23.08.2019, Redakce

Vysočina v ofenzivní podívané vydřela tři body v 89. minutě!

Vysočina v ofenzivní podívané vydřela tři body v 89. minutě!Duel druhého a třetího celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídl ofenzivní podívanou a velmi náročný zápas pro domácího favorita. Vysočina se proti podzimnímu překvapení pořádně nadřela, aby Líšni připravila první porážku v sezóně. Přitom po brankách Stanislava Klobásy a Rajmunda Mikuše vedla 2:0 a zdálo se, že míří k poklidnému vítězství. Jenže brněnský celek dokázal v 87. minutě vyrovnat. Jihlavský tým se však vzchopil a minutu před koncem strhl tři body na svoji stranu po vydařené ráně Matúše Lacka 3:2 (1:0)!

6.kolo, pátek 23.8.2019, 18:00, sestřih
3:2
(1:0)
LíšeňLíšeň

Góly: 33. Klobása, 63. Mikuš, 89. Lacko – 73. Machálek, 87. Vintr.
ŽK: 72. Tlustý, 81. Vejmola – 20. Suchý, 30. Čermák, 59. Bednář
Rozhodčí: Hocek – Novák, Poživil
Diváci: 1308
FC Vysočina: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný (60. Rezek), Vaculík, Mikuš – Klobása (81. Lacko), Jawo (60. Zoubele). Náhradníci: Veselý – Vedral, Svoboda, Koubek.
Líšeň: Šustr – Jeřábek (46. Málek), Hlavica, Bednář – Čermák – Reteno Elekana, Minařík (70. Vintr), Suchý, Rolinek (46. Zikl) – Machálek, Hladík.

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil hned tři změny, když místo Novotného, Lacka a Rezka nastoupili Javůrek, Mikuš a Jawo. Na střídačce byl připravený uzdravený Zoubele.

Uvolněně hrající nováček soutěže vyslal první střelu už v první minutě, ovšem Rolinkův pokus se mezi tři tyče nevešel. Vysočina pořádně zahrozila až v 8. minutě, kdy pozornost Šustra vyzkoušel Jawo, ale střílel vedle. V 10. minutě po centru Rolinka krásně z první vypálil Čermák, ale Vejmola byl při střele z úhlu na správném místě u pravé tyče. Vzápětí poprvé pálil na druhé straně kanonýr Klobása, ale jeho pohotová rána letěla nad břevno. Ve 14. minutě mohli domácí otevřít skóre, když Tlustý poslal středem za obranu Mikuše, který šel sám na gólmana, vystřelil a Šustr balón tečoval na tyč, od níž se odrazil do bezpečí. Ve 22. minutě do jihlavského vápna pronikl Hladík, ale jeho technické zakončení letělo vedle zadní tyče Vejmolovy branky. V 33. minutě šla Jihlava do vedení. Vaculík vyslal krásnou kolmici na Klobásu, který postupoval středem na Šustra a přízemní střelou mu nedal šanci – 1:0! V 36. minutě byl ve velké šanci Jawo, ale ani nadvakrát nedokázal líšeňského gólmana překonat. Na druhé straně Rolinek po rychlém kontru nedokázal doběhnout míč mířící k odkryté brance. U meruny byl dříve Smejkal a odpálil ji do bezpečí. Další vzrušení už první poločas nenabídl.

Líšeň do druhé půle provedla dvojí střídání a byl to o chvílí později právě střídající exjihlavský Málek, který se na hranici vápna opřel do míče a trefil břevno! V 52. minutě vyslal Klobása Jawa, který si odstavil obránce, vypálil a minul branku. O chvilku později Mikuš nabil Smejkalovi a domácí záložník, jenž jaro strávil na hostování v Líšni, poslal svoji technickou a tečovanou střelu těsně vedle. Po hodině hry byl metr za vápnem faulován pronikající Vaculík. Zodpovědnost na sebe vzal Mikuš, ale trefil jen zeď. Odražený míč vrátil na branku pohotový Klobása, ale pouze do náruče Šustra. V 63. minutě se Vysočina přeci jenom dočkala uklidňují branky, když Rezek uvolnil do křídla Javůrka, který poslal přesný bochánek na hlavičkujícího Mikuše, který se konečně dočkal branky – 2:0! O minutu později domácí fanoušky vylekal střílený a Tijanim tečovaný centr z pravé strany, který naštěstí skončil v zámezí. Nebezpeční hosté utkání dokázali zdramatizovat. V 73. minutě Málek rozehrál roh, který propadl do vápna k Suchému, jenž posunul kulatý nesmysl na Machálka a syn líšeňského kouče chladnokrevně udělal kličku Vejmolovi na malém vápně – 2:1. V 84. minutě překvapil Vaculík obranu Líšně rychlým rozehráním standardky na nabíhajícího Zoubeleho, ale uzdravená ofenzivní opora Vysočiny přesně zakončit nedokázala. V 87. minutě jihlavský stadión oněměl, neboť Líšeň dotáhla svoji cestu za vyrovnáním přesnou střelou Vintra – 2:2. Jenže to nebylo všechno! V 89. minutě vlevo Zoubele uvolnil Smejkala, ten pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel Rezka a ten ideálně sklepl na střelu Lackovi. A ten k tyči propálil vše – 3:2! Nervózní záměr umocnila zdravotní indispozice zkušeného stopera Tlustého, jenž už nemohl vystřídat. Přesto Vysočina důležitou výhru dokázala udržet.