19.02.2016, Redakce

Vysočina v jarní domácí premiéře vydřela cenný bod proti Slavii

Vysočina v jarní domácí premiéře vydřela cenný bod proti SlaviiFotbalisté FC Vysočina vybojovali první bod v jarní části, který na svém stadiónu uzmuli velkému favoritovi – pražské Slavii. Zápas nabídl množství šancí, zejména pak před brankou Rakovana, přesto žádný gól nepadl a oba celky se rozešly s bezbrankovou remízou 0:0. Slavia tak utrpěla první jarní ztrátu a navíc stále čeká na první výhru v Jihlavě od návratu FC Vysočina mezi českou elitu.

18.kolo, pátek 19.2.2016, 18:00
0:0
(0:0)
SlaviaSlavia

ŽK: Šulek, Kryštůfek, Nerad, Urdinov – Mikula, Bílek.
Rozhodčí: Paták – Moláček, Caletka.
Diváci: 4290
FC Vysočina: Rakovan – Vaculík, Kryštůfek, Šourek, Mišůn (36. Urdinov) – Kučera, Hronek – Nerad (60. Fulnek), Šulek, Bazal (72. Dvořák) – Voltr. Náhradníci: Vejmola – Jungr, Tlustý, Demeter. Trenér: Michal Hipp.
Slavia: Berkovec – Bořil (75. Mikula), Bílek, Deli, T. Jablonský – M. Vukadinovič (46. Mihalík), Souček, Hušbauer, Zmrhal – Milan Škoda (C), Mešanović (67. Železník). Náhradníci: Pavlenka – Piták, Frydrych, Latka. Trenér: Dušan Uhrin ml.

Kouč Hipp v základní sestavě postrádal vyloučené Krejčího a Kukoľa i zraněného gólmana Hanuše. Místo nich v úvodní jedenáctce dostali šanci brankář Rakovan, stoper Kryštůfek a záložník Nerad.

Slávisté do utkání vstoupili aktivně a úsilí jim vydrželo po většinu prvního dějství. U6 ve 3. minutě Hušbauer vyzkoušel pozornost Rakovana v brance, který vytasil efektivní robinsonádu. V 11. minutě Zmrhal si na levé straně zpracoval balón, přihrál na střed Škodovi, kterému střela ale vůbec nesedla a letěla nad bránu. První velkou příležitost utkání ale měla Vysočina. Bazal po rychlém kontru poslal míč před branku, kulatý nesmysl se šťastně dostal ke zcela volnému Hronkovi, který byl v úhlu na malém vápně, tudíž místo střely zvolil zpětnou přihrávku na Voltra. Slávista v jihlavských službách byl tísněn, tudíž ani na dvakrát Berkovce nepřekonal. Ve 27. minutě dostal míč do vápna Zmrhal, ovšem z úhlu prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Vzápětí se na druhé straně houslemi přes Jablonského hezky uvolnil Nerad a zpětnou přihrávkou způsobil v malém vápně Slavie pěkný zmatek. Hronek nakonec míč do sítě nepropasíroval. Největší příležitost Slavie v celém utkání měl v 31. minutě Mešanović. Trochu nečekaně se k němu na malé vápno dostal míč a exjihlavský kanonýr ve vyložené šanci zklamal. O dvě minuty později využil chyby Šourka, dral se z prvé strany do šance a zpětnou přihrávkou oslovil Vukadinoviće, jenž se v koncovce též nezaskvěl. V 35. minutě ve vápně nadvakrát střílel Škoda, ovšem blok Šourka a poté Kryštůfka nepropálil. Ve 42. minutě pěkný brejk potáhl Bazal a zakončil ho přízemní střelou vedle pravé tyče Berkovcovy branky.

Druhá půle začala povedenou střelou Mešanoviće z dvaceti metrů, kterou Rakovan lehce tečoval do tyče. Nakonec šlo o jedinou velkou příležitost sešívaných ve druhé půli. Vysočina s postupujícími minutami vyrovnala hru a působila jako kondičně lépe připravený tým. Domácímu celku vyšlo i nasazení střídajících Fulneka, Dvořáka a Urdinova, jenž k premiéře v SYNOT lize nastoupil už v 39. minutě za zraněného Mišůna. Druhý poločas tak nabídl spíše urputný boj a velké nasazení obou celků. Zvítězit nakonec mohli domácí, neboť Mikula v 87. minutě fauloval zleva před vápnem Voltra. Následnou standardku chytře rozehrál Vaculík a ve vápně našel Šuleka, jemuž míč na střelu vůbec nesedl. Vysočina si v závěru bez potíží cenný bod a velké povzbuzení do dalších bojů uhlídala.

Hráči zápasu byli vyhlášeni Matej Rakovan a Milan Škoda. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Rakovan 30%., 2. Bazal 13%, 3. Fulnek 13%, 4. Voltr 9%, 5. Kučera 9%, 6. Kryštůfek 9%, 7. Vaculík 4%, 8. Šulek 4%, 9. Nerad 4%, 10. Urdinov 4%, 11. Šourek 2%.

4.kolo | Slavia - FC Vysočina | 4:0
18.kolo | FC Vysočina - Slavia | 0:0