30.06.2023, Miroslav Fuks

Vysočina v přípravě vybojovala cenný skalp mistrovské Sparty!

Vysočina v přípravě vybojovala cenný skalp mistrovské Sparty!Fotbalisté FC Vysočina se ve svém druhém letním přípravném duelu postarali o velké překvapení, když na Strahově porazili úřadujícího českého mistra – Spartu Praha! Oba celky nasadili kombinované sestavy, přičemž domácí měli více ze hry. Běhavá a obětavě hrající Jihlava však byla v koncovce efektivnější a tak si v dešti připsala cenné vítězství 1:2 (0:0). Branky zaznamenali Justin Araujo-Wilson a Lukáš Fila, za letenské srovnával Cissé.

SpartaSparta
přát., pátek 30.6.2023, 14:00, Strahov
1:2
(0:0)

Branky: 79. Cissé – 77. Araújo-Wilson, 83. Fila
Sparta: I. pol.: Vorel – Plechatý, Panák, Kamenović – Wiesner, Váňa, Souček, Suchomel – Ryneš, Čvančara, Goljan II. pol.: Surovčík – Mejdr, Vydra, Polidar – Kukučka, Cissé, Hodouš, Kaštánek – J.Pešek, Ševčík, Schánělec
FC Vysočina: I. pol.: Soukup – Chytrý, Vedral, Tonbul, Záhradnik – A.Pešek, Lacko – Křehlík, Šancl, Selnar – Tall II. pol.: Soukup – Svoboda, Piško, Tombull, Farka – Labaran, Vítek – Fila, Tureček, Ogiomade – Araujo-Wilson. Náhradník: Trešl

Vysočina se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil levačkou do prázdné branky. Vzápětí srovnal tvrdou střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé. Jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru, když si ve vápně zasekl míč kolem Vydry a přesnou střelou nad tělem skluzujícího Polidara zavěsil na zadní tyč - 1:2. Nutno dodat, že domácí neproměnili nějkolik nadějných příležitostí a v rozmezí 74. a 75. minuty dvakrát trefili tyč - nejprve Schánělec a pak Hodouš.

Jak sváteční utkání proti jednomu ze slavných pražských „S“ okomentoval kouč David Oulehla? „Pro náš mladý celek šlo o těžké utkání, neboť jsme narazili na velmi dynamického, pohyblivého a samozřejmě fotbalově kvalitního soupeře. Opravdu to dnes bylo fyzicky náročné. V první půli jsme předvedli velmi kvalitní výkon, kterému scházelo více klidu v útočné fázi. Dařila se nám nátlaková hra a účinný presink, díky čemuž jsme získávali hodně míčů. Několikrát jsme mohli jít do brankové příležitosti, ale scházela nám přesnost ve finální fázi. Sparta měla šancí jen minimum. Ve druhém dějství jsme chtěli být aktivní a získávat míče v ofenzívě, což se nám podařilo a vstřelili jsme dvě pěkné branky. A díky nim jsme nakonec utkání výsledkově zvládli, za což jsme určitě rádi. Je nám ale jasné, že rozhodně nemůžeme usnout na vavřínech. Je třeba dál pracovat. Zvlášť, když Letenští po našich chybách měli šance a dvakrát trefili tyč. Pokud bychom inkasovali úvodní branku, tak by asi bylo složité na cennou výhru dosáhnout.“

V úvodních dvou duelech letní přípravy jste zvítězili, navíc vás musí těšit „skalp“ úřadujícího českého šampióna. Jistě to je cenný psychologický vklad do přípravy, že? „Především to pro nás byla výborná prověrka. Kluci si v ní dokázali, že když jsou aktivní a důslední, tak se dá hrát s každým,“ zdůraznil Oulehla.

Jihlavský trenér se vyjádřil i k dosavadnímu průběhu letního drilu: „Intenzivně pracujeme, je to pro kluky náročné. Zvlášť, když jsou pod dohledem Catapultu a my máme možnost každou tréninkovou jednotku vyhodnocovat. S denními daty, která nám takto vyskakují, hodně pracujeme. O to více mne těší, že to dnes mužstvo pohybově zvládlo a Spartě se v těchto aspektech vyrovnalo. Jde o dobrý signál, že v tréninkovém procesu jdeme správným směrem.“

V úterý nastoupíte na půdě Chrudimi. Lze očekávat, že do zápasu naskočí někdo z marodů? „K dispozici by měli být všichni krom Shudeiwy a Křivánka, protože jejich proces rekonvalescence ještě nějaký čas zabere.“