10.11.2023, Miroslav Fuks

Vysočina vedla, ale v oslabení se musela spokojit s bodem

Vysočina vedla, ale v oslabení se musela spokojit s bodemLoučení FC Vysočina s kalendářním rokem 2023 kýžené vítězství nepřineslo. Jihlavský celek šel ve vyrovnané bitvě s Líšní do vedení, když se ve 49. minutě trefil Justin Araujo-Wilson. Jenže týž útočník byl po druhé žluté vyloučen a hostům stačily pouhé 4 minuty na vyrovnání – 1:1 (0:0).

16.kolo, pátek 10.11.2023, 17:00
1:1
(0:0)
LíšeňLíšeň

Branky: 49. Araujo-Wilson – 65. Čermák
ŽK: 19. Tureček, 40. Araujo-Wilson, 45. Vedral – 23. Otrísal, 51. Joković, 57. M.Jeřábek, 60. Veselý, 60. Wallová - vedoucí týmu
ČK: 61. Araujo-Wilson
Rozhodčí: Krejsa – Mokrusch, Cichra
Diváci: 396
FC Vysočina: Mastný – Svoboda, Vedral, Piško, Farka (90+3. Chytrý) – Tureček, Shudeiwa (63. Selnar) – Křehlík (71. Ogiomade), Lacko (90+3. Pešek), T. Franěk (71. Tonbul) – Araujo-Wilson. Náhradníci: Soukup – Vítek.
Líšeň: Vajner – Joković, M.Jeřábek, Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek (85. Vlasák), Matocha (90+2. Mionić), Machalík, Sokol – Vandas (81. Raab). Náhradníci: Veselý – Aldin, A. Svoboda, Pašek.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla proti Líšni nasadil stejnou jedenáctku, která zvítězila na půdě Žižkova.

Kanonýr Líšně Vandas si připsal první střelecký pokus hned po deseti sekundách hry. Z dvaceti metrů však pálil dva metry vedle levé tyče. Ve 2. minutě vyslal Araujo-Wilson skvělou kolmici na Fraňka, ovšem gólman Vajner byl u balónu o chlup dříve. Domácí byli v úvodu aktivnějším celkem, ovšem jejich ofenzivní choutky často srážely nepřesnosti. Hosté však na tom v tomto ohledu nebyli o mnoho lépe. Ve 14. minutě Vysočina parádně vykombinovala od vlastní branky až na malé vápno, kde po střílené přihrávce Svobody scházel Araujo-Wilsonovi jen krůček k zakončení do odkryté branky. V 16. minutě se v jihlavském vápně snažil zužitkovat odražený míč Vandas, ale jeho pokus byl zablokovaný defenzívou ve žlutém a Líšeň vytěžila pouze rohový kop. Ve 21. minutě po centru zleva hlavičkoval Polášek, jenže po teči bránícího Farky vytěžil jen další roh. Přes oboustrannou snahu první půlhodina zápasu v deštivém dušičkovém počasí žádnou gólovou šanci nenabídla. Po pasu na Sokola a jeho přihrávce do vápna byl blízko Vandas, ale Vedral míč dokázal včas odvrátit. Z následného Matochova rohu už měla Vandasova hlavička gólové parametry, ale Mastný vytasil skvělý zákrok na brankové čáře. Velká šance se v 36. minutě narodila i na druhé straně, když Araujo-Wilson vysunul do křídla Křehlíka, ten si zasekl beka a na penaltu předložil Shudeiwovi. Slovenský reprezentant U21 střílel z první, ale branku těsně minul. Ve 42. minutě Lacko našel ve vápně Araujo-Wilsona, jenž zlomek sekundy vhodný ke střele prováhal. Přihrávkou oslovil Turečka, ale jeho pokus přes hradbu obránců k Vajnerovi jen lehce doskákal. V nastaveném čase první půle získala Jihlava šanci rohového kopu, který Tureček zahrál zajímavě. Vajner si však ve spolupráci se svými spoluhráči poradil.

Vysočina do druhého dějství vtrhla velkou šancí hned ve 46. minutě. Araujo-Wilson do křídla uvolnil Křehlíka a ten vyslal za obranu Shudeiwu. Domácí středopolař pálil z první, jenže do střely se mu vložil hostující stoper, jenž střelu vytěsnil na roh. Na druhé straně se ve 48. minutě proháčkoval až před branku Čermák, ale ani on se přes domácí obránce k zakončení neprotlačil. A tak se zrodil první gólový moment o minutu později v opačném vápně! Vysočina podnikla rychlou akci po levé straně, Franěk našel Araujo-Wilsona, který se z úhlu trefil přesně k zadní tyči Vajnerovy branky – 1:0! V 52. minutě brejk potáhl Křehlík a sám se odhodlal ke střele zpoza vápna, která však hostujícího gólmana nepřekvapila. V 59. minutě se ve vápně hezky prosadil Lacko, našel Turečka, ale jeho rána byla zablokovaná. Nadějné minuty zpražila 61. minuta, kdy druhý žlutý kartónek obdržel domácí útočník Araujo-Wilson a musel z trávníku. Líšni bohužel trvalo pouze 4 minuty, aby dokázala vyrovnat. Po rohovém kopu z levé strany uklidil protečovaný míč do sítě urostlý Čermák – 1:1. V 69. minutě mohl vedení na brněnskou stranu strhnout po rohu Machalíka hlavičkující Lutonský, ale jeho pokus letěl těsně vedle. V 73. minutě byl brance blízko kanonýr Vandas, ale hlavičkoval jen do břevna. A v 76. minutě hosté opět zahrozili ze vzduchu a opět to byl trestuhodně volný Lutonský, jehož hlavička prostor mezi třemi tyčemi těsně minula. Červení cítili, že mohou jít proti oslabené Jihlavě za třemi body, tudíž pokračovali v ofenzivním úsilí. V 79. minutě balón z 20 metrů napálil Sokol, ale těsně přestřelil. Vysočina na útočení nerezignovala a snažila se využít každé standardky či kontru k ohrožení branky. V 89. minutě po pravém křídle pláchl Svoboda a předložil do vápna velmi zajímavý centr. Vajner jej však dokázal před nabíhajícím Ogiomadem lapit. Hektický a nervózní závěr už šance nenabídl a tak se zrodila dělba bodů.

2.kolo | Líšeň - FC Vysočina | 1:2
16.kolo | FC Vysočina - Líšeň | 1:1