10.09.2020, Miroslav Fuks

Vysočina v Ústí branku vstřelit nedokázala a podlehla 2:0

Vysočina v Ústí branku vstřelit nedokázala a podlehla 2:0Mladý jihlavský tým se druholigového bodového zisku nedočkal ani ve 2. kole a znovu musel skousnout smolnou porážku. V Ústí nad Labem, kde předtím takřka tři roky strávil jihlavský trenérský tým, podlehl 2:0 (1:0), když klíčovou branku zaznamenal z přímého kopu v 33. minutě Miskovič a v posledních vteřinách skóre upravil Chodora. Vysočině nebylo možné upřít velkou snahu, ale žádná z jejích možností či standardek brankou neskončila.

Diváci: 688
Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Bílek, Brak, Hudec, Písačka – J. Peterka – Čičovský, Miskovič (65. Emmer) – Kušej, Koubek (82. Šilhan), Prošek (84. Chodora).
FC Vysočina: Lancman – Vlček, Štefánek, Pojezný (46. Svoboda) – Červ (78. Horák), Lacko – Křišťál, Tureček (61. Ritter), Peřina – Smejkal, Araujo-Wilson (69. Vedral). Náhradníci: Číž – Matulka, Chok.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Aleš Křeček učinil dvě změny oproti utkání proti Hradci Králové, když místo Klobásy a Svobody nastoupili Pojezný a Araujo-Wilson.

Exústeckému lodivodovi zatrnulo už ve 2. minutě, kdy Vlček na Lancmana vyslal velmi těžkou malou domů, kterou jihlavský gólman s námahou vykopl na aut. O dvě minuty později Kušel přízemním pokusem o metr minul pravou tyč. Na druhé straně v 7. minutě střelou doprostřed branky Peřina nemohl překvapit Tvrdoně. V 16. minutě z úhlu hezky natáhl Kušej a Lancman musel jeho ránu vyrazit. V 19. minutě zleva poslal přízemní centr Peřina, který však Araujo-Wilson před brankou netrefil a před zavírajícím Křišťálem odkopl Miskovič. O dvě minuty později Vysočina zahrozila třemi rohy v krátkém sledu, když nejnebezpečnější byl ten prostřední. Po rozehrání rohu tečoval domácí Brak střílený centr Smejkala na spojnici břevna! Ve 22. minutě se ve vápně hezky uvolnil Peřina, vypálil, ale Tvrdoně nepřekonal. V 33. minutě se poprvé měnilo skóre, když Arma využila přímý kop z ideální pozice. Z hranice vápna balón zakroutil do branky Miskovič a překonal marně plachtícího Lancmana – 1:0. V 38. minutě domácí znovu zahrozili z přímáku. Kušej však z pětadvaceti metrů těsně minul branku. To samé bohužel platilo i o 44. minutě zápasu, kdy Vysočina měla největší příležitost v první půli. Lacko vyslal za obranu Smejkala, který se hnal na branku a zhruba z vápna střílel po teči dobíhajícího stopera těsně vedle.

Vysočina do druhého dějství vyběhla hodně aktivně. Velmi nebezpečný byl rozehraný rohový kop Smejkala hned ve 48. minutě, kde k ohrožení ústecké branky scházelo jen velmi málo. V 52. minutě mohlo být vyrovnáno. Po chybě Peterky při rozehrávce od brány vybojoval balón Lacko pro Svobodu, který z velkého úhlu trefil tyč a od ní se kulatý nesmysl odrazil na její protějšek! Později se neujal ani centr Křišťála, po němž Červ z dobré pozice hlavičkoval nepřesně. Hrál se velmi bojovný a agresivní duel s řadou nepřesností, tudíž šancí bylo dlouho pomálu. Nebezpečný byl v 71. minutě unik a následný střílený centr Smejkala, na který však sprintující Svoboda těsně nedosáhl. V 76. minutě se po rohu Rittera prosadil k odraženému míči a zakončení zaskakující útočník Vedral, ale nebyl dostatečně důrazný. V 79. minutě se po přihrávce Smejkala dostal Vedral ke střele z dvaceti metrů, ovšem jeho tvrdá rána těsně minula pravou tyč. Ústí se soustředilo na rychlé kontry. V 81. minutě po jednom z nemnoha z nich nalezl Bílek z pravé strany exjihlavského Koubka, ale ten ve skluzu na branku nemířil. Vysočina tlačila a v 88. minutě jí zase scházelo málo k vyrovnání. Po závaru a zakončení Horáka však z brankové čáry vykopl Bílek. Chvíli poté vyslal z hranice vápna technickou střelu Peřina, kterou Tvrdoň musel vytěsnit na roh. V nastaveném čase krásně vypálil z pětadvaceti metrů Lacko a tečovaný míč jen těsně minul branku. Hosté hráli vabank, což v posledních vteřinách vedlo k rychlému kontru Kušeje, kterého Lancman vychytal, ale na následnou Chodorovu střelu už byl krátký – 2:0.

3.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 2:0
15. | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 1:2