08.10.2023, Miroslav Fuks

Vysočina ve Varnsdorfu dvakrát prohrávala a nakonec v devíti urvala remízu!

Vysočina ve Varnsdorfu dvakrát prohrávala a nakonec v devíti urvala remízu!Varnsdorf šel v první půli do vedení, ovšem Filip Vedral a Tomáš Franěk příznivý stav strhli na stranu Jihlavy. Domácí toužili po prvním vítězství v sezóně a ve 2. poločase zvýšili obrátky. Osaghae vyrovnal, chvíli poté byl vyloučen Araujo-Wilson, za další 4 minuty poslal domácí do vedení Hodek, a když snahu FCV zmařila červená pro Tonbula, tak se zdálo být hotovo. Jenže v 90. minutě dokázala Marvis Ogiomade vyrovnat na konečných 3:3 (1:2)!

VarnsdorfVarnsdorf
12.kolo, neděle 8.10.2023, 16:00
3:3
(1:2)

Branky: 5. Firbacher (pen.), 54. Osaghae, 62. Hodek – 15. Vedral, 18. Franěk, 90. Ogiomade
ŽK: 59. Kosař, 67. Samko – 37. Fila, 42. Franěk, 81. Tonbul
ČK: 58. Araujo-Wilson, 81. Tonbul
Rozhodčí: Krejsa – Ratajová, Cichra
Diváci: 475
Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kubista, Kosař, Zálešák – Osaghae (86. Michal), Kříž (46. Podzimek) – Rudnytskyy (59. Omon), Samko, Gembický (46. Stránský) – Firbacher (59. Hodek). Náhradníci: Pešl – Švanda.
FC Vysočina: Mastný – Svoboda, Vedral, Tonbul, Peřina (67. Piško) – Tureček, Pešek (78. Shudeiwa) – Franěk (67. Ogiomade), Selnar (67. Křivánek), Fila – Araujo-Wilson. Náhradníci: Soukup – Vítek, Tall.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil jednu vynucenou změnu oproti utkání s Prostějovem, když místo vykartovaného Lacka nastoupil Selnar.

Varnsdorf do utkání 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vlétl s enormní touhou připsat si vůbec první vítězství v sezóně a přiblížit se ze dna tabulky dalším celkům. Už ve 2. minutě se do odraženého míče z hranice vápna opřel Kubista, ale jeho technický pokus letěl metr nad břevno. To ve 4. minutě už bylo z hlediska FCV hůře. Domácí dobře zakombinovali na levém křídle, Svoboda byl v souboji o chlup pozdě a ve vápně fauloval pronikajícího Amblera – penalta. K té se postavil Firbacher a navýšil své střelecké konto již na 7 branek – 1:0. V 8. minutě konečně zahrozila z rohového kopu i Vysočina, ovšem střelu jednoho z jihlavských hráčů dokázal Vaňák skvěle vyrazit. V 11. minutě Rudnytskyy skvěle prošel přes obránce a z hranice vápna centroval na zadní tyč, kde si míč zpracoval na prsa Ambler, jenže ve vyložené šanci trefil brankáře! Dorážka Firbachera skončila nad. Vysočina hrozila ze standardek a čtvrt hodině jedna z nich vedla ke kýženému vyrovnání. Selnarům centr od rohového praporku způsobil ve varnsdorfském vápně pořádný zmatek a hned ke dvěma střeleckým pokusům Jihlavy. Ty ztroskotaly buď na Vaňákovi či hradbě obránců, ovšem ta třetí v podobě dorážky Vedrala už skončila v síti – 1:1! A v 18. minutě hosté dokonali obrat, když skóroval Franěk, který zužitkoval přesný pas Turečka – 1:2! Ve 20. minutě chybělo pár centimetrů, aby byl stav opět srovnán. Zalešák z pravé strany přihrávkou po zemi našel Firbachera, který z malého vápna obklopen obránci těsně minul tři tyče! Ve 22. minutě pálil uvnitř šestnáctky trestuhodně volný Samko, ale branku minul. Ani ve 26. minutě nebyli domácí střelci v šanci úspěšní. Gembický přesným centrem našel Firbachera, jenže ten trefil pouze připraveného gólmana Mastného. S dorážkou neuspěl ani Rudnytskyy. Tentýž dlouholetý domácí hráč pálil v 36. minutě, když si míč navedl do vápna, ale z úhlu trefil jen boční síť. Hra se více vyrovnala, ale domácí ve zbytku půle ve svém ofenzivním snažení rozhodně nepolevovali.

Domácí FK vyběhl s velkou snahou i do druhého poločasu. Navíc ji podpořil hned dvojím střídáním. Ve 48. minutě po zpětné přihrávce Firbachera střílel právě střídající Stránský, ovšem nezakončil přesně. Na druhé straně v 50. minutě hezky pronikl obranou Selnar a uvolnil Filu, který se z úhlu marně snažil propálit pozorného Vaňáka. Získal jen roh. Vzápětí podnikli útok domácí a k utěšené střele z pětadvaceti metrů natáhl Zálešák, ovšem jeho přízemní pokus letěl vedle pravé tyče Mastného branky. V 54. minutě se už varnsdorfský pokus ze střední vzdálenosti ujal. Osaghae se opřel z hranice vápna do míče a tvrdou ranou vymetl pravou šibenici Mastného branky – 2:2. Vypjatý duel se rozhodně nehrál v rukavičkách, což dokumentovalo hned několik žlutých karet a tvrdých soubojů. V 58. minutě v jednom z nich neudržel nervy Araujo-Wilson a byl vyloučen, čímž roli svých spoluhráčů výrazně zkomplikoval. Zvlášť, když domácímu náporu dokázali čelit jen 4 minuty, kdy po ideální přihrávce Stránského zakončoval do odkryté branky Hodek – 3:2. Hráčům v modrém nebylo možné v dalších minutách upřít snahu ve Šluknovském výběžku body vybojovat. I v oslabení podnikali útoku a snažili se prosadit v soubojích jeden na jednoho. V 78. minutě vyslal z přímého kopu z pětadvaceti metrů parádní střelu Tureček. Jeho obstřel zdi Vaňáka zcela překvapil, jenže pravou tyč jen líznul. Jihlavské šance na bodový zisk zcela zhatila 81. minuta duelu, v níž byl po dvou žlutých kartách v rychlém sledu vyloučen stoper Tonbul. Závěr utkání už fotbal moc nenabídl. Varnsdorf se v závěru soustředil na uhlídání tolik potřebného prvního vítězství v sezóně a Vysočina se s devíti muži v poli jen těžko probíjela přes žlutý val. V 90. minutě gólman Mastný hluboko před vápnem udržel míč, nahrál Piškovi, ten do pravého křídla vysunul Křivánka, který unikl svým strážcům a před branku předložil ideální míč zakončujícímu Ogiomademu – 3:3! Nastavovalo se pět minut, v nichž se Varnsdorf pokusil o několik zakončení, ovšem žádné nemohlo pozorného Mastného zaskočit. Naopak po průniku Ogiomadeho pálil z penalty k tyči Fila a jen díky bloku domácího beka míč neskončil v síti! Vysočina každopádně velmi cenný bod ubojovala!

12.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 3:3