákovi šanci. Jihlava se nejspíše inspirovala u Dukly Praha, která v minulém kole vstřelila Jihlavě rychlý gól a pak pouze pozorně bránila. Jihlava se také zatáhla a čekala na brejkové situace. První šanci na vyrovnání měl v 16. minutě Hupka. Po sérii rohů však jeho střela orazila pouze břevno branky. O patnáct minut později se do další šance řítil Doubek, jehož projektil zastavil blokující Vepřek. Do konce prvního poločasu si Třinec vytvořil velký tlak, jenže pozorná jihlavská obrana nedala domácím střelcům šanci.
Druhou polovinu zahájili aktivněji překvapivě hosté, přesto si ale žádnou vážnější šanci nevytvořili. V 58. minutě sklepl Maceček míč pro Zítku, který v akrobatické pozici hodně prověřil Vojáčkův postřeh. Tlak domácích sílil. V 70. minutě našel Jouklův centr Doubka. Jenže hlavička domácího střelce Doubka pouze lízla břevno. Za další dvě minuty centroval z druhé strany Malíř, ale jeho centr zachytil bezchybný Vojáček. Třinec se stále snažil, ale žádná z jeho šancí Vojáčka neohrozila. V 91. minutě se domácí fanoušci dožadovali penalty po nešetrném zákroku na Doubka. Sudí ale nesdílel stejný názor jako domácí příznivci, a tak poslední šanci nevyrovnání měl Maceček. Běžela již druhá minuta nastavení když domácí forvard Maceček neuvěřitelně zklamal. Ve vyložené šanci pouze nastřelil gólmana Vojáčka, který po strkanici o minutu později dostal červenou kartu. To už však nemělo vliv na výsledek utkání a tak jihlavští fotbalisté odjeli z Třince s třemi body, díky kterým předstihli dnešního soupeře.

Referát z utkání poskytl internetový portál vFotbal.cz, který je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava.