22.01.2020, Miroslav Fuks

Vysočina v přípravě nestačila na Spartu

Vysočina v přípravě nestačila na SpartuPřípravný duel na vyhřívané trávě na Strahově skončil jasnou výhrou favorita. Dvě kombinované sestavy Sparty předčily dvě odlišné sestavy FC Vysočina, které byly prošpikované mladými odchovanci a testovanými hráči. Pod konečný výsledek 5:0 (2:0) se třemi brankami podepsal Tetteh a jednou se trefili Kozák a Mandjeck.

SpartaSparta
přát., středa 22.1.2020, 11:00, Strahov
5:0
(2:0)

Góly: 3. Kozák, 8. Mandjeck, 49. Tetteh (pen.), 74. a 79. Tetteh
Diváci: 300
Sparta: 1. půle: Heča – Vindheim, Štetina, Costa, Frýdek – Fortelný, Mandjeck, Kanga, Trávník, Plavšić – Kozák. 2. půle: Nita – Szewieczek, Kaya, Štetina, Hanousek – Graiciar, Fortelný, Krejčí, Sáček, Hašek – Tetteh.
FC Vysočina: 1. půle: Vejmola - Šimko, Tijani, Pojezný - Pavlík, Vaculík, Smejkal, Novotný - Chok, Koubek, Křivánek. 2. půle: Vejmola – Křišťál, Tlustý, Vedral, Javůrek – Lacko, Ritter – Mikuš, Klobása, Rezek – Vasilj.

Vysočina do zápasu vstoupila nervózně a již v 8. minutě prohrávala 2:0. Úvodní branku vstřelil už ve čtvrté minutě Kozák po přihrávce z pravého křídla právě v podání Fortelného. Druhou trefu přidala Sparta v 8. minutě. Frýdek poslal do vápna centr z rohového kopu, ve vápně vyskočil Mandjeck a poslal balon podruhé do sítě. V 21. minutě vyslal z křídla další skvělou přihrávku Fortelný. Adresátem byl znovu Kozák. Tentokrát se ale k ohrožení branky nedostal. Po půlhodině hry měli první příležitosti hosté. Koubek nevyzrál ve velké šanci na Heču a neujala se ani rána Smejkala ze střední vzdálenosti o chvíli později. Deset minut před pauzou měl dvě šance Kozák. Střelu z hranice šestnáctky i hlavičku ale pokryl Vejmola. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

I ve druhé půli byl k vidění rychlý gól Sparty. Tetteh byl gólmanem Vejmolou faulován ve vápně, sám si vzal míč a proměnil penaltu. Po hodině hry se dvakrát zaskvěl Nita. Nejprve skvěle zasáhl proti Rezkovi, následně vytáhl zakončení Klobásy s pomocí tyče na roh. V závěru utkání pak přišly velké chvíle Tetteha. Sparťanský útočník nejprve zužitkoval v 74. minutě ve čtvrtý gól skvělý pas Haška. Sedm minut před koncem si pak vzal na levé straně míč, přešel přes několik obránců, ve vápně si narazil s Fortelným a střelou ke vzdálenější tyči zkompletoval hattrick.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře asistenta trenéra Josefa Muchy přinášíme slova mladíků Karla Pojezného a Vojtěcha Křišťála.